vectra a benzin sorunu

serberos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar benım arabamda 93 vectra a tek nokta lpg sistemi var arac lpgde calısırken hıc bır sorun yok ama aracı benzıne aldıgımda arac patırdayarak calısıyor ve gıtmesınde sıkıntı oluyor tekleyerek gıdıyor bır ustaya gosterdım tam anlayamadı gözun bırı calısmıyor olabılır dedı ama gözun bırı calısmasa aynı sorunu gazdaykende yapması gerekmıyormu acıl yardım yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler...

serberos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörde sorun olsa aynı seyı gazda da yapmaz mı

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapmaz araç tüpe geçtiğinde benzin enjektöründen içeriye gaz vermez sistemi farklıdır.O yüzden gazda düzgün çalışıt benzine geçtiğinde sıkıntı varsa böle tekler arıza lambası yakar.

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a kasa varken aynı sorun bendede oldu enjektör temizliği falan yapıldı eh birazcık düzeldi hepsini yeniledim sorun ortadan kakmıştı enjektörlerle alakalı çıkma temiz bir enjektörle denersen sorunun geçtiğini görürsün

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak;
Sıralı sistem lpg olmadığından, benzinde sorun yaşadığına göre Debimetre de arızalı olabilir.
o aklıma gelmedi valla bendede son bi kaç haftadır böle bi problem vardı benzinde tekleyip arıza ışığı yakıyodu.Gazda düzgündü.. aklıma enjektör gelmişti daha sonra enjektörlere bağlı elektrik veren kütüğünü oynatınca benzinde düzelme olmuştu bugunde söküp soketleri temizledim kütüğü taktım segmanlarını güzelce oturttum problem ortadan kalktı

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel omega a aracım var ve motor aynı tip.ce20ne yani..bende de düz lpg takılı ve bu tarz lpg sisteminin benzinle ve enjektörle bi alakası olmadığı için çalışması ayrıdır.lpg de düzgün benzinde bozuk olabilir.aynı sorun benimde başımdan geçti..Adını bilmiyorum ama kaputun içinde lpg ile alakalı benzin ve lpg ye geçiren bir kutu var.lpg ciler bilir..sorun ya onda dır yada enjektör kablolarından biri temaz etmiyordur.sırasını karıştırmadan tek tek sök ve balata spreyi gibi bişeyle temizle ve kopuk kırık varmı diye kontrol et.motoru yıkatıp uzun süre benzinde de kullanmadıysanız oda oksit yapmış olabilir..başka bişey olamaz..akışmetreden olacağını pek sanmıyorum benim akışmetre tamamen parçalanık ama yinede benzinde ve lpg de sorunsuz çalışıyor..

serberos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ıkı gundur arabada bı sıkıntı vardı kah gazda calısıyor kah benzıne gecıyor kaputu actıgımda tesadufen gordum sanırım sızın dedıgınız sıyah bı kutu onu soktum duzeldı benzıne gecırdım arabayı stop ettı bu buyuk ıhtımal dedıgınız bu sımdı soktum evde ıcını actım ıcınde dıyotlarda kopukluk var sanırım sızınde dedıgınız gıbı bundan yapıyor yarın bı baktırıyım tesekkurlerr bılgınız ıcın

Omega A

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15-20tl bişey yenisi,çok para kaçırma..Eğer düzelmezse büyük ihtimal enjektörlerden birinin fişinde ya temassızlık var ya da tamamen tıkalı..Neyse gelişmeleri yazarsan yardımcı olmaya çalışırız..