Yeni aracıma Kavuştum Audi A6

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Qabus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hayırlı olsun arkadasım da! eskiyide yerden yere vurmasan diyorum, malum ne kadar ekmek o kadar köfte a6 ile vectrayı nasıl kıyaslıyorsunki...
++++1000
icon14.gif

hayırlı olsun arkadasım da! eskiyide yerden yere vurmasan diyorum, malum ne kadar ekmek o kadar köfte a6 ile vectrayı nasıl kıyaslıyorsunki...

Böyle tepki verecenıze adam gibi eminim ama genel olarak audi ile opel çok farklı bu şu anlama gelmez opel çok kötü demiyorum piyadaki çoğu aracın dişini kırar ama çok eksikleri olduğunu düşünüyorum

A6 güzeldir güle güle kullan arkadaşım çok keyif alıcağına eminim madem vectrayı yerden yere vurdun bende biraz senin aracını yerden yere vurmamda sakınca olmaz herhalde :) birincisi aracın ucuz çünkü benzinli ikinci aracın ucuz çünkü a6 lar içinde en çok yakan 1.8t motor 2.0 atmosferik a6 dan bile çok daha fazla yakıyor..üçüncü multitronic olması a6 nın en sık kronik hastalık olarak görülen arızasıdır bu yüzden multitronic olmayanlar daha makbuldür piyasada.. aracın bu yüzden a6 piyasasında ve a6 yı takip edenleride iyi bilirki pek mübah değildir tutulan ve satılan bir versiyon değildir..

bir diğeride vectra ile kıyaslamak elma ile armutu kıyaslamak gibi bir şey birincisi aynı yılların araçları değil aracın 2004 model o zaman vectra c vardı aracını vectra c ile kıyaslasan bir nebze ok derdim.. çünkü o dediğin küllükdeki ışıklandırmaya far düğmesindeki ışıklandırmaya kadar vectra c lerde var.. ayrıca kaldıki vectra ile a6 aynı segment değil biri e segmenti biri d segmenti..

aracının mekanik olarak eksilerini söyliyim dikkat et a6 larda en büyük sıkıntı multitronic şanzıman arızasındadır buna çok dikkat et. çok meşhur bir arızadır hatta pek çok a6 ilanlarındada yazar şanzımanı tamir görmemişdir diye.. birde ön takım sıkıntısı vardır sonradan 2006 dan sonra ön takım yapısı komple değişdi zaten..

Teşşekürler...
Bu konuyu açar iken aşşağı yukarı gelecek tepkilerin hepsini tahmin ettim alırken ucuza aldım kastım piyasasından ucuza aldım yani hesaplı terimi kullanmak istedim yoksa a6 ucuz bir araç değil vectrayla a6 arasındaki segment farkınıda bilmeyen birisi değilim siz beni yanlış anlamışınız ben marka kıyaslaması yapıyorum opel hiç bir zaman özellikle türkiyedeki araçlara kıyacak olursak yerden yere vurulacak bir araç değil mult konusunda katılıyorum korkuyorum 1.8t atmosferik 2.0 az konusununa kesinlşkle katılmıyorum şu anda 2.0 vectra atosferikten az yakıyor aracım uyarıların için teşşekürler. Dost Dostun zarar görmesini istemez konuyu açarken zaten bu elştirilere açık bir insan olduğum için açtım Problem değil karnı dar bir insan değilim... A6 çok tatlı bir sürüş keyfi var :D

:D hayırlı olsun inşaallah vectra b yi aramazsın

Teşşekürler... pek arıyacak gibi değilim ama inşallah

Hayırlı olsun bizde A4 aldık yeni 2008 Model 2.0 TDi yeni kasa. :D Bence Mercedes-BMW-Audi gibi premium markalar çok ayrı bişey...

Burak Anladı demek istediğimi teşşekürler kardeş bende 2 markayıda daha önce sıfır olarak alıp kullanmıştım ama audi ilk defa kullanıyorum Gerçekten Prestijli Markalar

biz küçük amcaya sonata aldık 2009 dehşet bir araç ilk burun kıvırdım biraz sonatamı falan filan diye ama amerikada en çok satan 5 inci araba ve bir bindim bütün fikrim değişdi.. arabada yok yok ne ararsan var sunroof deri elektirkli ısıtmalı koltuklar akıllı cruise sistemi akıllı havalandırma hyundainin akıllı h-matic şanzımanı araba bende kaldı bir hafta ayrılmak istemedim resmen süper bir araba yapmış hyundai 2.0 crdi motorda klassmanına göre az yakıyor adamlar bağımsız süspansiyon falan yapmışlar kalın bir kapısı var öyle japondaki gibi kağıt gibi kapı yok alman gibi kapısı var kapıyı kapadınmı lok diye ses geliyor :) arabanın yol tutuşda mükemmel yani demem o ki premimum araç sınıfı çatırdıyor artık 3 markanın tekelinde değil bence :) arkadaşda yeni accord aldı oda harika işde tek dez avantajı benzinli oluşu accordun..

