Yeni Atsra 1.3 95 hp ? 1.4 140 hp ? hangisi ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madsky
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benzin akıl karı değil şehir içi 100 kmde benzin 10 lt dizel 6 lt hesabını yap ister 10 ister 5000 km yap benim açımdan hiç farketmez bnim araç 2005 model şu an 70.000 kmde şu ana kadar sadece yağ ve filtreler değişiyor başkada bişey yok bu bakımda benzinli araçlar la aynı denilebilir

100 kmde benzin 40 tl dizel 100 kmde 21 tl civarı olur aradaki fark 19 tl hadı bu fark 15 diyelim

100 kmde 15 tl fazla para 10000 kmde 1500 tl en aşağı karın olur

Son düzenleme:
1.4 140 hp kullanan yada bilen yok mu hiç ? performans ve yakıt olarak....

az kullanıyorsanız ve dizeli düşünmüyorsanız(ki bence de 1.3 cdti motoru tercih etmeyin astrada) golf tsi 140 hp alın. yakıt konusunda memnun kalırsınız. Benim ortalamam 6.8 lt.

diesel derim ben birde chipledin mi :)

bence benzınlı. herkes dizel alıyor. mazot pompa fiyatlarına zam gelıyor surekli.

Herkesin fikrine saygım var ama dizel araclardan nefret ediyorum sesiyle bazen kokusu ile ve heleki doğuda yaşıyorsanız kışın donması ile " bu sabah konuk komşu dizelci arkadaşlar hep yaya kaldı ben ise tek marş cıkıp geldim hepsini aldım merkeze kadar hepsini ortak fikir doğuda dizel olmaz "doğu ve dizel başlı başına rezalet ama siz doğuda yaşamıyorsunuz dolayısıyla soğuk o kadar önemli değil ama senede 10 bin felan dziel alınmaz bence 1,40 ve 140 hp ise performansın en iyisini sunar ve kaldiki mazot fiyatı ile benzin fiyatı nerdeyse aynı olmak üzere ev enönemlisi bana göre senede 10 bin km gibi az bir yol yapacaksınız 3/5 lira için dizel motorun sesini dinlemeye değmez

Son düzenleme:
az kullanıyorsanız ve dizeli düşünmüyorsanız(ki bence de 1.3 cdti motoru tercih etmeyin astrada) golf tsi 140 hp alın. yakıt konusunda memnun kalırsınız. Benim ortalamam 6.8 lt.

kessssinlikle.. :)

ben dizel aracımdan çok memnunum, o kasayı çekmez kaldırmaz diyenlere aldırış etmeden aldım. birde size tavsiyem sahibinden'de satılık astra j dizel ve benzinli olarak aratınız, özellikle 1.6 180 hp benzinli modellerde artış var, herhalde söz konusu benzinli araçların sahipleri satmak için almamıştır.

Geri