Uzayda Yaşam Var mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan falcon_78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kendi inandiginizi savunurken baskalarini asagilamaniz,kucuk gormeniz onlarin hatalari oldugu anlamina gelmez, sizin seviyenizi belirler. Unutmayinki, en basitinden o "akillari ermeyen" lerin yaptiklari arabalara biniyorsunuz, onlarin yarattigi bilgisayarla mesajinizi yaziyorsunuz. Ayrica din gibi derin bir konuda kulaktan dolma laflarla konusmak yerine , okuyarak, ogrenerek fikir belirtmeniz daha dogru olur kanisindayim. Cunku bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz gibi cok guzel bir laf etmis eskiler. Papazlarin gunahlari bagisladigini soylemek bile bile sizin Hristiyanlik hakkinda ne derece bilgi sahibi oldugunuzu gosterir. Eger iyi bir Musluman olmak istiyorsaniz, en az Muslumanlik kadar Hristiyanligida bilmeniz gerekir. Cunku siyahin tam ne oldugunu bilmeyen, beyazin ne oldugunu bilemez. O yuzden en azindan bir kere kliseye gidip rahiple sohpet etmenizi tavsiye ederim.
Ben ne Hristiyanim, ne Museviyim. Nede onlarin elcisiyim. Sadece dinler hakkinda oldukca vakit harcamis, kulaktan dolma bilgilerin insanlari ne kadar yozlastirdigini, yanlis yola soktugunu ve toplumlari birbirine dusman ettigini gormus biriyim.

yazimi yanlis anlamissin ben bu yazdiklarim yani baska ilahmi vari ben demedim alman basini yazdi...arti hiristiyanligi ve yahudiligi cok iyi bilirim..hatta hiristiyanligin tüm mesheplerini...ve almanyada onlarla cok sohbetim oldu.bu asagilama degil kendi inaclarini onlara ne gibi yeterli geldigi ve ilim ilerleyince bocaladiklari hakkinda bilgi verdim...kesinlikle kulakdan dolmalara itibar eden biri degilim..yanlis anlasma icin özür dilerim ama bu ordaki tartisma idi...basinda..ikinci kainaatin bulunusu onlarin ufkunda Allahi canlandirmalari ile itibadli...ikincisi dinlerini cok az taniyorlar ben cok sohbette onlarin dinini onlara anlatan biri idim...övünmek icin degil...
dikkat ettin ise baska yerlerde canli varmi icin Allah(cc) alim dedim..cünkü bilmiyorum.bilmedigim konuda atmam.

Son düzenleme:
gelenleri de hep amerikaya avrupaya geliyo ne hikmetse :rolleyes:
güzel ülkeme gelen yok hiç.

gerçi bi defa gelmişti de taş atmıştı ufo gören masum köylü :D

bi bakteri buluşunu nerden nereye getirmiş dingiller ya.

uzay hayalleri eski popularitesini yitirince nasa nın harcadığı paralar göze batmaya başladı herhalde, bakteri falan bulup ortalığı ayağa kaldırıyolar.
bu yorumuna katılamayacağım ülkemizde de tanımlanamayan ucan cisme rastlayan birçok savaş pilotumuz ve telsiz konuşmaları var ben haberlerde bir yüzbaşının rastladığı cismi tarif ederken,etmeye çalışırken ki telsiz konuşmasını dinledim şayet o da diğerleri gibi hayal görmediyse tabii ki evrende tek canlı biz değiliz zaten bu iddiada bulunmak ya da bulunmamak için illa insanın din adamı olması da gerekmez biraz mantıklı dusunmek başka yaşam var mı sorusuna cevabı da beraberınde getırıyor bence, amerika boş yere mi bunca milyar dolarlar harcayıp araştırmalar yapıyor onlar boş işle uğraşmaz arkadaşlar :D bir de daha okyanusların derinliklerinde neler var çözememişken amerikalıların uzaya bu denli merak sarmaları da tesadüf olmasa gerek ...

