Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

biochan link' Alıntı:
bugün ben de 1.6 136 beygir sedan aracı test ettim ve kendi 1.3 sedanımla kıyaslama şansım oldu. kalkışlardaki serilik ve sesin 1 tık az olmasının dışında ben aman aman bir fark göremedim. şahsi fikrim kendini ispatlamış sorunsuz 1.3 motoru bu nispeten çok önemli olmayan sebeplerden dolayı terketmek çok da anlamlı değil. bu arada bu testten sonra 1.3 motora olan hayranlığım bir kat daha arttı. 1.6 dan sonra 1.3 ler ayağa düşer beklentisi var gibiydi, bence hiç öyle olmayacak ve 1.3 ler popülerliğini daha uzun süre sürdürecek gibi görünüyor. selamlar
Sen ne yaptın abi öyle  ??? aman aman fark göremediniz mi? 1.3 motorlu astra j ile 1.6 arasında kaplumbağa ile tavşan arasındaki hız farkı mevcut.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar selam 1.6 yı benden başka kimse mi beğenmedi anlayamadım yada benim 1.3 tek silindir eksikmi çalışıyordu :D 1.4 t ve 1.3 kullandım 1.6 da hissedilir bir fark var malesef sırf bu yüzden arabamı sattım. Kısmetse yarın 1.6 stil için sipariş vereceğim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

mustimx link' Alıntı:
Arkadaşlar selam 1.6 yı benden başka kimse mi beğenmedi anlayamadım yada benim 1.3 tek silindir eksikmi çalışıyordu :D 1.4 t ve 1.3 kullandım 1.6 da hissedilir bir fark var malesef sırf bu yüzden arabamı sattım. Kısmetse yarın 1.6 stil için sipariş vereceğim.

Şimdiden hayırlı olsun Mustafa Bey :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 dizelle 1.6 dizel arasında performans anlamında fark yok.dağlar kadar fark var.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:

1 sene sonra yeni kasa çıkıcak bence biraz daha bekleyin;

1.3 le 1.6 dizel arasında tabiki fark vardır tıpkı 1.6 hantal eski teknoloji atmosferıkle 1.4 turbo arasındaki fark gibi; yakıt olarak 1.3 avantajını koruyacaktır.

Dün showroom'da aracı inceledim stil paketliydi sırf üstünde 1.6 motor var diye aynı aracı 70 küsüre almam ben ama ''yeni'' kasayla daha cazip olacaktır.

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

performans konusunda evet başarılı ama yakıt tülketimi ve aracın parası sizi üzecektir.  bu motorun asıl beygirinin 110 olduğunu unutmamak lağzım. ekstralarla 136 bg çıkıyor. o performansı almak içinde yakıta fazla yüklenmişler sanırım. kısacası tabiki performans olarak sizi tatmin edecektir ama dizelde türkiyede asıl mesele tasarruf olduğu için kendi adıma 20-25 tl fark vererek ve yüksek vergi ödeyerek vede standarda göre fazla yakan bir araç tercih etmem. o performans ve fazlasını, daha az para vererek 1.4 turboda rahatlıkla bulabilirsiniz. Amerikanın oyunu bunlar gençler  005hihih 005hihih 005hihih

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemyk link' Alıntı:
performans konusunda evet başarılı ama yakıt tülketimi ve aracın parası sizi üzecektir.  bu motorun asıl beygirinin 110 olduğunu unutmamak lağzım. ekstralarla 136 bg çıkıyor. o performansı almak içinde yakıta fazla yüklenmişler sanırım. kısacası tabiki performans olarak sizi tatmin edecektir ama dizelde türkiyede asıl mesele tasarruf olduğu için kendi adıma 20-25 tl fark vererek ve yüksek vergi ödeyerek vede standarda göre fazla yakan bir araç tercih etmem. o performans ve fazlasını, daha az para vererek 1.4 turboda rahatlıkla bulabilirsiniz. Amerikanın oyunu bunlar gençler  005hihih 005hihih 005hihih
asil gucunun 136 olup turbo basinci kisilarak 110 elde edilmedigini nerden biliyorsunuz? ama gercekten motorun asil gucu merak ediliyorsa 70-80 falandir dizel motorun turbosuz cikardigi guc anca bu kadardir.

test araclariyla yakit konusunda karara kesinlikle varilamaz 1.6 sahipleri aramiza katilirsa  daha dogru yorumlar yapabiliriz. test aracinda motor ne olursa olsun her turlu sonuc cikabilir ama 1.3 ten 1 litre fazla yakicaktir en fazla. sahip olunan bir aractan gecmek zaten sacma aracinizi yenileme dusunceniz yoksa sirf motor degisimi icin niye para veresiniz zaten yeni almayi dusunenler icin guzel bir alternatif sadece

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemyk link' Alıntı:

Yeni Astra HB 1.3 Dizel 95 HP Sport 67.708
Yeni Astra HB 1.6 Dizel 136 HP Sport 71.423

aradaki fiyat farkı 3750 TL, bence gayet normal. 20-25 TL yi anlayamadım ? şahsi görüşüm sıfır dizel astra alacak olsam 3750TL daha verip 1.6 sını alırım, ki yeni araç alacak insanların çoğu böyle düşünecektir.

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de 1.6 dizel üniteyi test ettim ve ilerleyen zamanlarda çektiğim videoyu ve izlenim yazımı siz değerli forum üyelerimize sunacağım.1.6 cdti elbette 1.3 cdti dan çok daha başarılı bir ünite oldu ama forum üyelerimizin bahsettiği gibi biri tofoş biri de ferrari değil sonuçta bunu belirtmek isterim.

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkez farklı anlamış sanırım bahsettiğimi. yazıyı okursanız arkadaşlar kendim için bahsediyorum. benim aracımla sıfır 1,6 arasındaki farktan bahsettim. arada 20 tl var.  dahaöncede söyledim zaten sıfır alınacaksa tercih edilebilir. ama yakıt konusunda 136 lık olan modelin normal kullanımda 7-8 civarı şehiriçi yakacağını düşünüyorum. 110 luk ise 6-6,5 arası olur. ama uzun yolda 1,3 ten daha az yakacağına herkez hemfikir. velasıl motoru kimse kötülemiyor ama fazlada abartmamak lağzım. kasada olması gereken rahat sürüşü sağlayacak tarzda bir motor. diğer bir arkadaşımda 136 lıktan turbo kasılarak 110 luga düşürülmediğini nerden biliyorsun demiş. sonrada kendisi zaten cevabı vermiş. motorun kendi gücü 80-90 günümüz kosullarında bir turbo ile 110 bg güç ve ilgili torku alabiliyorsun. turboların fabrikasyon kosullarında seri üretim bir araca takılacak olan en iyi ve en gelişmiş turboyuda zaten 136 bg liğe takmış. değişik geometrili bir turbo takılmış. (֖ZEL MODİFİKASYON HARİև) fabrikasyon olarak ulaşacağın bu motorla son nokta 136 dır.