vectra b su eksiltme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gökhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ben yine sat diyorum 1000 lira iyi para .

eğer arabanın dışı iyiyse sat gitsin o parayıda onun üzerine koy.birazda kredi çek .faizler çok düşük.en azından model yükseltirsin.belki 0 alacak paran vardır bilemem.

ama 1000 lira conta kapağı için o yaştaki arabaya çok fazla

aga o nasıl abes bi yorum 20 yaş hurda indirimi diyorsun araç daha 10 küsür yaşında 1000 lira çok diyorsun sıfır alırsın diyorsun sıfır emsal araca vereceğin bandrol parası 2500 tl sıfır araç kaskoda yapacaksın etti sana en az 3500-4000 TL??? Adamın çapı bütçesi demek buna yetecek kadar e buna yetecek kadarsa değiştirdiğinde buna yakın araç olacak daha öncede söylendi aldığın aracın motoru bitikse 1000 tl de yetmez!!!
Bu yaşta bu özelliklerde ve yakıt tüketiminde araç zor bulursun.

lütfen yardımcı olmayacaksa boş boş yazmak için yazmayalım yorumlarımızı insaf....kişisel bişey değil amaca hizmet edelim sen su kaçağını bul tedaviyi yap koçlar gibi bin aracına fiyatları dahada çıkacak bunlara rağbet artacak çünki daha yaşlı olanlar zoraki kaldırılıyor hesaplamayı düzgün yapmak lazım

Gökhan sorunu bulabildi mi acaba?

daha önce kullandığım 2 Peugeot vardı her 2'sinde de kapak contası yaktım oradaki deneyimimle konuşuyorum, 150km'de 1 litre ve nereden kaçtığı tam bulunamıyorsa, silindir kapak contasından kaçırıyor olma ihtimali var ancak inşallah oradan değildir tabi ki...

Bu arada benim Mazda RX-8 'de belli bir oranda su kaçırma var fakat yeri belli, aracı geçenlerde fren disk bakımı için liftte kaldırdığımızda radyatör altında sızan yer net görünüyordu. Tamircim, o tür sızıntıları kapatan özel bir katkı sıvısından bahsetti, fiyatı 50TL dedi pek sarmadı, geçici tedavi için 50 TL vermek yerine 200TL 'ye ameliyat yaptırmayı tercih ederim. Şu anda her 500km 'de yaklaşık yarım lt su ekliyorum. Aslında o noktada sormak istediğim birşey de vardı: Şu ana kadar 1 lt'ye yakın su ekledim ve hepsi şebeke suyuydu. Şebeke suyu malumunuz kireçli. Tamamen damıtılmış su kullanmak daha iyi olur mu, gerekli midir? Bir de 50 TL denilen radyatör sızıntı önleyiciyi tavsiye eder misiniz, deneyen var mı işe yarar mı?

radyatörün üzerinde müşürlerin bağlı olduğu bölümü inceleyin,kılcal çatlak olabilir, genleşme kabı çatlamış ya da kapağı bozulmuş olabilir, ahtapot boru kaçaak yapabilir,kalörifer radyatörü ve musluğu kaçırabilir,aracı fan açma seviyesine getirip ,bu bölgeleri tek tek incelemek lazım....

arkadaşlar çok yoğun çalıştığım için arabayla uğraşmaya vaktim olmadı.bu gün radyatör kapağı yani su deposu kapağı aldım.birde bu şekilde deneyeceğim.elle ve gözle yaptığım inceleme sonunda hiç bir yerde su kaçağı gözükmüyor.yani conta ihtimali gittikçe kuvvetleniyor.tecrübeli arakadaşlara bir sorum daha olacak.arabada zavolli lpg var.araba sabahları tek marşla çalışıyor.ama motor sıcakken tek marşta almıyor.biraz basmak gerekiyor.bunun conta yanığıyla ilgili olabileceğini düşünüyorum.birde avcılar civarında güvenebileceğimiz opel ustası varmı?

radyatör tıkıyacıları ben şahsen tavsiye etmiyorum.nedeni ise proton aracım için usta tavsiye etti.radyatöre koyduk.yaz mevsimiydi.sonra sonbahar gelipte kalorifer ihtiyacı olunca sıcak üflemedeiğini fark ettim.bu tıkayıcı kalorifer peteğini tıkamış.çünkü bu sıvıyı dökmeden önce çok iyi ısıtıyordu.

ben marşı geç almasını contayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Çünki eski vectram 2 sene yağ yaktı,seyir halinde arka bembeyaz oluyodu o derece,ankara kırıkkale arası abartısız 15litre su ekliyodum fenalardaydı conta fakat marşı bastımı soğuk sıcak farketmeden hemen alıyodu :) kaçak sorununu bu kadar uzatmamaları lazım,en kötü köpüklü suyu koysunlar,hararet cıkana kadar beklesinler,hiç bi yerden kaçırmıyosa contaya bakılsın.Egzozdan atması gerekir o kadar eksilen suyu

aslında bende biraz ağırdan alıyorum.çünkü şu an '0' ı tükettim.1 ay boyunca kendi imkanlarımla sorunu bulmaya çalışacağım.olmazsa mecbur ustaya götüreceğim.genel olarak arabadan memnunum.en büyük sorunum su eksiltme.bu sorunu halledersem neredeyse sorunsuz bir aracım olacak.

eksozdan fazla su atmıyor.her lpg li araç kadar atıyor.aslında buda beni conta yanığı olmadığı konusunda ümitlendiriyor.

istanbuldasınız,şu günlerde 15-20 derece havada egzozdan buhar geliyomu?

yok denecek kadar az geliyor.

Geri