melii yerleşmiş bile uzaya, mustafa topaloğluna komşu olmuş :D

cengiz abi uzay yarışının başlangıcını bilirsin soğuk savaş dönemi amerika rusya sidik yarışıyla başlayıp bugünlere kadar gelmiş
kesin vardır kesin yoktur ben de diyemem ama var madem neden hep aynı terane, geliyolar havadan iki göz atıp gidiyolar. o kadar gelişkinlerse temasa girmekten niye tırsıyolar?
ben o fotoğrafların hiçbirinin goradaki ufo gören masum köylü mevzuundan farkı olduğunu düşünmüyorum.

melii yerleşmiş bile uzaya, mustafa topaloğluna komşu olmuş :D

cengiz abi uzay yarışının başlangıcını bilirsin soğuk savaş dönemi amerika rusya sidik yarışıyla başlayıp bugünlere kadar gelmiş
kesin vardır kesin yoktur ben de diyemem ama var madem neden hep aynı terane, geliyolar havadan iki göz atıp gidiyolar. o kadar gelişkinlerse temasa girmekten niye tırsıyolar?
ben o fotoğrafların hiçbirinin goradaki ufo gören masum köylü mevzuundan farkı olduğunu düşünmüyorum.
Orası da ayrı muamma belki insan hariç her canlıya olduğu gibi onlara da yapması gereken hareketler,davranış biçimleri yaradılışlarında ALLAH tarfından empoze edilmiş olabilir canlılar doğduklarından itibaren ne yapması gerektiğini bilirler bunda herkes hemfikirdir sanırım belki uzaylı diye tabir edilenlere de dünya yasaklanmıstır :D tü kaka cıss diye ama bir arar amerikadaki 51.bölge ile ilgili çokça yazılar okumuştum o denli bir koruma varsa şayet biryerde insan şehir efsanesi de olsa durumdan şüpheleniyor oradaki görgü tanıklarının ifadelerine göre amerika uzaylıları besliyor,inceliyormuş ben onların yalancısıyım onu da geçtik herkesi bir kenara bırak bu dünyanın birçok yerinde açıklama yapan savaş pilotları var hepsi mi kafayı yedi konu çok derin kim bilir belki amerikanın çeşitli oyunlarla rusyayı çökertmesi de bu sebeptendir dedimya o herifler boş işle uğraşmazlar ve amerikada yapılan herşey belli bir devlet politikasının eseridir gelen iktidara,başkana göre değişmez,değiştirilemez...

