Yeni Araç Alacağım - Model Seçimi

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra bi kere yol sesi almaz sınıfının en sessizidir ayrıca 90hp cdti motor ekonomi odaklı yapılmış bir motor ama torku yüksek olduğundan tatminkar performans sergiler olmadı bi chip istediğin performansa ulaşırsınız focus bana çok itici gelir tasarımındaki dengesizlikler aracı kötü gösteriyor astra enjoy yerine neden corsa 1.3cdti 90hp cosmo almıosunuz hemen hemen aynı fiyat

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapma abi yeni c5 e bindin mi hiç?
kusura bakma ama eşeğe altın semer vurmuşlar eşek gene eşek bu kadar abartmayın ama tüm fransızların arasından en iyisi c5 ve c6 için söylüyorum geri kala fransızlar resmen teneke neyse zevk ve renk meselesi ama C5in iç dizaynı çok fantastik içine ve süspansiyon sistemine aldanıpta C5 bir numara demeyin 407yide gördük aa süper araba tek geçerim zart zurt piyasada adı anılmıyor neyse:good:

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel olacaksa focus yada 308
Bence focus al lpg taktır en ekonomisi :)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla focus TDCİ astraya göre çok deli bir performansı var.belkide o segmentte en performanslı dizeldir.ivmelenmesi süper.ama ben almam şahsen.diğer dizeller gibi değil.çok yakıyor TDCI.üstelik sabahları çıkardığı sesi duyunca arabaya küfür edebilirsiniz.hatta motor ısındığında bile focus çok sesli.astra bu konuda çok iyi.sabahları sesli ama motor ısındığında benzinliden pek farkı yok.üstelik 1.6 motor vergisi ile 1.3 motor vergiside var.çok yüksek performans aramıyorsanız astra 1.3 CDTİ alın derim.ama ben şahsen benzinli alırım bu fiyatlardan sonra.focusun benzinlisine zaten diyecek yok.2.0 motorlu araçlar gibi yakıyor.bence astra daha uygun

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada 1.3 cdti astra yokuşta çok mu hantallaşır ? mesela ben mevcut lpgli astramla dik yokuşta biraz bağırtıp kalkıyorum hantallaşıyor. 2. viteste yetmiyor yığılıyor 1e alıyorum (dik yokuşta). 1.3 dizelde yerimden kımıldayamamama gibi birşey olmaz heralde değil mi?

1.3 cdti astrayı test ettim.1.vites hantal kim ne derse desin.ama arabayı kaldırıp 2. vitese atacak kadar yetiyor.2. vitesten sonra araç uçak moduna geçiyor sanki gerçekten çok farkediyor 2 den sonra.2.0 motor arabalarla yarışacak kadar(çok ciddiyim)uzun yoldada 6.vitesle daha çok yakıt tasarrufu yaparken focusta 5.viteste daha çok yakacaksınız

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skodaya da baktım ama pahalı geldi. astra 1.3 dizel enjoy'da yol bilgisayarı yokmuş ona şaşırdım. yani anlayamıyorum neden sadece en üst modele koymuşlar ? yakıt tüketimini neden göremeyeyim 40 milyarlık kompakt sınıf bir araçta ?

focusun ise stil paketinde tamam sis farı var ama stil paketi de 2 milyar. yani araç 41 milyara geliyor.

takıyla da alakası yok arabanın :) maaşla ödenecek artık taksit taksit.

astra enjoyda yol bilgisayarı spor paket ile geliyor.var yani.spor paket için 1 milyar civarı veriyorsunuz yol bilgisayarı ve birkaç şey geliyor

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus kullanan arkadaşlar var memnun deiller motor sesi aynen içeride sen yinede opelden vaz geçme raht edemessin sonra tuh demektense baştan al tedbirini dizelde alma avantajıda yok artık senede 25 000 km yaparsan al tabi yoksa benzinle aynı fiyat + parçası ve bakımı daha pahalı yinede sen bilirsin haayırlı olsun şimdiden

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca söylemeyi unuttum.1.3 cdti enjoy spor paket 38500 e alacağınıza 39 a 1.6 cosmo alabiliyorsunuz.cosmo çok süper bir donanım herşeyiyle.piano döşemeleri yeter.ama dizelde kararlıyız diyorsanız tekrar tekrar astra.samet arkadaşımızda demiş focuslar komple şirket arabası olarak kullanılıyor nerdeyse.bencede öyle yani:)astra daha özel:)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusun turbosu çabuk arıza yapıyor bildiğim kadarıyla. ama gerçekten çok güzel bi araç o olmassa astra derim.