V E C T R A C ' Ler Buraya

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
biri arden blau mı dedi..:eek:

20076.jpg

pardon burası vectra bölümüymüş tüh..:D

Bu vesileyle arden blau'yu da görmüş olduk :)

alpxtreme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra c2 ile ilgili bir kaç sorum var arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

1.Motor sıcaklığı göstergesi kış aylarında pek sabit durmuyor.Yoğun trafiğe girersem 90 derecede kalıyor ama belli bir süratle sürekli gidersem 80-90 derece arasında gidip geliyor.Bu normalmi yoksa termostattamı bir sorun var.

2.Dikiz aynasının altında lamba gibi bir şey var. Konsolu aydınlatan değil. Bu lamba yanıyormu?

3.Son bir kaç günden beri araçla birinci viteste hareket ettiğimde tık tık diye motor tarafından ses geliyor. Gaza hert sert basışımda yine bu sesi duyuyorum. Sanki gerilen bir demir sesi gibi.Bunun sebebi ne olabilir.

4. Bagaj kapağını çok sert kapatmazsam kapanmıyor.Bagaj kapağına herhangi bir ayar mümkünmü?

5.100 120 140 km hızla giderken devir göstergeleriniz kaçta?

6.Ankarada bu araçtan iyi anlayan tavsiye edebileceğiniz özel bir servis varmı?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.Motor sıcaklığı göstergesi kış aylarında pek sabit durmuyor.Yoğun trafiğe girersem 90 derecede kalıyor ama belli bir süratle sürekli gidersem 80-90 derece arasında gidip geliyor.Bu normalmi yoksa termostattamı bir sorun var.

2.Dikiz aynasının altında lamba gibi bir şey var. Konsolu aydınlatan değil. Bu lamba yanıyormu?

3.Son bir kaç günden beri araçla birinci viteste hareket ettiğimde tık tık diye motor tarafından ses geliyor. Gaza hert sert basışımda yine bu sesi duyuyorum. Sanki gerilen bir demir sesi gibi.Bunun sebebi ne olabilir.

4. Bagaj kapağını çok sert kapatmazsam kapanmıyor.Bagaj kapağına herhangi bir ayar mümkünmü?

bendede c2 var bence biraz fazla evham yapmışınız

1- doğal evet bendede açık yolda düşüyor her araçda düşer soğukda ..
2- dediğiniz sarı sensör ışığı galiba onu diyorsunuz o yanar sürekli
3- 3ü bilemiycem onu bir servise gösterin ama opellerde tık tık tak tuk sesler gelir gider yeri gelir araba soğukken iç konsoldan tık tık sesler gelir bu opellerde kronik takmayın kafayı ama bunlardan olduğunu düşünmüyorsanız gösterin servisde..
4- bagaj kapağında sanırım önceden bir işlem yapılmışki ayarı tutmuyor yaparlar srvislerde kapı ayarı bagaj kapağı ayarı..
5- bilmiyorum bakmadım zira farklı vitezlerde gidiyorum o dediğiniz süratlerde ama kastınız motorun biraz zırlama olayı ise o ses 120 den sonra kesilir araba 160 a ne olduğunu anlamadan çıkar..
6-istanbuldayım burda olsanız çok servis önerirdim

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dikiz aynasının altındaki lamba geceleyin vites topuzunun oraya doğru sarı ışık veriyor ve güzel bir ambiyans yaratıyor,bence ince düşünülmüş bir özellik. Hararet göstregesi aynen dediğniz gibi bende de değişkenlik gösteriyor,yetkili servise sordum ve bunun normal olduğunu söyledi.3.sorunuz için iki şey olabilir biri ilk kalkıs anında gaza sert basınca amortisörden veya helezondan ses yapıyor olabilir,ikincisi çok olası bir şey değil ama motor kulağı yapıyor olabilir.Bağaj kapağı ayarsızdır bagajı açtığınız zaman orda düğmeye benzer siyah plastik bir şey var onu bagaj düzgün kapanacak şekilde çevirin kolayca ayarlanacaktır.

alpxtreme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor hacmini yazmamışsınız. Devir göstergesi aracınızın motoruna göre belirtttiğiniz hızlarda farklı motorlarda farklı konumlarda olur.

Özür dilerim 1.6 motor olacak.

Dikiz aynasının altındaki lamba geceleyin vites topuzunun oraya doğru sarı ışık veriyor ve güzel bir ambiyans yaratıyor,bence ince düşünülmüş bir özellik. Hararet göstregesi aynen dediğniz gibi bende de değişkenlik gösteriyor,yetkili servise sordum ve bunun normal olduğunu söyledi.3.sorunuz için iki şey olabilir biri ilk kalkıs anında gaza sert basınca amortisörden veya helezondan ses yapıyor olabilir,ikincisi çok olası bir şey değil ama motor kulağı yapıyor olabilir.Bağaj kapağı ayarsızdır bagajı açtığınız zaman orda düğmeye benzer siyah plastik bir şey var onu bagaj düzgün kapanacak şekilde çevirin kolayca ayarlanacaktır.

Açıklamanız için teşekkür ederim. Yanlız dikiz aynasındaki o ışığı kasdetmemiştim.Yere doğru değilde aracın sürücüsüne doğru bakıyor. Bazı araçlarda görüyorum ayna karartmanın devrede olup olmadığı gösteriyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ışık değilki sensör .. ışıksada bende hiç yanmadı ama dikiz aynamın otomatik karartması düzenli çalışıyor.. ışık olduğunuda sanmam çok göz alır akşamları direk adamın gözünün içine bakıyor çünkü..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
sensör +1 :good: yanlız o değilde aynanın arkasındaki, karşıdan gelene doğru duran deliği merak ediyorum ben, dıştan ön cama bakarak rahat görülebilir.