Vectra B direksiyon simidi nasıl sökülür?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kaderaniz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracın yıpranmış direksiyon derisini yenisiyle değiştirtmek için bir ustayla anlaştım. Eski deriyi çıkarıp yenisi ile kaplayacaktı. Ancak bir türlü direksiyon simidini çıkaramadık. Ne denediysek olmadı...

Önce havayastığının olduğu bölümü çıkardılar. Sonra direksiyon milinin civatasını söktüler. Ve direksiyonu çıkarmaya çalıştılar. Ama olmadı. WD40... bir ağaç parçasıyla vurma falan... Sağa sola oynatarak çıkarmaya çalışmak... Hepsi denendi ama sonuç yok. Usta kan ter içinde kaldı valla.

Baktım olmayacak serviste söktürüp getireyim dedim. Servis 50 tlye söküp takacağını söyleyince vazgeçtim. Şimdi direksiyon simidini sökmenin yolunu arıyorum. Kim yapabilir? Kime gitmeli? Ya da üstte söz ettiğim yolun dışında başka bir yolu var mı sökmenin?

merhaba
aracınızın öncelikle airbaği sökülecek daha sonra direksiyon çektirmesiyle söktüreceksiniz.Başka türkü sökemezsiniz.

merhaba
aracınızın öncelikle airbaği sökülecek daha sonra direksiyon çektirmesiyle söktüreceksiniz.Başka türkü sökemezsiniz.

Teşekkürler. Bu yol denendi. Ancak ne kadar çektirilse de bir türlü yerinden çıkmadı. Bir ara ustanın elinde kalacak diye korktum. :eek::) Galiba 10 yıldır hiç sökülmemiş olduğu için böyle bir şey oldu.

Direksiyon sökümüyle kim ilgilenir acaba sanayiye gitsem? Motor ustası, elektrikçi, rot balans?..

bence servise gidin halletsin,opelin direksiyon kutularıyla filan oynamak şakaya gelmez.
aırbag'e cok dikkat edin..

direksyonun arkasında airbaği tutan vidalar var onları söküyorsunuz sonra direksyon simidini tutan somun karşınıza çıkıyor fakat airbaği sökerken ve takarken dikkatli olun ayrıca airbag sökükken kontağı açmayın!!

bence herkese kurcalatmayın götürün yetkili servise halletsinler biraz fazla para istemişler ama olsun:)

direksyonun arkasında airbaği tutan vidalar var onları söküyorsunuz sonra direksyon simidini tutan somun karşınıza çıkıyor fakat airbaği sökerken ve takarken dikkatli olun ayrıca airbag sökükken kontağı açmayın!!

Vidalar, airbag ve somun söküldü. Fakat direksiyon çıkmıyor. Başka bir şey tutuyor olabilir mi?

Vidalar, airbag ve somun söküldü. Fakat direksiyon çıkmıyor. Başka bir şey tutuyor olabilir mi?

evt onları sökünce gelmez direksiyon... ufak bir tırnak benzeri olayı var... o tırnak içinde özel alet var eğer aletsiz çıkartmak isterseniz tornivida ve çekiçle çıkartırlar ama zarar verebilirsiniz o zaman o tırnağa...

benim simit te çıkmadı; en son rot balansçı gaza gelip söktü; frezesini temizledi taktı; ancak sonra tekrar sökmek istedim ve şuan yine çıkmıyor; tekrar rotbalansçıya gidecem galiba...

evt onları sökünce gelmez direksiyon... ufak bir tırnak benzeri olayı var... o tırnak içinde özel alet var eğer aletsiz çıkartmak isterseniz tornivida ve çekiçle çıkartırlar ama zarar verebilirsiniz o zaman o tırnağa...

Tırnak benzeri dediğimiz parça tam direksiyon milinin ortasında yuvarlak ve bir kenarında tırnak olan parça mı? Eğer o ise o sökülmedi. Ben de bundan olabilir mi acaba diye düşünüyordum? Dediğimiz parça o mu?

Geri