!!! Xenon Montajı Resimli !!! 8000 K

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı uğurlu ve gecelerin bembeyaz aydınlık olsun . yeni xenonlarınla tabi.

rota

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık, güzel bi paylaşım olmuş... hayırlı olsun...

Corsa C'lerde, ancak Cosmo veya Silverline paketlerde farlar merceklidir..

teşekkürler sağol

guugil

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım ellerine sağlık güzel olmuş da eray cam farda xenon olmaz diyenlere inat bu olmamış :) cam farda xenon olur ama mercek gibi olmaz.o yüzden camları çizgili olan farlara boşuna xenon takmayın denir.yarın birgün mercekli fara geçtiğinizde de büyük ihtimal aldığınız xenon kit ona uymayacaktır.yoksa normal farada xenon takılır amaaa mercek tadı vermez

+1
ayrıca karşıdan gelen araçlar için zaten hiç olmaz.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana bir tavsiye verebilirim. eğer xenon balastları hiç gözükmesin dersen çamurlukların içine koyabilirsin. farkı sökmen lazım ama bunun için. farı söktüğünde çamurlukların içi boştur oraya rahatlıkla sığar balastlar. kimse de xenonun olduğunu anlamaz kaputu açtığın zaman. bende öyle orjinal xenon diye yutturmuştum bir polise de :D

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana bir tavsiye verebilirim. eğer xenon balastları hiç gözükmesin dersen çamurlukların içine koyabilirsin. farkı sökmen lazım ama bunun için. farı söktüğünde çamurlukların içi boştur oraya rahatlıkla sığar balastlar. kimse de xenonun olduğunu anlamaz kaputu açtığın zaman. bende öyle orjinal xenon diye yutturmuştum bir polise de :D

Teşekkürler dostum verdiğin bilgi için ama çok gizli olmasına gerek duymadım açıkçası ve farı falan sökmek gerçekten çok işçilik istiyor şimdilik yerleri güzel ama dediğin gibi eğer trafik xenon için sorun yaratırsa kamufle ederiz ama senden duyuyorum ilk defa trafiğin sorun yarattığını burda yüzlerce sonradan xenonlu araç var daha bitane duymadım xenon yüzünden ceza yiyen ama xenon görünümlü ampuller yüzünden sorun yaşayan olmuş olabilir. Forumda varsa xenon yüzünden trafikle böyle bir sorun yaşayan paylaşsın bizimle:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Son düzenleme:

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon far cilginligi, tehdit ediyor.
''Xenon'' far görünümü elde etmek için takılan mavi renkli ''halojen'' oto ampullerinin, görüşü ve sürüş güvenliğini olumsuz etkileyerek kazalara yol açtığı belirtildi.

mobil uzmanları, son yıllarda üretilen orta ve üst sınıf otomobillerde, standart oto ampulleri olan halojen ampullerden çok daha yüksek aydınlatma kapasitesine sahip Xenon farların kullanımının yaygınlaştığını söylediler. Xenon farların mavimsi ışık verdiğini belirten uzmanlar, halojen ampullerin verdiği ışığın ise sarı renkte olduğunu ifade ettiler.

Uzmanlar, 400 ile 900 YTL arasında değişen fiyatları nedeniyle Xenon fara sahip olamayan kişilerin ve modifikasyon meraklılarının, Xenon far görünümü elde etmek amacıyla boyanarak mavi renkte ışık veren halojen ampullere yöneldiğini söylediler.

Gözün sarı renge daha hassas olduğunu vurgulayan uzmanlar, aynı aydınlatma gücüne sahip sarı ve mavi renkli ışık veren iki ampulden, sarı olanının çok daha iyi görüş sağladığını, bu nedenle maviye boyanan halojen ampullerin aydınlatmasının, özellikle yağışlı havalarda ve koyu renk asfaltta son derece yetersiz olduğunu belirttiler. Maviye boyanmış ampul kullanımının Avrupa ülkelerinde yasak olduğunu ifade eden uzmanlar, Türkiye'de bu konuda bir yasaklama bulunmadığı için son yıllarda bu tür ampullerin kullanımının son derece yaygın hale geldiğini ve bu durumun trafik güvenliği açısından önemli bir sorun haline geldiğini belirttiler.

-KARşIDAKi SüRüCüYü DE OLUMSUZ ETKiLiYOR-

üukurova üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Otomotiv Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, ''üzerine mavi gömlek geçirilen'' ya da boyanan ampullerin, görüşü olumsuz etkilediği kadar yansıma yaratarak karşıdaki sürücülerin gözünü de aldığını söyledi.

Sürücülerin, taktırabiliyorlarsa Xenon kiti taktırmalarını, bu mümkün değilse mavi boyalı halojen ampulleri kullanmamaları ve orijinal ampullerini kullanmaya devam etmeleri gerektiğini ifade eden Aydın, görünümü benzese de hiçbir halojen ampulün Xenon gibi ışık vermesinin mümkün olmadığını vurguladı.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ellerine sağlık... zaten çok zor bi işlem değil. ampül değiştirmekten tek farkı balastları içinde biraz uğraşmanız...

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ellerine sağlık... zaten çok zor bi işlem değil. ampül değiştirmekten tek farkı balastları içinde biraz uğraşmanız...

Evet basit bi işlem çok zor değil ama hiç bu işlerle uğraşmamış ve uğraşmak isteyen yada nasıl takıldığını merak eden arkadaşlara kaynak olması amacıyla paylaşmak istedim.
:good::good::good:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet basit bi işlem çok zor değil ama hiç bu işlerle uğraşmamış ve uğraşmak isteyen yada nasıl takıldığını merak eden arkadaşlara kaynak olması amacıyla paylaşmak istedim.
:good::good::good:
ellerine sağlık. her zaman uğraşıp insanın kendi yapması ve başardığını görmesi inanılmaz mutluluk verici bişe...