vectra b su eksiltme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gökhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 98 vectra cd aracım su eksiltiyor.araç hararet yapmıyor.çekişi normal.eksozdan da atmıyor gördüğüm kadarıyla.şehir içinde150 km de yaklaşık 1 lt su eksiltiyor.aracın altında herhangi bir damlama ve akıntıda yok.ben şunu sormak istiyorum.aracın su kaçırdığı yeri bulmak için su deposunun içine mürekkep veya buna benzer renkli sıvı koyarsak araca zarar verirmi?bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

suyun nerden kaçırdığını net bilemediğimiz için; mürekkebin leke yapabilitesi var. toz boya tercih edin diyenler var. aynı sıkıntıyı ben başka aracımda uzun zaman yaşadım. manifoldun gizlediği yerlerde kalorifer hortumu idi katil. damla damla azar azar kaçırdığı için bir arıza tesbit edemiyorduk. elin değimişken usta tüm hortum ve kelepçelere baksın. çok maliyetli şeyler değil bunlar. tşklr iyi forumlar.

muhtemelen benim arızada borularda yada genleşme kabının kapağından.conta yanığı değil çok büyük bir ihtimalle.çünkü daha önce ki aracımda conta yanığı sorunu yaşamıştım.dediğiniz gibi su boyası kullanabilirim.teşekkürler.

conta yanığında, kartere su verebilitesi de var. arabanın yağını kontrol ediyor musun çoğalma var mı?

yağda çoğalma değil azalma bile var.yani yağa su suyada yağ karışmıyor.

Mutlaka bir yerden atıyordur...tüm hortum kelepçelere hatta petek iç kalorifer radyatörü dahil...birde takviye bidonundan çıkan hortuma bakın hatta mükmünse ıslaklığa.Bu durduğu yerde ıslaklık olmayabilir zaten atıyorsa hareket halinde atıyordur eksilince durduğunuz park ettiğiniz yerde ıslaklık olmayabilir giden eksilen eksilmiştir ;)

hocam sat sat.bendede vardı aynı sorun o sorun çözülmüyor.çözülse bile dünya para .

şimdi 20 yaşa hurda indirimi çıkacak hurda arabalar trafikten kalkınca yeni arabalar çıkacak senin arabanın değeri dahada düşer.değeri düşmeden daha fazla masraf etmeden sat.

hurda indirimi çıkarsa 2 .el 2006 -2007 2008 corsaların astraların fiyatları kafadan 3000-4000 düşer.

keşke hurda indirimi çıksada trafiğe yeni arabalar çıksada eski arabaların fiyatları düşse.

arabayı daha yeni aldım 1 ay olmadı.arabadan memnunum.şu su eksiltme problemini çözersem hiç bir sıkıntısı kalmıyor.ondan sonra keyfini sürmeye başlayacağım.

cumartesi su deposuna renkli sıvı koyup su kaçağını bulmaya çalışacağım.

hocam sat sat.bendede vardı aynı sorun o sorun çözülmüyor.çözülse bile dünya para .

şimdi 20 yaşa hurda indirimi çıkacak hurda arabalar trafikten kalkınca yeni arabalar çıkacak senin arabanın değeri dahada düşer.değeri düşmeden daha fazla masraf etmeden sat.

hurda indirimi çıkarsa 2 .el 2006 -2007 2008 corsaların astraların fiyatları kafadan 3000-4000 düşer.

keşke hurda indirimi çıksada trafiğe yeni arabalar çıksada eski arabaların fiyatları düşse.

He dostum Vectra B satıp Corsaya binsin, benim su kaçırma sorunu 30-40 lira gibi bir fiyata halloldu, ne kadar acizce bi yorum baktın sorun çıkardı sat sorunlu haliyle arabayı "muayyerdir, bin gazı git" diyerek...

gökhan abi, kalorifer musluğuna baktırın, etrafında tabaka halinde kireç varsa musluk ve hortumları kontrol ettirin, eğer sorun orada değilse size çıkaracağı masraf en baba "ahtapot hortum + genleşme kabı-orjinal kapak + musluk" 250 lira olacaktır, bu en kötü ihtimal tabiki, musluk sorunluysa 30 40 lira en fazla ödenecek meblağ.
saygılarımla

Geri