Yardım...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Zaten dikkat ediyorum devire.. Peki üst devirde çıkmadığım sürece sorun olmaz mi subapTa.. Km si 64.5 ta arabanın.. 2 ay once aldım arabayı
Çıkar ama uzun vadede lpg de afr ayarını yaptır daha uzar o sorun ama mutlak afrni yaptır

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 29912Arkadaşlar bu kullandığım değerler sizce normal mi yada LPG afr ayarı yapmam gerekiyormu yada yaparsam çok fark eder mi tüketim olarak.. Arabam 2016 Opel astra sedan
Ortalama hızınızdan anlaşıldığı üzere ekranda görülen şehir içi kullanım değeri. Araç 1.6 115hp ise yakmamış koklamış resmen. Aynı araçla şehir içi 8 küsurlu değerlerin altını hiç görmedim.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı araçla şehirlerarası ekran ortalamam 7.4 litre idi, şehiriçi için gayet iyi değerleriniz evet..

Yakıt tüketimini aracınızın bakımlarının tam olması; ardından ise lpg bakımlarınızın yapılmış olması olumlu yönde etkiler.. Zaten lpg bakımlarında ayarlarınız kontrol edilir bu sebeple diğer konularınızda da bahsettiğimiz üzere önceliğiniz bakımlar olmalı...
Berkay senin araç şehirler arası çok yakmış....

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Berkay senin araç şehirler arası çok yakmış....
Abi 1.6 atmosferik biraz fazla yakıyor maalesef, aynı yolu aynı motorlu Astra H aracımla 95'e sabitleyerek 6.6 ortalama ile gitmiştim (Ankara-Yozgat arası 2 kişi+bagaj).. J kasada çok daha yüklüydük ondan kaynaklanmış olabilir memlekette yapılan kışlıklar filan arka taraf yere yapışmıştı öyle söyleyeyim, bir de 100'den pek düşmedim sadece EDS'lerde 70'le gittim son olarak da özellikle Elmadağ'ı tırmanırken arkadan 1.3 Egea'nın sıkıştırmasıyla 5'ten 3'e çekerek biraz devir çevirdiğimden yüklenmiş olabilirim orda ortalama yaklaşık 0.2 litre oynamıştı :) Ama bu arabada görebileceğim en iyi değer 7 litre olur, H kasada bile zorlayarak 6.6 yaktırdığım yolda...

Bu arada gösterge sıfırlanmadan 2 kişi+bagaj geldiğimiz zamanlarda 65-70 lira civarı Lpg alıyor ortalama 230 km yaptıktan sonra o da yaklaşık 29 kuruşa denk geliyor..

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Cemil

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
200 civarı ort. Bir fiyat var

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
En son İstanbul-Antalya ortalamam..Biraz agrasif kullanırım ve Bayram tatiline denk geldiği için yoğun trafik dur kalklarda..Klima full açık araçta 5 yetişkin+Bagaj full...Normalde 1,3 ile 1,6 yı kıyaslamam ama uzun yolda bu fark biraz fazla geldi bana...Neyse konu dağılmasın ama arkadaşın değerleri sizinde dediğiniz gibi şehir içi ve bu hız ortalamsına göre gayet normal..Bizim araçlar bile 6 küsürlerde geziyor bu şartlarda...

Ekli dosyalar

• 03.jpeg
    03.jpeg
    120.4 KB · Görüntüleme: 3
  • Beğen
Tepkiler: omeroz ve 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
En son İstanbul-Antalya ortalamam..Biraz agrasif kullanırım ve Bayram tatiline denk geldiği için yoğun trafik dur kalklarda..Klima full açık araçta 5 yetişkin+Bagaj full...Normalde 1,3 ile 1,6 yı kıyaslamam ama uzun yolda bu fark biraz fazla geldi bana...Neyse konu dağılmasın ama arkadaşın değerleri sizinde dediğiniz gibi şehir içi ve bu hız ortalamsına göre gayet normal..Bizim araçlar bile 6 küsürlerde geziyor bu şartlarda...
FEEE579A-754F-480B-8A45-DA339C3077A0.jpeg
Abi güncel ortalamam bu şekilde taze çektim arabadan :)

1.3 dizel candır yakıtı düşük, vergisi düşük, bakımı uygun, parçası ucuz... Egeayı alma sebebim diyebilirim yakın kullanım şekliyle trafikte ortalamam 5.2 litre :D

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynen kardeşim..1,3 gerçekten bu ekonomik şartlarda çok uygun...Gönül ister 2,0 dan aşağı araçlara binmeyelim ama vergi dilimleri bu araçlara zenginler binebilir kardeşim mantığında...Yazık...Varlık içinde yokluk çekiyoruz...Ülkeyi yönetenler utansın...Vergi ile ülkenin geçimini sağlıyorlar..Üretim yok ihracat yok tarım yok vergi çok...Yoksa 1,0 araçlar neden çıksın...Suv lar bile 0,9 veya 1,0 motor ile çıkıyor...Çoğu marka bizim gibi ülkeler için Düşük vergi ve az yakıt mantığı ile üretiyor bunları...Motorsuz araç satsınlar olsun bitsin...Taş devri gibi ayaklarımızla ilerletiriz yabadabaduu...Ne diyim..Kafayı yedirttiler...