Uyarı Lambası hk,

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bylee
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bylee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ,

Aracım 2005 Opel Astra 1.6 Enjoy HB Easytronic

* Aracımda egzos emisyon lambası denilen ışık sürekli yanıyor acaba sorun neden kaynaklı olabilir ve bana en yakın hangi servisi tavsiye edersiniz?

* Birde aracımın tüm özelliklerini kullanabileceğim bir kullanım klavuzu bulabilir miyim?

Teşekkürler...

Eksozdaki 02 sensörünü söktür ve balata temizleyicisiyle temizlet ve full depona würth enjektör temizleyici ekle. Ben böyle yaptım işe yarıyacakmı bilmem

Peki gösterge bölümündeki lamba söndü mü ? Bu uygulamayı herhangi bir yetkili servis bilgisi doğrultusunda mı yaptırdın bilgi verebilir misin?

Benimki yanıyordu ben servisde söndürtüyordum o tekrar yanıyordu. Bana o2 sensörü dendi p0170 arıza veriyordu. En son hatayı tech2 ile söndürttükten sonra bende merak edip sanayide bir arkadaşın yanına gittim lift'le kaldırdık sök bakalım dedim o2 sensörünü, sökünce bi baktım her yeri kurum bağlamış temizlettim ve taktırdım ardından würth enjektör temizleyici aldım ve depoya döktüm. Sonucu merak ediyorum eğer sorunum geçtiyse ne mutlu bana geçmediyse 270 TL sıkışmış demektir o2 sensörü yerine :)

Oktay bey Verdiğiniz bilgiler için Teşekkür ederim.

Bunlar benim araçla ilgili sıkıntıydı. Diğer arkadaşlarda yorum ekler fakat birşey yapmadan önce aracınızı tech2'ye bağlatın muhakkak

Bunların yanısıra ben bu arızadan kurtulmak için hava filtresini, benzin filtresini, bujileri değiştirdim ayrıca boğaz kelebeği ve hava debisini temizlettirdim fakat yinede arıza verdi neyse yaptırdıklarım yanıma kar kaldı

Son düzenleme:
Ok ilk işim bi opel servisine gidip aracı göstermek olsun.Tekrar Teşekkür ederim. Konu hakkında diğer arkadaşlarında yardımını bekliyorum.!

Geri