Vectra Almayı Düşünüyoruz. Gerçek Bilgiye ihtiyacım var

Orcun_Simsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. kısa bir süre önce araç değişikşiği kararı verdik kısa bir araştırmadan sonra aile arabası olarak vectrayı uygun gördük. bütçemiz kısıtlı 12.000 ile 14.000 arası bir araç alacağız bu fiyatlarada 96-97-98 modeller oluyor.

Galerici bir arkadaş sakın bulaşma çok arıza veriyor çok masraflı vb. şeyler söyledi bunlar ne kadar doğrudur?

Otomatik almayı düşündüğümüz için ciddi endişelerimiz var. Otomatik şanzuman bize ne derece sıkıntı çıkarır? Birkaç kişi kışın çalıştıramazsın , kontrol edemezsin gibi olumsuz şeyler söyledi. ne derece doğrudur?

2.0 Cd ile 2.5 CDX arasında kararsız kaldık. Siz değerli opel severler hangisini önerirsiniz yukarıda belirttiğim fiyat ve model aralığında.

Kusura bakmayın biraz fazla soru sordum. Fakat bu araba alma işi çok dertli bir işmiş. Hele ki çok fazla bütçeniz yok ise..

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Yaşı, kilometresi, kullanım vs. gereği Vectra biraz sorunlu araçtır diyebiliriz, ama temizini bulabilirseniz hiç düşünmeden alın. Bütçeniz 14.000tl ise kesinlikle uzak durmanız gereken bir araçtır, o fiyatlara orta temizlikte bir Vectra bulmanız imkansıza yakındır. Km lere de pek güvenmeyin, 15-16 yaşında bir aracın 200.000km den düşük olması inandırıcı gelmiyor.

Otomatiğine iyi yerde baktırmak gerek. Arıza durumunda masraf 2000tl üstü çıkıyor. Çalıştıramazsın kontrol edemezsin demelerine inanma alakasız.

2.5 mu 2.0 mu derseniz, 2.0 ın bakım maliyetleri ve arıza maliyetleri, vergi dilimi daha düşük. 2. elde satışı kolay olabiliyor. O kasa için 2.0 gayet yeterlidir.

Bütçen kısıtlysa a kasa temiz alabilirsiniz onlarda güzeldir.Ama b kasa vectra gls-cd hiç farketmez sorunsuz almak isterseniz 16-17 gözden çıkarmanız lazım.Kaldıki onada aldıktan sonra 1-2 bin masraf olur eğer tertemiz ağız tadıyla binmek istersen.Ama daha düşüğü belki iyi denk gelebilir ama çok zor 12-14 e satılan vectra b lerden uzak durmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

sizin verdiğiniz bütceyle alacagınız araçlar sorunlu olur emin olur...bahadır (bacadir68) 200 model cdx kullandı 5 yıl sorunsuz bindi...ben 1996 model vectra cd aldım keyfi harcamlarım dısında sorun yapmadı bana canavar gibide gidiyordu...benim en ufak şikayetim YoKdu...millllet vectrayı kötülüyor gidip komik rakamlara vectra alırsan sorun çıkarır tabi...

Son düzenleme:
1998 2.0 GLS manuel vitesli, LPG siz, darbesiz, orijinal 168.000 km de Vectra için bütçenizi biraz daha artırabilirseniz görüşelim.

