vectra c elektronik sorun

Delphi diye bi cihazdı.peki arızaları sildirdik tekrarlama oranı ne kadar.valla bende çok soğudum istanbuldan erzuruma gelirken yolda yaptı bu arızayı o an benzin döküp yakasım geldi

18 jantlı erzurum mu erzincan mı bi turbo ilanı vardı o senmisin yoksa :)

Direksiyon ortasında ünlem olan bi lamba yanıyodu bilmiyorum tc mi değil mi.ama serviste cihaza bağlatınca hem cimle hem ecu ile alakalı arızalar çıkıyor.gerçi sildirdim bir haftadır sorun yok ama artık vectraya güvenemiyorum.elektronik arızası bitmiyor

eps direksiyon hatası. sorunun tam kaynağı direksiyon pompası fişi.;)
kronik sorun seviyesinde bir sorun fişi benim gibi kökten iptal edip düz lehimleyip bir daha sorun olmamasını sağlayabilirsiniz ;)

eps direksiyon hatası. sorunun tam kaynağı direksiyon pompası fişi.;)
kronik sorun seviyesinde bir sorun fişi benim gibi kökten iptal edip düz lehimleyip bir daha sorun olmamasını sağlayabilirsiniz ;)
Hocam eğer basit bi fişse öper başıma koyarım,ama sürekli olan bi arıza deil 10 gündür yok mesela.peki bu fişi nasıl temin edebiliriz

valla ben temin edemedim :D
direksiyon pompasını dışarı aldık. pompadaki soketin ayaklarına lehim ile kablo aldık ve fişi komple kesip lehimledik. sonra sıcak silikon ve bir malzemeyle yalıtım yaptılar 6 aydır yanmadı o lamba :)
direksiyon kütük gibi oluyordu o lamba yanınca. elimle bastırıncada fişe düzeliyordu benim arabada...

valla ben temin edemedim :D
direksiyon pompasını dışarı aldık. pompadaki soketin ayaklarına lehim ile kablo aldık ve fişi komple kesip lehimledik. sonra sıcak silikon ve bir malzemeyle yalıtım yaptılar 6 aydır yanmadı o lamba :)
direksiyon kütük gibi oluyordu o lamba yanınca. elimle bastırıncada fişe düzeliyordu benim arabada...
O fişi çıkarınca yanar mı o lamba bi denemek lazım.ama bununki öyle bi yerdeki el girmiyo 2.0 motor olduğu için :mad:

ben ne zaman soksem yanıyor :) benimkide ters yerde tam konsolla motor arasında arkada ama el giriyor allahtan :)

Bununki sağ lastiğin orda davlumbazın arkasında.peki o lamba yanınca göstergeler çalışıyo mu,yol bilgisayarı veri gmsteriyo mu

Geri