Xenon yardım.

bİldiğim kadarıyla C4 te H4 yok.Uzun ve kısa için ayrı ayrı ampul kullanılıyor.Uzunlar halojen olarak kalırsa sellektörde sorun olmaz.Uzunlar içinde philips in yüksek ışık veren ampullerinden kullanabilirsiniz.Normal halojenlerden çok daha iyi ışık verdiği konusunda çok kişi hem fikir.Veyahutta orjinal fara çıkmacılardan bosch yada hella orjinal cam mercekli bi-xenon merek alıp profesyonel bir şekilde monte ettirerek te sorunu çözebilirsiniz.Daha önce bu konularda biraz araştırmrm olmuştu.Bi xenon denen sistem mercek içindeki bir kapakçığın yukarı aşşağı hareketiyle farların uzun ve kısa hüzme ışıtmasını sağlayan bir sistem olarak açıklayabiliriz kısaca.

montaj sırasında malesef kabloları kesiyorlar :S xenon kitinin soketleri araçların far soketleriyle uyuşmuyor... ben eski aracımı satarken xenonlarımı almıştım tekrardan normal farlarını taktırmıştım..

bİldiğim kadarıyla C4 te H4 yok.Uzun ve kısa için ayrı ayrı ampul kullanılıyor.Uzunlar halojen olarak kalırsa sellektörde sorun olmaz.Uzunlar içinde philips in yüksek ışık veren ampullerinden kullanabilirsiniz.Normal halojenlerden çok daha iyi ışık verdiği konusunda çok kişi hem fikir.Veyahutta orjinal fara çıkmacılardan bosch yada hella orjinal cam mercekli bi-xenon merek alıp profesyonel bir şekilde monte ettirerek te sorunu çözebilirsiniz.Daha önce bu konularda biraz araştırmrm olmuştu.Bi xenon denen sistem mercek içindeki bir kapakçığın yukarı aşşağı hareketiyle farların uzun ve kısa hüzme ışıtmasını sağlayan bir sistem olarak açıklayabiliriz kısaca.
kemal bey uzun açıklamalarınız için teşekkür ederim. ancak bu kadar zahmete girmeye gerek varmı düşünmek lazım aslında. uzunlarda halojen kalsın napalım artık. zaten uzun farlarım gayet güzel gösteriyor.

montaj sırasında malesef kabloları kesiyorlar :S xenon kitinin soketleri araçların far soketleriyle uyuşmuyor... ben eski aracımı satarken xenonlarımı almıştım tekrardan normal farlarını taktırmıştım..
gayet mantıklı. kaliteli xenon sa eğer. :)

dediğim gibi 2 takımını 320 tl ye almıştım pek kaliteli bişi değildi yani... 1 senden fazla oldu tabi şimdi daha ucuz..

pıhılıps ampuller toptancıda 50 lıra tanesı bıde osram marka vardı oyle hatırlıyorum ampul farkı tabıkı vardır aydınlatması acısından marka markadır her zaman

Philips in adını hatırlamadğım bu güçlü ışık veren serisi hem güçlü ışık veriyor hemde xenon rengine yakın bir rengi andırıyor.4300 lerin tabi :)Ama u xenon görünümlü ampuller gibi gece yağmuru görünce mum ışığına dönmüyor.

Bende Mtec 6000 kelvin var çokta memnunum ! sene oldu bir yıl daha garantisi var bir sıkıntı yaşamadım.

Arabayı akşam kullandığımda bazen içimden o sarı farlarla nasıl gitmişim diyorum :D

Bende Mtec 6000 kelvin var çokta memnunum ! sene oldu bir yıl daha garantisi var bir sıkıntı yaşamadım.

Arabayı akşam kullandığımda bazen içimden o sarı farlarla nasıl gitmişim diyorum :D
mtec iyidir diyosunuz yani .vermem gereken karar şu. 210 tl ye philips mi (ki normal fiyatı çok daha yüksek) yoksa 120tl ye başka bir markamı (bununda normal fiyatı 180 tl). arkadaşım saolsun :)

philipsin diamonvision udur o ampuller...zenona en yakın ampul sanırım..

Geri