Merhaba Orçun, kmsi düşük diye itibar etme kmsi düşük olmasın yeter. İç döşemeleri tavan koltuk konsol vites kolu vesaire incele, artık kmden ziyade onlar ön planda. Galeriler tarafından boyasız-değişensiz diye satılan araçlara hiç güvenme, fabrikasyon boya değerlerini mikron cinsinten tutturabilen boyacılar mevcut, anladın demek istediğimi :) Mümkünse sevimsiz, aksi tavırlı satıcılardan, 50 lira için pazarlık bozma potansiyeli olanlardan al, huyuna giden satıcıda vardır bir bit yeniği.
Alacaksan 98-99 model olanları al, 96 modeller ilk seri olduğundan 98-99 a göre arıza verme olasılığı yüksek olabilir, tabi bu şans işi benim arabam 98 model, elektik-elektronik arızaları üstüste bindi :) İyi yanı dijital klimadır.
Eğer bütceniz 14bin lira gibi bir rakam ise, 2.5 CDX almak çok daha işinize gelecektir, çünkü ülkemizde büyük hacimli araçlara karşı olan önyargı sebebiyle araçların piyasası hak ettiklerinin çok çok altında. 6aylık vergisi 2.0 motora göre 60 lira daha fazla, yakıt tüketimi %10-20 sürüş karakterine göre daha fazla(uzun yolda 110 km hızda aynı ancak 140-150 hızlarda 2.5 daha az yakar düşük devirde yüksek hızlar yapabildiğinden)
Eğer benim gibi 90lar saplantınız var, yok ben arabamı satmam diyorsanız 2.5 CDX alın, usta sorunu olmaz, tanıdığınız yoksa biz buluruz size(ankarada). Satarken sıkıntı olması ve bakım maliyetlerinin biraz daha fazla olması harici arıza oranlarının aynı olabileceğini düşünüyorum. Öte yandan 2.0 olan modeller kelimenin tam anlamıyla artık yerli araç diyebileceğimiz araçlardır, yan sanayi yedek parçaları haddinden fazla, o yüzden kararınızı ihtiyaçlarınıza göre belirlemenizi öneriyorum, saygılar.

temiz araba arıyorsanız maalesef bütçenizi artırmanız gerekli vectra için. arkadaşlarında dediği gibi temiz iyi kullanılmış bir vectra sizi hayli memnun eder. hobi olarak ve rutin bakımlar için para harcatır size. otomatik olmasına gelince çok çok iyi bir ustaya götürmek gerekir. otomatik sıkıntıları ciddi masraflar açabilir.

Emre Ünan > Yorumunuz için teşekkür ederim. dün konuyu açtıktan sonra biraz daha araştırma yaptım. okuduğum yorumların %90'ı 2.0 tavsiye etmiş.

GTS Elektronik > Yorumunuz için teşekkür ederim. Hocam a kasa pek düşünmüyoruz. ilanlara biraz baktım. 14.000'e falan baya ilan gördüm ama içime kuşku düştü şimdi :S Peki yeri değil fakat 12.000-14.000 arasına ne tür bir otomatik araç tercih etmeliyim. Birazda makyaj yapabileceğim bir araç arıyorum. Ufak tefek modifiye eklentilerim olacak.

İBRAHİM29 > Yorumunuz için teşekkür ederim. Evet hocam vectra hakkında çok güzel yorumlar okudum fakat arkadaşlarımızın söylediğine göre benim bütçeme göre temiz bir vectra bulamayacağım.

smihci > Yorumunuz için teşekkür ederim. Hocam malesef bütçeyi artıramıyoruz. zaten konuda belirttiğim ücreti de mevcut arabamızı sattığımızda karşılıyoruz. Ayrıca manuel değil de otomatik düşünüyoruz.

Flea_ > Yorumunuz için teşekkür ederim. Hocam 2.5lerin fiyatı evet daha uygun geldi fakat sürekli şehir içinde kullanacağımız için yakıt konusu tedirgin ediyor. Kesinlikle satmak için araç almıyoruz. uzun zamanlar kullanabileceğimiz sorun çıkarmayacak (çıkarsa bile çok üzmeyecek) bir araç arayışı içindeyiz.

mustaferbil > Yorumunuz için teşekkür ederim. Hocam sanırım haklısınız. Bütçemiz yeterli gelmeyecek. Bende arızalara harcayacağım parayı makyaj için harcamayı tercih ederim.

aliabdullaharslan > Yorumunuz için teşekkür ederim. Sanırım haklısınız vectra hevesim kursağımda kaldı sanıyorum.

Araç sürekli şehir içinde kullanılacaksa LPG'siz 2500 cc lik bir araç yakıt bakımından 2000 cc ye göre keseye daha fazla zarar verir. Büyük motor hacmine ve kasaya sahip araçlar daha ziyade performans ve rahatını sevenler içindir.

Geri