vectranın şanzıman yağı nereden doldurulur?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün 30 km yol gittim şanzıman yağını değiştirmek için fakat usta yağı alt kapağı sökerek boşaltırız ama nereden dolduracaz dedi.velhasıl şanzıman yağını değiştiremedim aracım 2001 model vectra 1.6 .şanzımanın hertarafına baktı fakat bulamadı dolum yerini

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında ustanın bu soruyu size yöneltmesi garip; çünkü adı üstünde usta :)
İsterseniz başka ustaya gösterin derim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğuda görev yapığım için başka usta bulamadım inanın dedim ya 60 km yol yaptım boşuboşuna.birde kaç litre alır veya tapası nerede hani dolduğu zaman fazla yağın aktığı

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ungovernable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun aksın şanzumana geçtiği yerde üst tarafta ufak bir tapa var ordan dolduruluyor.ustana benim ustanın telefonu ver istersen 0544 893 59 95 Erdem usta oda tarif eder.Usta dilinden usta anlar nede olsa :) birde aracın otomatik değilse sakın ha sakın ATF koydurma EP-80 koydur hazır açılmışken birde duble-up şanzuman katkısı atarsan farkı hissedersin.Kolay gelsin.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun aks aracın sağ tarafında değilmi şanzıman sol tarafında şöför tarafında yani.akünün altında bi kaç tapa gibi bişeyler vardı ama kabloluydu geri vites müşürü zannetik biz demekki o da değil akünün altına iyice bakayım o zaman

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm de astranın vites geçişleri belirgin şekilde kemikli olmaya başladıydı,şüphe ettim servise gittim,yağ eksilmiş. ama lpg kafası tabir edilen regülatör engel olduğu için tamamlayamadık,litresi 18 lira olan yağdan çok 50 tl işçilik istediler..küfür ederek çıktım servisten!! kaldı öyle,pratik şekilde değiştirecek bir yer arayacağım..

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
solda değil sağda olması lazım (kaput tarafından bakınca) plastik tapa gibi bir şey vardır onu çıkarınca onun altındaki vidalı vaziyette olan tapayı açıyorsun