vectra 1000-2000 devir arası tekleme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lampard
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2001 vectra 1.6 aracımda aldesa marka sıralı sistem var.1000 ile 2000 devir arasında tekleme yapıyor ve bunu lpg de yapıyor benzinde problem yok.bujileri iki defa değiştirdim sizce neden olabilir.

aynı sorun yada bi benzeri diyim bizde de oldu...ama bizdeki gaz ayarından sonra olmuştu...gaza az bastığımızda ve alt devirlerde oluyodu..sonra yapmıyodu.birkaç gün benzinle kullanıp sonra hiç gaza almadan gaz ayarına gittim.yeniden ayar yapıldı ve düzeldi...enjektör ayarlarından olabilir..kolay gelsin

forumda gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaşımız aynı sorunla karşılaşmış ve genellikle lpg li araçlarda var bu sorun.1000 2000 arası sanki ateşlemeyi kısa kısa kesip bırakıyor gibi artık bende bobinden şüphelenmeye başladım fakat benzinde sıkıntı olmuyor.ustalarımız bir el atarsa sevinirim artık insan arabadan soğumaya başlıyor bu gibi bulunamayan arızalar yüzünden.

forumda gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaşımız aynı sorunla karşılaşmış ve genellikle lpg li araçlarda var bu sorun.1000 2000 arası sanki ateşlemeyi kısa kısa kesip bırakıyor gibi artık bende bobinden şüphelenmeye başladım fakat benzinde sıkıntı olmuyor.ustalarımız bir el atarsa sevinirim artık insan arabadan soğumaya başlıyor bu gibi bulunamayan arızalar yüzünden.

Aynı sorun bende de var ama bir farkla.Benim araçta 2000 model 1.6 vectra benim araç aynı problemi benzinde de yapıyor.sübap kaçırıyor dediler.Sizinki büyük ihtimale lpg ayarı veya enjektördendir.

sizin araçta büyük ihtimalle buji kablolarından oluyor. aynısı benimde başıma geldi buji kablolarını değiştirdim düzeldi. hiç gaz ayarına elletmeyin sonra fazla yakmaya başlıyor.

teşekkur ederim ilginiz için.bujilerde problem olmadığını biliyorum. peki bobinde hata olup olmadığını nasıl anlayabiliriz acaba test edebilirmiyiz çünkü benzinde hiç problem yaşamıyorum.

aynı problem benim araçta da var
bujileri ve buji kablolarını değiştirdim.
farklı bir bobinlede deneme yaptık yine aynı problem oldu.
lpg ayarı yaptırdık bi süre iyi gitti sonra tekrar eski haline döndü.
malesef çözemedik problemi..:(

Merhaba, aynı araç bende de var ve aynı sorunu bende yaşadım. LPG de yapıyor, benzinde farkedilmiyor du. Ateşleme bobinini değiştirdiler düzeldi. Ancak yeni takılan ateşleme bobini 200 km dayandı, o da bozuldu. LPG li opellerde sık yaşanan bir sorun olduğunu öğrendim. Son takılan bobin DELPHI , özellikle ben istedim DELPHI olmasını, çünki orjinal üzerindeki de DELPHI idi. Bakalım bu ne kadar dayanacak. Bu sorun çok maliyetli ve can sıkıcı , eğer sürekli tekrar edecek olursa , LPG sevdasından vazgeçecek gibiyim. Kolaylıklar diliyorum.

Merhaba, aynı araç bende de var ve aynı sorunu bende yaşadım. LPG de yapıyor, benzinde farkedilmiyor du. Ateşleme bobinini değiştirdiler düzeldi. Ancak yeni takılan ateşleme bobini 200 km dayandı, o da bozuldu. LPG li opellerde sık yaşanan bir sorun olduğunu öğrendim. Son takılan bobin DELPHI , özellikle ben istedim DELPHI olmasını, çünki orjinal üzerindeki de DELPHI idi. Bakalım bu ne kadar dayanacak. Bu sorun çok maliyetli ve can sıkıcı , eğer sürekli tekrar edecek olursa , LPG sevdasından vazgeçecek gibiyim. Kolaylıklar diliyorum.
sonuçtan haberdar ederseniz sevinirim.diğer arkadaşlar için de yardımcı olur

arkadaşlar en sonunda ateşleme bobinini değiştirdim orjinal bobin aldım su an tekleme düzeldi.umarım bir daha başlamaz.başına gelenlere kolaylıklar ve bol sabır diliyorum.

Geri