Vectra mi? Passat mi ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aSiCeM
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
fordların yol tutuşları gayet iyidir iyi yere basar ama kütük gibi arabadır. mondeo dahi olsa performansı yeterli değildir Bir pasat
18 turbo alın performans olarak yeni passatlarda aman aman bir araç değil yinede ford kadar olmasa da yere basar vectra 1,6 bir hafta bende kaldı ama araç o kasayı kaldırmıyor debriyaj problemi var olduğunu yetkili servis söyledi 100 bg o ağırlık için çok az performans olarak yeterli değil . Ancak görüntü olarak vectra c güzel bir araç Vectra b nin yol tutuşu diğer araçlar kadar iyi değildir doğrudur savurur motor olarak zaten b kasalar beğenmiyorum En iyisi passat 18 Turbodur bir de fsi motorlarda hararet sorunu olduğnu duydum

Son düzenleme:
mondeo d segmenti bir araç ha size göre değildir o ayrı tabii gelelim şu vectra d segmenti gibi durmuyora daha önce çok tartışıldı bu konu yere göre sığdıramadığınız passatın dingil mesafesi vectradan 1cmcik uzun , passattan 19cm kısa olmasına rağmen vectranın dingili 1 cm kısa ayrıca 2001de çıkmış opel vectra 2005te çıkmış olan passattan daha kaliteli inanmayanlar 19 nisan 2005 tarihli autoshowun 40ıncı sayfasında okuyabilir aynı testte kalite karşılaştırmasında mb e serisi ile vectra aynı puanları alırken passat 2 puan düşük ve milletin gözüne sokarcasına belirtmiş dergi yeni olmasına rağmen kalite sorunları yaşıyor diye tabi bizim milletimiz biraz uzamış passatı görünce kendinden geçiyor hoş ben burda söylesemde faydasız millet teknik özelliklerine mühendisliğine bakmıyor kime anlatıyorsam herkes nasıl görmek istiyorsa öyle görüyor

sami abi sözlerim sana değil sadece konuyu açtığın için senin yazından genelledim sakın üstüne alınma

görüşlerle gerçekler farklıdır bazılarımızda bunu ayırt etse çok iyi olucak

Tabii ki bunlar benim kışısel düşüncelerim. olaya teknik verilerle bakınca farklı olabilir. haklı olabilirsin

teknik ve mühendislik kısmına göre bir otomotiv makina mühendisi olarak evet Yüksel'e katılıyorum..
ancak gelelim araç satınalma kısmına, burada malesef alıcıların % 90 ından fazlası bir araba alırken
öncelikle fiyatına ve sunduklarına,
sonra 2.el piyasasına/elden rahat çıkabilirliğine
sonra bakım maliyeti / garanti süresi / yakıt / yedek parça servis hizmeti kriterlerine
sonra renk ve görüntüye/tasarıma
ve neredeyse son olarak da segmentindeki rakipleri ile yapılan profesyonel karşılaştırmalar ile dışarıdan görünmeyen ama asıl önem arz eden kısım olan mühendislik kısmına...

kimse üzerine alınmasın ama malesef bu böyle, araştırmalar bu sonucu veriyor :(

yazık çok yazık...

bence vectra c zaten insan içine binince ve kullanınca aşık oluyor

geceden beri odamdaki dergi yıgınları arasında şu karşılaştırmayı arıyorum mondeo , passat ve vectra bulur bulmaz ekleyeceğim ozamanda kalkıp mondeo passat diyebilecekmisiniz bakalım

Vectra C'ciler kızmasın, ben ne yapsam etsem Vectra C'ye alışamadım. En başta tasarımını hiç beğenmedim. Gerek iç, gerek dış. Sonra 2.0 ına yetmeyen bütçemizden dolayı, 1.6 motor ve o ağırlık zaten kafa kurcalayan bir neden. Zaten 2.0 gibi iyi bir motoruna param yetse bile ben o arabayı almam dizaynı benim zevkime acayip aykırı.
Tamamen zevk meselesi arkadaşlar..
En başta bir Vectra B2'den sonra Opel'in bütün arabalarını genelde sevmişimdir, ama özellikle 1996'dan 2001'e kadar ülkemizde esen bir Vectra B fırtınasından sonra Vectra C'yi görünce Opel, Vectra'yı tarihe gömmüş dedim içimden..

Bu karşılaştırmada üzülerek Passat diyorum(tamamen tasarım zevki) amaa,

Vectra B kasa mı? Passat bir eski kasa mı? derseniz,
Cevabımı biliyorsunuz..

Vectra C'ciler kızmasın, ben ne yapsam etsem Vectra C'ye alışamadım. En başta tasarımını hiç beğenmedim. Gerek iç, gerek dış. Sonra 2.0 ına yetmeyen bütçemizden dolayı, 1.6 motor ve o ağırlık zaten kafa kurcalayan bir neden. Zaten 2.0 gibi iyi bir motoruna param yetse bile ben o arabayı almam dizaynı benim zevkime acayip aykırı.
Tamamen zevk meselesi arkadaşlar..
En başta bir Vectra B2'den sonra Opel'in bütün arabalarını genelde sevmişimdir, ama özellikle 1996'dan 2001'e kadar ülkemizde esen bir Vectra B fırtınasından sonra Vectra C'yi görünce Opel, Vectra'yı tarihe gömmüş dedim içimden..

Bu karşılaştırmada üzülerek Passat diyorum(tamamen tasarım zevki) amaa,

Vectra B kasa mı? Passat bir eski kasa mı? derseniz,
Cevabımı biliyorsunuz..
güzel br yaklaşım zevkler ve renkler tartışılmaz derler gerçekten doğru vectra b2 kullandım comfort 3 sene kadar gerçekten konforlu ve rahat sonrasında 2008 astra h kullandım rahat olmasına rahat çıkardığı sorunlar yüzünden ve para ihtiyacından dolayı sattım ve sonra vectra c aldım ve kendi adıma gerçekten c deki rahatlığı ve konforu hem astrada hemde vectra b de görmedim ön konsol, gösterge paneli ,bilgi ekranı , ve kol dayamanın olduğu yer gerçekten çok düzgün ve konforlu yanlış anlaşılmasın kendi arabam vectra c diye demiyorum astramı almadanda her zaman vectra c de gözüm kalmıştı :Dsonunda onuda aldım:D

Geri