Toyota Corsa'ya çarparsa;

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadan Çarptılar

Çarpmanın etkisini ve toyotanın halini görünce corsada gördüğüm manzara karşısında şoke oldum.

Son düzenleme:
ben bu aracı dün ya da dünden önceki gün gördüm hasarlı halde e 5'te gördüm sanırım... (avensis)

bide tampon içini görmek lazım tırnaklar falan kırılmıştır kesin...

Tamponda bi çamurluk üstünde tırnak var tamponu 4 tane plastik vida tutuyo onlarda sağlamdı

Son düzenleme:
daha neler çıkar neler :) tecrübeye sabit amcamın toyotaya vurdular amcam dıştan irşey yok diye birde çarpan kadın dye göndermiş eniştemler tamponu bir indirdiler tırnaklar arka koruyucu bar ve arka çamurluk bombe yapmış...dıştan bakınca biz anlamadık ama eniştemler elini sürerkenden anladı :D

meganı bu yüzden seviyorum bu sekılde olacak kazada kaput hasar gormuyor ama eskı tasarım olan bu sekıldekı kaput, hemen bukuluyor

şaşırmadım. Opel'in arka tamponları baya işe yarıyor.

91 Corolla ile ve 97 Vectra ile iki kez arkadan çarpıldım. Corollada 9 nolu dediğiniz panele benzer bir parça alıyor darbeyi. Ama bagaj da yamulmuştu, kapağı zor kapanıyordu. Kaportacı baya bir asılarak düzeltti. Çarpmayı kemiklerimizde hissetmiştik, çarpan da eski kasa civic'ti.

Vectradaki daha hafif bir çarpmaydı, zaten aynadan da anlamış ve freni bırakmıştım, önde de biraz mesafe vardı. İndim, bagajı açıp kapattım. Sonra baktım yan taraf tırnağından çıkmış. Bir yumruk attım düzeldi. Pejo 206 şöförüne frenlerine ve lastiklerine baktırması konusunda bir laf edip bindim gittim :D O ara ER300'leri de yeni almıştım, frene dokununca duruyordu, ABS bile açılmamıştı. 206 ise en az 10 metre kızaklamıştı.

Sonra araç kaldırılınca baktım, köpük falan varmış orda, biraz ezilmiş haliyle :)

normal bir manzara bence. Avensis önde Corsa arkada olsa bu sefer aynı hasar Corsa'da olurdu diye düşünüyorum:D

Corsa sahibi frene basmıyormuş eğer ayağı fren üzerinde olsaydı toyotadan daha fazla hasar alırdı benım eskı vectraya böyle arkdan bir e200 vurdu duramayıp benzerini yaşadım arkadan vuran öndeki fren basmıyorsa hasarı alıyor fizik kuralı.

normal biz kaza bence çünkü arkadan vuran her zaman daha fazla hasar alır.

Geri