71db362df1.jpg

1983 yılının bir mayıs gününde Manisa üzerinde eğitim uçuşları yapmakta olan dört jet uçağımızın pilotları, açıklanamayan çok parlak ve hızla hareket eden uçan cisimler (UFO) gördüler. Bunu Manisa'da yer kontrole rapor ettiklerinde cisimler büyük bir hızla ortadan kayboldular ve aynı cisimlerin bir dakika sonra Konya üzerinde görüldüğü rapor edildi. Aynı gün ayrıca hem Ankara'da hem de İstanbul'da parlak, açıklanamayan uçan cisimler (UFO) görüldü.
1983 yılının o bahar gününde Türkiye, uzaydan gelen cisimler tarafından ziyaret ediliyordu. Raporlar tutuldu ve veriler Amerika'da NASA'ya iletildi. NASA araştırmasını yaptı ve sonuçları her zaman olduğu gibi yine kamuoyuna açıklamadı. Çünkü bu tür olayları panik çıkarmamak ve kitle hareketlerine yol açmamak gibi gerekçelerle açıklamama kararı var. O gün Türkiye'de olanlar da kamuoyuna açıklanmadı.
O gün olanları bizzat yaşamış olan görgü tanığı pilotların filo komutanı, neler olduğunu bu akşam Öteki Gündem programımızda anlatacak (Habertürk, saat 22.00). Programda ayrıca uzaydan gelen ziyaretçiler hakkında son olarak toplanan kongrelerde neler konuşulduğu da anlatılacak ve daha önce hiç ortaya çıkmamış yeni görüntüler gösterilecek.
Açıkça söyleyeyim, bu programın yapılmasına önceleri kötümser bakıyordum. Çünkü bugüne kadar ele aldığımız her konuda bilimsel kalmayı başarmıştık. Böyle bir konuya ayrılan bir programın gayri ciddi görülmesinin, bugüne kadar ortaya koyduğumuz tavrımızı zedelemesinden korkuyordum. Ancak anlatılanları dinledikten sonra, katılacak konuklarımızın bilimsel bakıştan kendilerini kopuk tutmadıklarını görünce ve ortaya konulan deliller, fazla direnmemi engelledi ve bu defa da ben programın yapılmasını en fazla isteyen kişi olmaya başladım.
Bu arada Çin'deki Baotou Havaalanı'nın 6 Ekim günü bir UFO nedeniyle kapatıldığı açıklaması geldi. Üstelik bunun haziran ayından bu yana rapor edilen 8'inci UFO vakası olduğu da belirtiliyordu.
Geçmişte bizim yaşadıklarımızdan, gelen bu son bilgilerden ve ortaya konulacak yeni kanıtları öğrendikten sonra programda bu konuyu işlememek artık imkânsız olmuştu. Konuyu kendi başına incelemek isteyenler için şunu aktarayım: Çin'deki havaalanında 6 Ekim 2010 Çarşamba günü saat 8.48.2'de üç uçağın inişi, pistin hemen üzerinde duran parlak cisim tarafından engellendi ve parlak cisim bundan sonra hızla uzaklaştı.
Kendimi zaman zaman "Bütün bunlar mantıklı değil" diye ikna etmeye çalışsam da bir yanımla "Peki ama neden olmasın?" demeyi sürdürüyorum. Bütün bu raporlarda belirtilen parlak cisim tanımlamalarının, Spielberg'ün müthiş dizisi Taken'da görülen uzay araçlarının gökyüzünde saçtıkları parlak ışığa benzediğini de belirtmeliyim. Spielberg, ET filminden de biliyoruz ki uzaydan ziyaretçilerin geldiğine, hatta aramızdan bazılarını kısa süreli olarak alıp götürdüklerine inanıyor. (Taken dizisinin adı da buradan geliyor.)
Kısa süreli götürülmeleri bölümünü bilemiyorum ama ziyaretçilerin dost hislerle ve hatta bizi bazı tehlikelere karşı uyarmak için geldiklerine inanıyorum. Bu gece olayı bütün yönleriyle tartışacağız. Bilimkurguya kaçmadan ve sadece eldeki verilere dayalı olarak konuyu ortaya koyacağız. Eğer benim tezim doğruysa, her ziyaretin bizi uyarma amacı olduğu kabul edilirse o zaman Çin üzerinde görülen UFO'ların pek hayra alamet olamayacağı da kesindir.
ALINTIDIR.

