yeni astra yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan emre55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Maşallah epey astra j kullanıcı varmış sitemizde dizelll diyorum ve j sedanı merakla bekliyorum...

Son düzenleme:
Valla yakıt sadece yakıt tüketimi olarak bakılırsa tabiki dizel almak uygun fakat 1.3 bu arabaya çok küçük. Mercedes ler ile aynı ağırlıkta araç bu ağırlıkta bu kadar küçük motorlu araç çok az bulunur. Dizel motorların torku iyi olduğu için kendini biraz kurtarıyor.

Benim için önemli birşeyde opel alıp fiat motoruyla kullanmam açıkçası :).

Sedanın resimleri güzel görünüyor ama sports tourer modeli çok daha güzel ben alırken gelmiş olsaydı onu tercih ederdim malum çocuk olunca sığmak zor oluyor.

Valla yakıt sadece yakıt tüketimi olarak bakılırsa tabiki dizel almak uygun fakat 1.3 bu arabaya çok küçük. Mercedes ler ile aynı ağırlıkta araç bu ağırlıkta bu kadar küçük motorlu araç çok az bulunur. Dizel motorların torku iyi olduğu için kendini biraz kurtarıyor.

Benim için önemli birşeyde opel alıp fiat motoruyla kullanmam açıkçası :).

Sedanın resimleri güzel görünüyor ama sports tourer modeli çok daha güzel ben alırken gelmiş olsaydı onu tercih ederdim malum çocuk olunca sığmak zor oluyor.

Abi Fiat opelden çok daha iyi motorlar üretiyor:)

Arkadaşım valla ben de yeni astra kullanıcısıyım
1.Sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim araba çok güzel fakat aracın 1.6 115 beygir olanını tavsiye etmiyorum çünkü maalesef araç gitmiyorum motor ufak kalıyor.(Kullandım)
2. 1.4 Turboya gelince kesinlikle istediğiniz performansı alabileceğiniz bir araç birde çiplerseniz 180 beygir olur:)ve yakıt olayına gelirsek basarsan yakar çok yakıyor ama kesinlikle haz alıyorsunuz.
3-1.6 180 beygir alırsan da benzinciye üye olman lazım :)

Tavsiyem kesinlikle 1.4 140 beygir Sakın Şaşırmaaaa:)

Son düzenleme:
benim edindiğim bilgi şu yönde.1.4t motor çok zorlamazsan iyi tüketim değerleri veriyormuş.ama yüksek devirde kullanırsan hem performansı tatmin edici oluyormuş,hemde kısa zamanda benzinliğin yolunu tutuyormuşsun.1.6t motor ise 5 dakika yerinde durmayan yaramaz çocuklar gibiymiş.her gaza başmanda tepkisini alel acele veriyormuş.tabii böyle oluncada ister istemez sakin kullanımda bile 1.4t den çok yakıyormuş.ayrıca 1.3cdti bence yeterli performansa sahip değil.zaten videoda da 0-100km hızlanmasını neredeyse 17sn de yapıyor ki,bu katolok verisinde 14-15sn olarak veriliyordu.videodaki tüketim değerine çok aldanmayın.dikkat ederseniz çekimi yapan kişi yolu hiç göstermiyor.kuvvetle muhtemel eğimli bir yolda yapılmıştır çekim.

not:arkadaş soruyu sorduktan sonra selam bile vermemiş foruma.neyse sonuçta başka araç almayı düşünen arkadaşlara faydamız olur.

Son düzenleme:
Arkadaşım valla ben de yeni astra kullanıcısıyım
1.Sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim araba çok güzel fakat aracın 1.6 115 beygir olanını tavsiye etmiyorum çünkü maalesef araç gitmiyorum motor ufak kalıyor.(Kullandım)
2. 1.4 Turboya gelince kesinlikle istediğiniz performansı alabileceğiniz bir araç birde çiplerseniz 180 beygir olur:)ve yakıt olayına gelirsek basarsan yakar çok yakıyor ama kesinlikle haz alıyorsunuz.
3-1.6 180 beygir alırsan da benzinciye üye olman lazım :)

Tavsiyem kesinlikle 1.4 140 beygir Sakın Şaşırmaaaa:)

1.4 ve 1.6 turbolar arasında yakıt konusunda büyük bir fark yok 1,5-2 lt arası birşey.

-Buradan otomobil alacak arkadaşlara önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum naçizane...
-- Lütfen yorumlarda, yorum yapanın bahsettiği aracı kullanıp kullanmadfığına dikkat edin!!! Çünkü, yok dayımın vardı şöyle giderdi, yok arkadaşın vardı yakıtı içiyordu gibi atanlar asla doğru yorum y a p a m a z l a r !!!

-Buradan otomobil alacak arkadaşlara önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum naçizane...
-- Lütfen yorumlarda, yorum yapanın bahsettiği aracı kullanıp kullanmadfığına dikkat edin!!! Çünkü, yok dayımın vardı şöyle giderdi, yok arkadaşın vardı yakıtı içiyordu gibi atanlar asla doğru yorum y a p a m a z l a r !!!

Katılıyorum.

bence satıcıya da kullanana da kulaktan dolma bilgisi olanada güvenmeyin kendiniz test edin..

Ben 1.6 115 hp olanı kullandım. Evet oldukça zayıf kalıyor.
Geçenlerde 1.3 CDTI kullanma şansı da buldum. Araç söylenenler gibi hantal değil. Elbette ki bir uçak değil.Fakat performansı tatmin ediciydi.

Geri