vectra B lpg de kesiklik yapıyor

mrkeskintr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar , 2000 model Vectra B 1.6 GL aracımda , son 2 haftadır gaza yüklendiğimde kesiklik sorunu yaşıyorum. Ancak sorunu LPG de iken yapıyor, benzine geçirdiğimde herhangi bir sorun yaşamıyorum.
Aracı yılbaşında aldım 120.000 km.de , zavoli LPG kit taktırdım ruhsatı çıkartmadan. 5,5 aydır da hiç problemsiz biniyorum ve çok da memnundum.
Son 2 haftadır, araç LPG de iken ve devir düşükken gaza yüklendiğimde kesiklikler yapıyor ve araç silkeliyor :( . Genelde bu sorun 1500 - 2500 devir aralığında meydana geliyor, 2500 devirden sonra birşey yok.
Bu sorunla ilgili bilgisi yada tecrübesi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

:alkis: Sorun çözüldü , çözümü anlattım bakınız!

Son düzenleme:

mrkeskintr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ha bu arada , LPG kitini taktırdığım yere götürdüm , sorunu anlatana kadar baya uğraştım. En sonunda evet yapıyor dediler ve bilgisayara bağlayıp ayarlarını yenilediler, birkaçgün dolaş düzelmezse tekrar bakalım dediler, ama değişen bişey olmadı. Arabanın bakımı gelmişti zaten , götürdüm bakıma verdim , bujileri de özellikle değiştirttim ama gene değişen birşey olmadı. Opelci ustam banzinde yapmıyorsa LPG cilerin çözmesi lazım diyor.
LPG servisiyle tekrar görüştüm , arabayı bırakman gerekiyor , tüm sistemi kontrol etmemiz lazım dediler. Artık bir ara götürüp bırakacam , bakalım sonu neye varacak..

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye bırakacakmışşın sabahtan aksama kadar anlayamıyorlar mı

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye bırakacakmışşın sabahtan aksama kadar anlayamıyorlar mı

Haklısın.Bir gün boyunca anlayamıyorlarmı ki Aracı bırakmanı istiyorlar.Çok iyi tanıdığın bir yer değilse bırakma.Ne olur ne olmaz.Parça değiştirirler haberin olmaz.iyi niyetini kullanabilirler.Arabanın başında dur birader.

mrkeskintr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla götürüp bırakacaz artık , randevulu montaj yapıyorlar sürekli , yoğun çalıştıkları için bırakmamı istiyorlar sanırım. Ustamın referansıyla gitmiştim onlara , ustam da yakınında arka sokakta zaten. Artık bırakacaz , ustamada tembihlerim artık.
Yokmu arkadaşlar bu tür bir sorun yaşayıp , çözüme kavuşmuş arkadaş ?
Opel ustalarımızdan da yorum alabilirsem sevinecem. İnternetten baktığım kadarıyla , buji , buji kabloları , ateşleme bobini yenileyenler olmuş. Bu tür parça değişimleri gerekebilirmi acaba?

Son düzenleme:

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arabanın regulator basınc degerlerıne baktır
ayrıca benzınden gaza gercıs programı yapılırken 2.4 2.9 olan karısım ayarlarını kontrol ettır
bellı bır devırde yaptıgına gore ecuda okunan dgerlerde sorun var yenıden programlat

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle LPG li araçlarda yaşanan bu sorunlar için parça değişiminin yapılması (buji, buji kablosu, rolanti ayarlayıcının kurcalanması, boğaz kelebeğinin temizlenmesi..gibi) fuzulidir, gereksizdir. Evet sorununuz bunlardan da kaynaklanabilir ancak öncelikle arızanın LPG sisteminde aranması gerekir.

Bu tür durumlarda arabanın orada (lpg servisinde) kalması uygun olur. Eğer iyi bir ayar yapılmak isteniyorsa bu gerekli. Motorun ilk çalışışının tespiti, yoldaki perormansı..falan. Ayrıca hakkaniyetle yapılacak bir testde arabayla 50-60 km ye yakın yol yapılması gerekir ve tavsiye edilen de budur.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
buji kablolarını en son ne zaman değiştirdiniz; distrübitör kapağı ne durumda ateşleme bobini sağlammı; lpgde ateşleme hata affetmez; banzinde sorun olmayabilir ama lpgde kesiklik ateşleme ile alakalıdır muhtemelen;
sadece bujileri değiştirmekle olmaz....

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar , 2000 model Vectra B 1.6 GL aracımda , son 2 haftadır gaza yüklendiğimde kesiklik sorunu yaşıyorum. Ancak sorunu LPG de iken yapıyor, benzine geçirdiğimde herhangi bir sorun yaşamıyorum.
Aracı yılbaşında aldım 120.000 km.de , zavoli LPG kit taktırdım ruhsatı çıkartmadan. 5,5 aydır da hiç problemsiz biniyorum ve çok da memnundum.
Son 2 haftadır, araç LPG de iken ve devir düşükken gaza yüklendiğimde kesiklikler yapıyor ve araç silkeliyor :( . Genelde bu sorun 1500 - 2500 devir aralığında meydana geliyor, 2500 devirden sonra birşey yok.
Bu sorunla ilgili bilgisi yada tecrübesi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

Aynı araçtan bende de var.Bahsettiğiniz sorunda tabi.özellikle 1500-2000 devir arasında yapıyo.Yüksek devirlerde sorun yok.Yanlız benim aracım hem benzinde hem lpg de aynı şeyi yapıyo.Kime götürdüysem farklı bişey söyledi.Sübap,egr,kelebek temizliği,Oksijen sensörü vs.Bi çoğunu yaptırdım carbon clean dahil.Hala düzelmedi.Son çare sübap takımını değiştireceğim yaza.İnşallah sizinkinin arızası basittir.Neticeyi bildirirseniz sevinirim.

mrkeskintr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün aracım iyice sapıttı , LPG sistemi kendini kapatıyor ve araç benzine geçiyor, LPG göstergesi tamamen kapanıyor. Bu şekilde biraz yol yaptım park ettim, tekrar binip çalıştırdığımda normale döndü. Bir süre LPG de kullandım, deneme yapmak için kendim benzine aldım, bide baktım gene LPG göstergesi gitmiş. Bugün götürdüm LPG servisine , sistem kapalı iken teslim ettim. Usta , sistemi komple kontrol edecez , LPG de birşey bulamazsak senin ustaya bırakırım , ateşleme bobininede bir bakmak lazım dedi. Bakalım netice ne çıkacak.