Türk askeri jet in ufo ile itdalaşı

Türk Askeri Jetinin UFO ile İt Dalaşı!
Havada Kapışma: Dikili ilçesi Çandarlı beldesinde körfez üzerinde eğitim uçuşu yapan pilot yüzbaşı ve teğmen öğrencisinin bulunduğu 2 Ana Jet Üssü Komutanlığı 122filoya mensup T-37 tipi eğitim uçağı havalandıktan bir süre sonra tanımlanamayan, ışık saçan piramit biçimindeki bir gök cismi ile karşılaştıYüzbaşı durumu hemen üsse bildirdi Üs radarda UFO’yu önce tespit edemedi Yüzbaşı komutasındaki uçakla UFO arasında bir süre it dalaşı yaşandıktan sonra uçak uçuşunu keserek üsse döndüUFO daha sonra, bir süre radarda takip edildikten sonra kayboldu T-37 tipi askeri uçağın pilotları, UFO ile it dalaşına girdikleri bu önemli olayı üsse bildirerek resmi raporlara soktular
Olay nasıl gelişti: 5 Ağustos 2001 öğle saatleri Çandarlı hava sahasında yaşanan ve Türk Hava Kuvvetleri tarihinde, ilk defa deşifre olan olay şöyle geliştiÖğlen 13 gibi, Çiğli Hava Üssünden kalkan 122 Filo’ya bağlı T-37 tipi eğitim uçağının pilotu öğretmen Üsteğmen İlker Dinçer ve Pilot Yüzbaşı, kalkıştan kısa süre sonra bir UFO gördü
Üsteğmen Dinçer, uçağın dümenini, karşısında duran UFO’ya doğru kırdı Pilotun ifadesine göre, UFO’da T-37 uçağının sağ kanadına doğru hareketlendi Bundan sıyrılan Dinçer, gördüğü cismin etrafında daireler çizmeye başladı Dinçer durumu telsizle İzmir’deki 2 Ana Jet Üssüne bildirerek UFO’nun radarla tespit edilmesini istedi Üsten “sizin uçağınızda yüksek hareketlilik tespit ediyoruz Ancak etrafta ikinci bir cisim saptanamıyor” yanıtı geldi
Pilotun Üs ile konuşması;
T-37 Uçağı; Mevkii Çandarlı açıkları, sıradışı bir durumla karşı karşıyayız!
Harekat Merkezi; Sorun nedir?
T-37 Uçağı; 12 istikametinde huni ile disk arası, piramite benzer, aşırı parlak, ayaklı ve süratli uçan bir cisim var
Harekat Merkezi; Devam edin, konumu nedir?
T-37 pilotu; Bana baş kısımdan hızla yaklaşıyor Bu nesneyi radarda derhal tespit edin Daha önce böyle bir nesne ile karşılaşmadımUFO olmasından şüphe ediyorum
Harekat Merkezi; Sizin uçağınızda yüksek hareketlilik tespit ediyoruz ancak ikinci bir cisim saptanamıyor
T-37 pilotu: Lövyeyi cisme doğru kırıyoruz
Harekat Merkezi; Sizin dışınızda ikinci bir cisim tespit edemiyoruz
T-37 Pilotu: Cisim üzerimize doğru geliyor
Harekat Merkezi; Radar tespiti negatif
T-37 Pilotu; Cisim kanatlara yaklaşıyor Arkamıza geçti Bende tono ile onu önüme alacağım
Harekat Merkezi; Tekrar ediyorum Ekranda tespit negatif
T-37 Pilotu: Cisim şimdi önümüzde bu resmen bizimle hava muharebesi yapıyor
Harekat Merkezi; Devam edin, şimdi cismi görebiliyoruz
T-37: Cisim aniden olağanüstü bir hızla kayboldu
SAVAŞ PİLOTLARI; “UFO’YU GÖRDÜK!”
Çiğli Hava Üssünden kalkan T-37 tipi eğitim uçağında bulunan diğer pilot yüzbaşı, daha sonra olayı tüm ayrıntıları ile üsse rapor etti“Piramite benziyordu”
Bu olağanüstü olayda, Pilot yüzbaşı ve öğrencisi, Çandarlı körfezi üzerinde UFO ile burun buruna geldi Pilot üsse, piramit şeklinde, aşırı süratli bir cisim bildirdi Pilot, UFO’ nun üstüne kırdı UFO ani bir manevra ile T-37’ nin arkasına geçti Yüzbaşı, düşman uçağı ile it dalaşı yapar gibi UFO’yu tekrar önüne aldı UFO aniden hızlandı ve olağanüstü bir süratle ortadan kayboldu Bu yakın karşılaşma olayı 2 dakika kadar sürdü
Pilotların ifadelerinde, piramit şeklinde UFO’nun boyutunun T-37 uçağının yarısı kadar, yaklaşık 5 metre olduğunu söylediler UFO’yla öğle saatlerinde, 15 bin feet’te karşılaştıklarını ifade eden pilotlar yaklaşık 2 dakika temas halinde kaldıklarını bildirdiler Pilot Yüzbaşı, telsizden üssün uçuş kulesindeki radar görevlisini tanımlanamayan bir cisimle karşı karşı oldukları yönünde uyardı
Hava kuvetleri komutanlığından üst düzey bir görevli konuya ilişkin “Uçuş yapılmadan önce kordinatlar ilgili yerler bildirilir Özellikle eğitim uçuşunda hava sahasına hiçbir aracın girmemesi gerekir Ancak bu cisim farkedildiği anda radar kayıtlarına girmiştir” dedi
Sıkı inceleme: Üste pilot yüzbaşı ve teğmenin ayrı ayrı ifadelerine başvuruldu Her iki görevlinin de olay konusunda aynı ifadeleri kullandıkları ortaya çıktı Bunun üzerine yetkililer Hava Kuvvetleri Komutanlığına bilgi verdi Hava Kuvvetlerinde üst düzey bir yetkili “Bu cisimleri inceleyecek teknik ekipmanımız mevcut olmadığı için, anlatımlar ve radar çıktısını NASA’ya göndereceğiz” dedi
Fakat daha sonra, Hava Kuvvetleri Genel Sekreterliği’ndeki yetkililer tarafından yapılan yazılı bir açıklamayla; ağız değiştirilerek, Pilotların gördüklerinin balon veya kuş sürüsü olabileceği yönünde açıklama yapılmış ve kamuoyu bu konuda yanıltılmaya çalışılmıştır
Birleşmiş Milletler Haberalma Özgürlüğü Kanunu ve İnsan Hakları Beyannamesi gereğince, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız
ALINTIDIR.

