Vectra a rolanti sorunu

emreilme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Vectra a kasa arabamın devir saati rolantide çalışırken 500 devire kadar iniyor birden 3000 devire çıkıp yeniden düşüyor. 500 devire inince araba stop edecek gibi oluyor,yağ lambası hafif yanıp sönüyor. Rolanti motorundan kaynaklanıyor olabilir mi?

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var vectra b. Hala çözebilmiş değilim. Lakın Durur halde calısırken rolantı oynuyor ıse rolantı motoru. Benım gıbı hareket halınde ıse bı yerden hava lıyor yada debımetre . Bende ugrasıyorum

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben bu sorun ile aylarca uğraştım, yapmadığım kalmadı, sorun katalizörden çıktı, katalizörü tamamen söktürüp baktırın, arızanın sebebi büyük ihtimal ordan çıkacaktır, katalizör içindeki seramikler parçalandı ise araç hava alamıyor ve rölanti sorunu buradan kaynaklanıyor, acizane tavsiyem.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama katalizör içi kırılmıs ise ses kulaga gelir yani gelmesi lazım. şıkır şıkır ses yapar. once kı 2 aracım da basıma gelmişti ses yapmış baktıgım da ıcınde kı seramıkler parcalanmıstı. AMa onlar da ne rolantı ne de baska bısey sebep verdı. SAdece kulagıma ses gelıyordu baktırınca anlamıstım