Xenon ile muayeneden geçmek.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan eyyup29
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bugün patronun aracı ile muayaneye girdim çıkamadım :) çakma 150tl lik xenonlar var diye ağır kusurlu saydılar ve gönderdiler. Muayene yapan kişi ile konuştum, söylediği şuydu :

" - Abi şimdi sonradan takılan xenonlar ağır kusur sayılıyor. Muayeneden geçmesi için akslardaki denge motoru ile yüksekliğini otomatik olarak ayarlaması gerekiyor. Bu sistemler yeni araçlarda var ve bu araçlarında içerde ayar düğmesi olmuyor otomatik olduğu için."

Pazartesi xenonları dğeiştirip muayeneye yeniden gireceğim.

Ayrıca kendi aracımında önümüzdeki ay muayenesi bitiyor. Araçta kat iptali yapılmış. Herkes geçmez diyordu onuda sordum. "2001 model ve üzeri araçlarda katalizöre dikkat ediyoruz ama öncekilere bakmıyoruz." dediler. Bilginiz olsun. Bakalım önümüzdeki ay gireceğim muayenede ne diyecekler..

Bazı arkadaşlarımız fazla kuralcıyım diye bana kızıyorlar ama inan bizde abartının limiti yok. Geçenlerde trafikte önümde giden bir aracın plakası dikkatimi çekti, kırmızıda durunca resmini çektim. Orjinal plakanın üzerine folyo kesim yapılmış ama plaka uzaktan farklı yakından farklı okunuyor, yani kullanılan yazı karakterleri son derece yanıltıcı. Son günlerde yaşanan terör olayları dikkate alınırsa bu tür yasal olmayan işlere neden sıcak bakmadığım daha iyi anlaşılır.

Benim çok kızdığım, gözden kaçan bir husus var. Yol kenarına çok yakın olan bazı işletmeler binalarını çok büyük watlı ışıklarla süslüyoruz diye işin çılkını çıkarıyorlar, ama bu aşırı ışıklandırma trafiği olumsuz yönde etkiliyor, özellikle yağışlı havalarda.
:bir: Sonuna kadar haklısın abi .Kızdıklarımızın hepsi mantıklı ve tepki göstermemiz gereken şeyler .:sopa:

Bir başkasının haklarına tecavüz eden bir sistemi neden savunursunuz anlamam! Orijinal ise eğer amenna. Yok değilse ne diye uğraşıyorsunuz? TUVTURK'ün bazı uygulamaları eleştirilebilir ama bu asla değil. Diğer rahatsızlık veren uygulamaların olması da -polis araçları ya da ayarsız halojenler gibi- zenonu haklı çıkarmaz.
:bir: :bir:

Ayrıca kendi aracımında önümüzdeki ay muayenesi bitiyor. Araçta kat iptali yapılmış. Herkes geçmez diyordu onuda sordum. "2001 model ve üzeri araçlarda katalizöre dikkat ediyoruz ama öncekilere bakmıyoruz." dediler. Bilginiz olsun. Bakalım önümüzdeki ay gireceğim muayenede ne diyecekler..

bunu merak ettim. normalde egzoz muayenesi tüv'de yapılmadığı için yine de karışıyorlar mı merak ediyorum

Geri