Türk hava sahasındaki son UFO olayı yaklaşık iki ay önce 1 Ekim tarihinde yaşandı. Olaya ilişkin tutulan rapora göre Eskişehir 1'inci Ana Jet Hava Üssüne bağlı 4 adet Fantom savaş uçağı Diyarbakır dönüşü havada bir UFO ile karşı karşıya geldi. Gece yarısı meydana gelen olayda pilotlar, tanımlanamayan bir cisim tespit ettiklerini bağlı bulundukları üs komutanlığına bildirdiler. Yaklaşık 3 metre çapındaki UFO, bir süre radarlarda da izlendi. Meçhul cisim daha sonra, süraatle gözden kayboldu. Filo komutanı olayı bir rapor halinde üstlerine bildirdi. Hava Kuvvetleri pilotlarının yaşadığı bu olay, kayıtlara tanımlanamayan gök cismi UFO olarak girdi.

Son aylarda arka arkaya UFO'ların görülmesi devleti harekete geçirdi. UFO gördüklerini ileri süren pilotların ifadeleri doğrultusunda Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 'UFO Dosyaları' oluşturuldu. 'UFO gördük' iddiasında bulunan her kurum bunu bir rapor haline getirdi. Raporlar paylaşım ve yardım talebiyle CIA'ye gönderildi.

CIA ile işbirliği

MİT, UFO konusunda başlattığı çalışma kapsamında Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) bilgisine başvurdu. CIA da bir süre sonra MİT'in talebine yanıt verip ortak çalışma önerisini kabul etti.

Daha önce üç olay kayıtlara girdi

1985 İzmir : Çiğli Hava Üssü'nden kalkan 122. Filo'ya bağlı T-37 tipi eğitim uçağının pilotu kalkıştan sonra bir UFO gördü. Disk şeklindeki parlak bir hava cismine ilişkin bilgi Bölge Savaş Harekat Merkezi'ne aktarıldı.

