Yardım...

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
20210316_165234.jpgArkadaşlar bu kullandığım değerler sizce normal mi yada LPG afr ayarı yapmam gerekiyormu yada yaparsam çok fark eder mi tüketim olarak.. Arabam 2016 Opel astra sedan

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ortalama hıza bakılırsa ekrandaki değerleriniz normal gözüküyor hatta iyi bile diyebilirim.. :)

Yalnız aklınızda bulunsun fotoğrafını attığınız ekranda yazan değerler araç benzin kullansaydı yakacağınız değerlerdir, araç Lpg'de bu değerlerin litre bazında yaklaşık %20 civarı fazla yakar bilginize...

• Beğen
Tepkiler: omeroz

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Yani iyi Mi bu değerler..??
Ortalama hıza bakılırsa ekrandaki değerleriniz normal gözüküyor hatta iyi bile diyebilirim.. :)

Yalnız aklınızda bulunsun fotoğrafını attığınız ekranda yazan değerler araç benzin kullansaydı yakacağınız değerlerdir, araç Lpg'de bu değerlerin litre bazında yaklaşık %20 civarı fazla yakar bilginize...

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Lpg ayarı gerekli mi peki yada yapsam daha iner mi onu merak ettim hocam?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı araçla şehirlerarası ekran ortalamam 7.4 litre idi, şehiriçi için gayet iyi değerleriniz evet..

Yakıt tüketimini aracınızın bakımlarının tam olması; ardından ise lpg bakımlarınızın yapılmış olması olumlu yönde etkiler.. Zaten lpg bakımlarında ayarlarınız kontrol edilir bu sebeple diğer konularınızda da bahsettiğimiz üzere önceliğiniz bakımlar olmalı...

• Beğen
Tepkiler: omeroz

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Aynı araçla şehirlerarası ekran ortalamam 7.4 litre idi, şehiriçi için gayet iyi değerleriniz evet..

Yakıt tüketimini aracınızın bakımlarının tam olması; ardından ise lpg bakımlarınızın yapılmış olması olumlu yönde etkiler.. Zaten lpg bakımlarında ayarlarınız kontrol edilir bu sebeple diğer konularınızda da bahsettiğimiz üzere önceliğiniz bakımlar olmalı...
Tşk hocam..

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Lpg ayarı aracın moturunun verimli çalışması önemli afr de bu yüzdendir yakıt eksilmez ayardan sonra motorun verimi artar hatta lpg yi ayar yapana yüz de 5 civarı zenginde bıraktır üst devirde 4000 bin üzerinde kesinlik devir çevirme lpg de benzine geç sorun çıkmaz motorda

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Lpg ayarı aracın moturunun verimli çalışması önemli afr de bu yüzdendir yakıt eksilmez ayardan sonra motorun verimi artar hatta lpg yi ayar yapana yüz de 5 civarı zenginde bıraktır üst devirde 4000 bin üzerinde kesinlik devir çevirme lpg de benzine geç sorun çıkmaz motorda
Hocam tam anlamadım devir yerini?? Detaylı yazarsan sevinirim..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam tam anlamadım devir yerini?? Detaylı yazarsan sevinirim..
Lpg sıcak olduğundan 4000 devirin üzerine çıkınca motor iç ısısı çok artar buda subap arızası üst kapak yakma gibi olaylar yaratır o yüzden lpg se üst devirler iyi değildir çıkma üst devirlere 4000 devirden sonra lpg yi direk benzine atsın o şekilde ayarlat

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Lpg sıcak olduğundan 4000 devirin üzerine çıkınca motor iç ısısı çok artar buda subap arızası üst kapak yakma gibi olaylar yaratır o yüzden lpg se üst devirler iyi değildir çıkma üst devirlere 4000 devirden sonra lpg yi direk benzine atsın o şekilde ayarlat
Zaten dikkat ediyorum devire.. Peki üst devirde çıkmadığım sürece sorun olmaz mi subapTa.. Km si 64.5 ta arabanın.. 2 ay once aldım arabayı