Vectra mi? Passat mi ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aSiCeM
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sevgili Önder öncelikle Mondeo ile Passat arasında bariz farklar var.. Özellikle Mondeo Passat sınıfında bir araç değil. Jetta ile kıyaslayabilirsin.Bunları geçelim konuyu açan arkadaş Mondeo dan bahsetmiyor. VW Passat hakkında yorum istiyor.... Bu konuda yardımcı olursak daha etkili olur. Konumuz Mondeo değil.

mondeo jettanın sınıfında mı :confused:
jettanın rakibi focustur
mondeo ise passatın rakibidir

ben mondeoyuda bir seçenek olarak sunmak istedim arkadaş yol tutuşu iyi bi araba istediğini söylüyor mondeo da testlerde passat ve vectradan iiydi ayrıca fiyat olarakta 2.eli daha makul

passat ve vectra olarak karşılaştırırsak 2005 öncesi passatlar 97 de çıkan kasanın 2001de makyaj görmüş versiyonudur önden kayma sorunu ile ünlüdür, kalitelidir ,1.8 turboları performans olarak çok iyidir ama 2.eli biraz pahalıdır vectra ise 1.6 motorda hantal olduğu söyleniyor o yüzden bu iki araç arasında bi seçim yapılacaksa vectra öneririm ancak mümkünse 1.8 olsun fakat bütçe yeni kasa passata yetiyorsa fsi bi passat hepsinden iyidir ;)

Arkadaşlar öncelikle güzel yorumlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim ve bende iki gündür araştırmalar yaptım hem vectra için hemde passat için 1.6 motor çok düşük ve kimse memnun değil maddi anlamda 1.8T Passat malasef uymuyor bana :( ama bugün sabah 1.9 T passat sürdüm deli bişe :) Ama malasef hem maddi anlamda hemde duruş olarak vectra almaya karar verdim hatta şun 2006 model siyah 1.6 comfort 27.000 Ytl galiba bunu alcam görünüş olarak beni bitiriyor bu araba tekrar çok teşekkürler hepinize yorumlarınızla kattınız güzellik için...

Ayrıca bir arkadaş vectra B virajda savuruyorsa ne istiyosun falan demiş araba çok seri gerçekten ona lafım yok sınıfına görede çok iyi ama ben Çok kez kazalardan döndüm arabanın arkası savuruyor ne yaptımsa engelliyemedim bunu bende yeni araba alacağım için hani savurmayan bişe istiyorum ama vectra c ler bu konuda iyiymiş bakalım bide onu deniyelim. Tekrar TEŞEKKÜRLER...

Arkadaşlar öncelikle güzel yorumlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim ve bende iki gündür araştırmalar yaptım hem vectra için hemde passat için 1.6 motor çok düşük ve kimse memnun değil maddi anlamda 1.8T Passat malasef uymuyor bana :( ama bugün sabah 1.9 T passat sürdüm deli bişe :) Ama malasef hem maddi anlamda hemde duruş olarak vectra almaya karar verdim hatta şun 2006 model siyah 1.6 comfort 27.000 Ytl galiba bunu alcam görünüş olarak beni bitiriyor bu araba tekrar çok teşekkürler hepinize yorumlarınızla kattınız güzellik için...

Ayrıca bir arkadaş vectra B virajda savuruyorsa ne istiyosun falan demiş araba çok seri gerçekten ona lafım yok sınıfına görede çok iyi ama ben Çok kez kazalardan döndüm arabanın arkası savuruyor ne yaptımsa engelliyemedim bunu bende yeni araba alacağım için hani savurmayan bişe istiyorum ama vectra c ler bu konuda iyiymiş bakalım bide onu deniyelim. Tekrar TEŞEKKÜRLER...
gerçekten güzel seçim EMİNİMKİ HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ VECTRA C gerçekten başka bir dünya zaten ilk kullanmada aşık olacaksınız :DŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN .

Hayırlı olsun şimdiden..

olaya objektif olarak yaklaşmak gerekirse önceliği her zaman passat alır. burası opel sitesi çoğu arkadaş opel diyor ve diyecektir ama 100 tane tamirci, galerici ve vatandaşa sorsan ortalama 80 tanesi passat 18 tanesi opel 2 taneside mondeo al der. bence fiatı çok kelepir olmadıkça mondeoya hiç bulaşma onu ikinci eli çok zayıf. onun yerine avensis al sorunsuz binersin.

avensisin piyasası mondeodan daha kötü değil mi? bence trendline passat alacağına vectra al

avensisin piyasası mondeodan daha kötü değil mi? bence trendline passat alacağına vectra al
evet bende öle karar verdim trendline passat ii deilmiş vectra için bugün adamla gittim görüştüm 27.000 ytl en son dedi ama km si 72.000 de o yüzden düşünmekteyim bakayım araştırmaktayım güzel bi vectra alcam inş :) tekrar tşkler arklar :)

gerçekten güzel seçim EMİNİMKİ HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ VECTRA C gerçekten başka bir dünya zaten ilk kullanmada aşık olacaksınız :DŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN .

1.6 motor bügün sürdüm öle fazlada abartılcak kadar kalkmıyor falan diolar ama hiçte deil gayet normal ralli yapcak halimiz yok :) zaten ralli yapcak olsam 1.4 GT TSI GOLF alırım 170hp :):):) ama vectra harbiden büyüledi beni yalnız peder bendeki bu araba sevdasına çok kızıyor sonumuz hayır ola :D tşklr tekrar....

Son düzenleme:
Auto Motor&Sport dergisinin 02-02-2008 sayısını bulursan okumanı tavsiye ederim Dergide
Renault Laguna,
Audi A4,
Peugeot 407,
Bmw 3Serisi,
Ford Mondeo,
Opel Vectra,
Mazda 6,
Saab 9-3,
Mercedes C-Class,
Volkswagen Passat ve
Chrysler Sebring`i karoser,sürüş konforu,çekiş,kullanım güvenliği,sürüş güvenliği ve fren performansı gibi birçok alanda test etmişler
testin sonucuda aynen böyle
1-Audi A4
2-Volkswagen Passat
3-Mercedes C-Class
4-Ford Mondeo
5-Bmw 3Serisi
6-Renault Laguna
7-Mazda 6
8-Opel Vectra
9-Saab 9-3
10-Peugeot 407
11-Chrysler Sebring

birçok dergi hakkında objektif olmadıkları söyleniyor ama şu bir gerçekki Vectra C 6 yılını tamamlamaya yakın bi araç rakiplerine baktığınızda çoğunun kasası yenilenmiş Vectra buna rağmen teste başarılı sonuçlar elde etmiş ama artık gerek teknolojisi gerek boyutları gerek motor performansı gerekse de yenilikleriyle rakiplerinin gerisinde kalıyor
ve yine otohaberin 3-9 kasım 2008 sayısında Passat makyajlı 3 serisi ve Meredes C serisiyle karşılaştırılmış iç mekan hacmi,kullanışlılık,performans,güvenlik alanlarında rakiplerine fark atarak 1.liği elde etmiş passatın 3 serisi ve c serisi gibi rakiplerinin önünde başarı kazanması bi yana onlarla rekabet edecek düzeyde bile olması kaliteli bir otomobil olduğunu gösteriyor bence o yüzden bu karşılaştırmada oyum Passat tan yana

bu arada 2004 yada 2005 dediğiniz için tüm yorumlarımı eleştirilerimi güncel kasa vectra vede passat üzerinden yaptım şayet bir önceki kasa passat tercih sebebiyse oyum Vectra ya

Son düzenleme:
passat iyi bir araba ama ben 2004 model hemde 1.6 trendline alabiliyorum o yüzden karşılaştırma bu aşamada olduğu için 2006 vectra daha iyi die düşündüm tşkler mahoni yorumun için :)

Geri