Vectra B kasa motor dan yüksek hava sesi gelmesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mgulcek
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mgulcek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

Aracım 1997 Vectra B otomatik. dün lpg ayarı için servise gittim lpg değerleri çok iyi dendi yalnız araç çok yüksek çalışıyor ve bir yerlerden hava alıyor denildi gerçektende rolantide çalışırken çok yüksek hava sesi geliyor. hava filtresinin etrafından 2 hortum iptal edilmiş. yüksek çalışmasının ve hava sesinin sebebi ne olabilir.
teşekkürler kolay gelsin ...

İyide filitre hortumu ibdal ise debimetre nerede? resim eklerseniz hani o hortum ibdal ise debimetreyi nereye koydu? filitre nerede?
motor tahminim 2.0 x20xev resim ekliyorum
CPStep1.jpg

resimleri ekliyorum, orda 2 adet hortum çıkartılmış uç var bunlar neden iptal edilmiş olabilir. sorun bunlarla ilgilimi

fotoraf0348.jpg

fotoraf0340y.jpg

fotoraf0341x.jpg

fotoraf0342lg.jpg

fotoraf0344.jpg

fotoraf0346x.jpg

fotoraf0347l.jpg

Son düzenleme:
gaz kelebeğinin sıcak su giriş ve çıkış hortumları iptal edilmiş, bunun yanı sıra külbütör kapağında gaz kelebeğinden gelen hava dönüş hortumu için yuva yok, motorun üst mapa takma yeri eğri, ya bu motor bir kasap tarafından indirildi , üst kapak falan yapıldı, ya da araç önden kazalı ve külbütör kapağı değişmiş...

evet ya nasıl olmuş buu acayip kurcalamışlar motoru kelebeğin sicak su girişi çıkışı iptal külbütör kapagın hava girişi iptal bide benzin geri kaçırmama ciklesi hortumu iptal bu otomatiklerde olur fotoraf bulursam üzerinde işaretleyip gönderirim

Son düzenleme:
aracım otomatik. hasar ve darbe yok neden iptal edildiğini bilmiyorum yeniden bu hortumlar bağlanabilirmi..

bu boğaza sıcak su giriş çıkışı ne işe yarıyor

Opel de Kelebek ısıtması var mı ki? Honda hariç görmemiştim. 2 sebep söylenir,

Biri donmasını engellemek, örnekleri var nette donarak kırılan kelebek ne derece doğru bilinmez, aklım almıyor. Kalbüratörlü araçlarda uygulanırdı mantıklıydı.

Diğer bilgi ise, motor suyu ısındıkça rolantiyi düşürmesidir. Aklıma yatan budur. Sizin de sorun zaten rolantinin yüksek olması.

ya hala sorun devam ediyor yok mu fikir verecek bir usta...

bu boğaza sıcak su giriş çıkışı ne işe yarıyor

Bir yerde okumuştum. kelebeğin soğumasını sağlıyormuş.
Bulursam buradan paylaşırım...

Buraya gelen su bağlantılarını LPG regülatörüne vermiş olmasınlar ???
yoksa neden iptal etsinler ki...

Geri