vectra b boğaz kelebeği

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yahya
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yahya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 - dün aracımın rolanti ayarlayıcısını temizledim takarken onun yanın resimlerde görünen parçayı merak edip söktüm, ama temizlenecek bir parça değilmiş sökünce anladım. sonra sildim geri taktım ama söktüğüm gibi vida yerleri tam olarak denk gelmedi yaklaşık 0,5 cm gibi yukarda yerine oturdu bende çevirerek vida yerlerine kadar getirip vidalarını taktım. bu parçayı söktüğüm için bi problem çıkarmı tam olarak yerinde takılmadı sanıyorum 3 pinli birde soketi vardı parçayı çıkartırken onuda söküp taktım. bu soketi çıkarıp taktığım için tech2 ayar gerekir mi? yanlış takıldı ise ne gibi problem çıkartır.

2- boğaz kelebeğini temizlediğimizde adaptasyon gekiyormu araç gaz telli olduğu için gerek yok gibi yazılar okumuştum doğru mudur?

Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 280320103048.webp
    280320103048.webp
    21.5 KB · Görüntüleme: 141
  • 280320103049.webp
    280320103049.webp
    16.8 KB · Görüntüleme: 119
gez kelebeği pozisyon sensörü galiba. kelebeğin miline bağlanır ve onun hareketini ecu ya yollar.

sensörün takıldığı milin ucu D şeklindedir ve o kısım oturmamıştır.söküp tekrardan yerleşmesini sağlayın. zorla girecek bir parça değil zorlamayın.

gez kelebeği pozisyon sensörü galiba. kelebeğin miline bağlanır ve onun hareketini ecu ya yollar.

sensörün takıldığı milin ucu D şeklindedir ve o kısım oturmamıştır.söküp tekrardan yerleşmesini sağlayın. zorla girecek bir parça değil zorlamayın.

evet ucu d şeklinde yerine oturdu ama vida deliklerine denk gelmediği için d şeklinde olan uca önce takıp sonra sola doğru biraz çevirip vidalarını takabildim ancak.

pardon ben açıklık kaldı olarak anlamışım..

sorun yok yaptığınızda.

taktığınız zaman biraz çevirip deliklerin ayarlanması gerekiyor.

yaptığınzda bir sorun yok yani. yazdıklarım benim yanliş anlamamdan dolayı söküp düzeltin demiştim gerek yok böyle bir şeye..

pardon ben açıklık kaldı olarak anlamışım..

sorun yok yaptığınızda.

taktığınız zaman biraz çevirip deliklerin ayarlanması gerekiyor.

yaptığınzda bir sorun yok yani. yazdıklarım benim yanliş anlamamdan dolayı söküp düzeltin demiştim gerek yok böyle bir şeye..

teşekkürler

Geri