1998 Balıkesir: Türk Hava Kuvvetleri F16 pilotu bir yüzbaşı: 'Eğitim uçuşundaydım. Son sürat giderken önüme çapraz geçiş yaptılar. Benden 7 - 8 kat daha hızlıydı. Metalik disk şeklindeydi. Bir süre önümde gitti, sonra aniden gözden kayboldu'

1999 Kütahya: 'UFO'yu gören Türk Hava Kuvvetleri F14 pilotu Binbaşı: 'Birdenbire yanımda yan yana uçan cisimler fark ettim. Yaklaşık 3-4 dakika benim hızımla uçtular. Sonra ileri gittiler. Daha sonra aynı hızla geri geldiler. Bir anda aşağıya doğru alçaldılar, sonra tekrar benim birkaç feet üstüme çıkıp kayboldular'

MİT arşiv oluşturdu

PİLOTLARIN ifadeleri ile elde edilen görsel malzemeler 2002 yılında Milli İstihbarat Teşkilatı'na gönderildi. MİT de aynı yıl içinde geniş kapsamlı bir çalışma başlatarak UFO Arşivi oluşturdu. UFO'lara ilişkin iddiaları inceleyen MİT, olay analizleri yaptı ve uzman kişilerin görüşlerine başvurdu.

Uşaklılar taşla uzaylı kovalamıştı

1959 Muğla : Yerkesik Köyü sakinlerinin ifadelerine göre gözyüzünde parlak bir cisim görüldü. Nesne aniden üç parçaya ayrıldı. Üç parça ayrı yönlerde gittikten sonra birleşerek top gibi oldu ve büyük hızla gözden kayboldu.

1965 Ankara: Ankara'nın kuzeydoğu yönünde ve ufuk çizgisinin hemen üzerinde hareket etmeden duran gökcismi, bir saniye içinde sırayla mavi, beyaz, yeşil, sarı ve kırmızı renklere büründü ve biçimsel değişikliklere uğradı...

1966 İstanbul: Kandilli Gözlemevi'nden bir UFO fotoğrafı çekildi. Gözlemevi astronomlarından biri 6 inçlik aynalı bir teleskopla her zamanki güneş gözlemlerini yaparken, uzun bir cismin güneşin önünden geçtiğini gördü. Olay beklenmedik bir anda gerçekleştiğinden cisim fotoğraflanamadı.

2001 Gaziantep: Polis kameraları parlak bir ışık tespit etti.

2001 Antalya: Alanya ve Gazipaşa sınırını oluşturan Toroslar üzerinde bulunan Kaş Yaylası bölgesine gece saat 21.30 sularında ateş topu şeklinde bir cisim düştü. Olay sonrasında jandarma bölgede arama yaptı, ancak sonuç alınamadı.

2001 Uşak: Uşak'ın Eşme İlçesi'nde, Narlı Köyü'nden 3 kişi 'kırmızı ayaklı, elips gözlü, parlak jelatin giysili' yaratıklar gördüklerini iddia etti. Köylüler uzaylıları taş atarak kovaladıklarını söyledi.

2002 Trabzon: 16.50'de İstanbul'dan 124 yolcusuyla havalanan THY'nin TK 550 sefer sayılı Boeing-737 tipi yolcu uçağının pilotu havanın karardığı saatlerde Trabzon Havalimanı'na inmeden 5 dakika önce radarlarında çok parlak ve patlayarak parçalara ayrılan bir cisim gördü. Durum hemen Trabzon Havalimanı Kule'sine bildirildi. Trabzon Jandarma Alay Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne de bilgi veren pilot ''Radarlarımda gördüğüm cisim çok parlaktı. Kısa bir süre sonra da patladı ve parçalara ayrıldı'' dedi.

2005 Denizli: 11. Piyade Tugay Komutanlığı üzerinde görülen esrarengiz ışıklı cisim görüldü. Işıklı cisim kameraman Osman Çaka, tarafından görüntülendi. Çaka, cismin kırmızı, yeşil ve mavi renkler saçtığını söyledi. Çaka, 'Işıklı cismin alttan ve üstten basık olduğunu, hatta ortasında çekirdek olduğunu gördüm. Cismin hareket edip etmediğini anlamak için kamerayı beton duvarın üzerine koyarak sabitledim. Cismin aşağı yukarı gidip geldiğini fark ettim' dedi

Geri