Vectra GLs DeN Vectra Cdx e

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan _Vectra_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı...

cdx lerin eksileri neler artıları neler öğrenmek istiyorum.
cdx lerin fiyatı kaçtan başlar kaçtan biter en fazla ne kadar para verilir?
cdx lerin hepsin yol bilgisayarı mevcut mu?
cdx almak la yanlışmı yapıyorum yoksa iyi mi ediyorum.

Gls den vergisi fazla olacağı için ne kadar vergi ödüyorsunuz ?

En çok rahatlatan özelliği otomatik kliması,

geri kalanı olmasa da olur...

bu yüzden CD de olur aslında...

gerçi ben 2.0 CDX'ten bahsediyorum, 2.5 daha güzel olabilir tabi ki :)

B2 kasaya geçtiğinde daha sessiz ve balans dişlisi denen bir zırvalığa sahip, debriyaj bakımı bile başlı başına daha pahalı olan bir motorla karşılaşıyosun F23 şanzımanın getirisi :) Ancak en güzel tarafı sensör arızalarını B1 yani eski kasaya göre daha az vermesi ve şasinin hafifletilmiş olması + yarım puan zamanın NCAP puanı fazla olması. B1 kasa 1.6 GL 1260kg iken B1 kasa 1.6GL 1170kg ağırlığa sahip. Yol bilgisayarı CD ve üzeri donanımlarda standarttır CDX lerin her türlüsünde mevcut ancak sakın 2.5CDX almayın hayata küsersiniz...
Tavsiyem ; Sunrooflu,deri koltuklu ve ısıtmalı kmsi 200bin civarında bir 2.0CDX alınmalı ve en fazla 21bin lira para verilmeli...Çünkü 24-25bin liraya Vectra C alma imkanı var.

B2 kasaya geçtiğinde daha sessiz ve balans dişlisi denen bir zırvalığa sahip, debriyaj bakımı bile başlı başına daha pahalı olan bir motorla karşılaşıyosun F23 şanzımanın getirisi :) Ancak en güzel tarafı sensör arızalarını B1 yani eski kasaya göre daha az vermesi ve şasinin hafifletilmiş olması + yarım puan zamanın NCAP puanı fazla olması. B1 kasa 1.6 GL 1260kg iken B1 kasa 1.6GL 1170kg ağırlığa sahip. Yol bilgisayarı CD ve üzeri donanımlarda standarttır CDX lerin her türlüsünde mevcut ancak sakın 2.5CDX almayın hayata küsersiniz...
Tavsiyem ; Sunrooflu,deri koltuklu ve ısıtmalı kmsi 200bin civarında bir 2.0CDX alınmalı ve en fazla 21bin lira para verilmeli...Çünkü 24-25bin liraya Vectra C alma imkanı var.

sunroof ve deri koltuk olmazsa olmaz mı :) abi yaaa.....:D

cdx in o hafif uğultulu çalışması bile farklı bi güzel geliyor bana. artı farlarında ki otomatik yükseklik ayarı iyi ve f23 şanzuman gerçekten cd ye göre fark ettiriyo. arkadaşımda var cd 2000 model kaç kere kalktık silkeledim hep..:D bence cdx temizi iyidir. para konusunda mert'e katılmıyorum çok çok temizini bulursan 22 bine kadar çıkar fiyatı nitekim bu sitede iyi fiyatlara satılan cdx ler vardı. yani 21-22 arası temizini bulursunuz onun altına çok fazla yaklaşmayın.

Valla abi ben iktisadi olarak düşünüyorum 22-23 lira CDX e vermektense sınıf atlar Vectra C alırım. Tertemiz 2.2Elegance modeller var 25bin liraya eğer 1.6sı hantal gelir diyen olursa, bana kalsa 1.6 alırım mis gibi binerim. Olmadı 1.9CDTI da var tonla seçenek var :)

Kaç model olacak cdx?

20.16 v 2000 model

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:24 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:21 ----------

2.0 cdx lerin hepsinde sunroof ve deri koltuk mevcut değil neden acaba full olduğu halde
Vectra c ye gelince limitim b ye yetiyor şayet 24 de c kasanın temizini bakımlısını bulunur mu bilemiyorum ama 2.0 motor hastalığı oluşmuş bende :)
2.5 yorar :D bizi yaklaşmam
vergisine gelince GLs den fazla :D araştırdıma göre senelik 600 küsürü buluyormuş

20.16 v 2000 model

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:24 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:21 ----------

2.0 cdx lerin hepsinde sunroof ve deri koltuk mevcut değil neden acaba full olduğu halde
Vectra c ye gelince limitim b ye yetiyor şayet 24 de c kasanın temizini bakımlısını bulunur mu bilemiyorum ama 2.0 motor hastalığı oluşmuş bende :)
2.5 yorar :D bizi yaklaşmam
vergisine gelince GLs den fazla :D araştırdıma göre senelik 600 küsürü buluyormuş

Memlekette göreceli kavramlar ikinci el piyasasına çok etki ediyor, mesela benim arabamda 5 parça boya var sağ tarafı komple sürtmeden dolayı elden geçmiş. Km 217binde aldık şuan 223bin km oldu, motoru katır gibi çekiyor en ufak yıpranma yok mesela :D
Ben çok kesin konuşuyorum 24bin liraya vectra C kasanın tertemizini bakımlısını bulurum, 4-5 parça boyası olur kmsi de 200bin civarı olur mis gibi de binilir o arabaya :)

Ayrıca sunroof deri koltuk ve ısıtma olmayan CDX full değildir, full demek ağzına kadar dolu olduğunu ifade ediyor. Comfortlara bile full diyen insanım herşeye full demeye alışmış :D

Son düzenleme:
Geri