Hyundai kaliteli olabilir. Ama dışarıdan baktığında biri Hyundai'dır. Biri Audidir...

Burak Anladı demek istediğimi teşşekürler kardeş bende 2 markayıda daha önce sıfır olarak alıp kullanmıştım ama audi ilk defa kullanıyorum Gerçekten Prestijli Markalar

Tabi o prestij BMW ve Mercedes'te biraz daha fazla. :D

Hyundai kaliteli olabilir. Ama dışarıdan baktığında biri Hyundai'dır. Biri Audidir...

tabi canım orası başka benim altımda şu anda yiğenin araba var bende araba yok malum :D yiğenin şu anda 2010 model audi 1.8 tfsi nı kullanıyorum orjinal s line paket bana göre öyle ahım şahım bir araba değil prestij desen bilmiyorum kimse henüz ayaklarıma kapanmadı ama beklemedeyim :D neticede biri 120 bin tl lik bir araba diğeri 45 bin tl lik bir araba aynı olmaz.. ;)

marka prestijine gelirsek benim için ne audidir prestij ne mercedes nede bmw son model audi mercedes bmwlerin içinde bile o kadar çok sonradan parayı bulmuş hanzo kro gördümki yeterince tiksindim :)

prestij diyorsak olayımız bana göre jaguardır en azından o takım henüz daha bu markaya bulaşmaya cesaret edemiyor hala belli bir statüdeki konum ve prestijdeki insanlar almakda eskisinide yenisinide..

önemli olan benim için donanım şu anda bindiğim araç orjinal sline paket sonradan yapılma değil arabada ön koltuklarda mesela ısıtma yok koltuklar hafızalı değil tam deride değil yarı deri multimedya olayı yok orjinalden yani o kadar para verdinmi bu tür ince ayrıntılar benim gözüme fazlasıyla batıyor.. en basitidinden bir sunroofu bile yok ... bunların hepsi o 45 bin tl lik sonatada standart multi hariç :)
tabi verirsen bir 20 bin tl audi ye alırsın advanced paketi koltuk ısıtmanda olur soğutmanda olur multimedyanda olur o zaman fiyatta pek hoş oluyor :)

tabi canım orası başka benim altımda şu anda yiğenin araba var bende araba yok malum :D yiğenin şu anda 2010 model audi 1.8 tfsi nı kullanıyorum orjinal s line paket bana göre öyle ahım şahım bir araba değil prestij desen bilmiyorum kimse henüz ayaklarıma kapanmadı ama beklemedeyim :D neticede biri 120 bin tl lik bir araba diğeri 45 bin tl lik bir araba aynı olmaz.. ;)

marka prestijine gelirsek benim için ne audidir prestij ne mercedes nede bmw son model audi mercedes bmwlerin içinde bile o kadar çok sonradan parayı bulmuş hanzo kro gördümki yeterince tiksindim :)

prestij diyorsak olayımız bana göre jaguardır en azından o takım henüz daha bu markaya bulaşmaya cesaret edemiyor hala belli bir statüdeki konum ve prestijdeki insanlar almakda eskisinide yenisinide..

önemli olan benim için donanım şu anda bindiğim araç orjinal sline paket sonradan yapılma değil arabada ön koltuklarda mesela ısıtma yok koltuklar hafızalı değil tam deride değil yarı deri multimedya olayı yok orjinalden yani o kadar para verdinmi bu tür ince ayrıntılar benim gözüme fazlasıyla batıyor.. en basitidinden bir sunroofu bile yok ... bunların hepsi o 45 bin tl lik sonatada standart multi hariç :)
tabi verirsen bir 20 bin tl audi ye alırsın advanced paketi koltuk ısıtmanda olur soğutmanda olur multimedyanda olur o zaman fiyatta pek hoş oluyor :)

Bende A4'ü ararken detaylara çok dikkat ettim. Multimedya,TV,Navigasyon vs. var benimde tek eksiğim Elektrikli Koltuk. :D

Son düzenleme:
Geri