Yeni Bir Opel Sürücüsüyüm Başıma Kötü birşey Geldi :(

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlar Merhaba ;

2009 Model Opel Astra 1.3 CDTI HB Araba Sahibiyim.Arabamı alalı 6-7 ay oldu.
Tarih 21.12.2011 Yer : Kızılay/Ankara Saat 17:50 Civarı.

Tarif İnanılmaz kalabalık yani öyle böyle değil. 2.Vitese atamıyorum arabayı.45 Dakka 1.viteste Yarım debriyaj gittim sürekli..Bu Süre sonunda Gene Yoldayım Arabanın Önünde Dumanlar Yükselmeye Başladı..Arabayı sağa çekip kendimi nasıl attım dışarı hatırlamıyorum.Arabam resmen yanıyor zannettim..Sonra Sakinleştikten sonra Kabutu açtım.Tüm dumanlar ortalığa dağılmaya başladı.Sonra Dumanlar Yok Oldu(Bu arada Araç Aktif Çalışıyor). Ateş Falan yoktu yani araç yanmıyordu ?

Soru : eee Araç Yanmıyorsa O Dumanlar nereden geliyordu ? Yolda Araç yanıyor sanıp yardıma gelenler debriyaj balatası ısınmıştır falan dediler ama sizce ne olabilir...Ben arabayı servise falan götürmedim.Öyle Kullanıyorum..Sizce Bişeye zarar vermişmidir bu durum. Ayrıca Arıza ışığı falanda yanmıyor herşey Normal...

Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum
Saygılarımla...

sorunun cevabını siz vermişsiniz zaten. 45 dk yarım debriyaj gitmişsiniz maalesef debriyaj balatanızın ömrünün çoğu o dumanla beraber 45 dk'da gitmiştir.

yağ kapağı gevşeyip ordan çıkan yağ motor sıcaklığıyla dumana dönüşmemişse, arkadaşların dediği gibi debriyaj balatasındandır.

Debriyaj %100, çok ısınmış. Ama ondan önce pedalda bir gariplik farketmediniz herhalde. Yinede servise görünmekte fayda var. Devirden düşme yada rampalarda gaz yememe durumu varsa balata baya kötü durumda demektir.

Debriyaj ise kokusu pis olur. Koku var mıydı?

Off Off Hemde ne koku.Kabutu Bi açtım bildiğin balata Kokusu vardı..O zaman kesin Balata..Benim şimdi ne yapmam lazım ? Öyle biniyorum araca ben şu anda...servise 1 ay daha gitmesem bana problem yaratır mı acaba ?

bende size birşey sorsam, araba 2ye takmıyorsa neden sürekli 1.viteste gitmek yerine yarım debriyajla gittiniz?:D yada en baştaki sorun balatada değilde şanzımanda ise 2.vitesi atlayıp 1'den 3'e çekebilirdiniz?

bende size birşey sorsam, araba 2ye takmıyorsa neden sürekli 1.viteste gitmek yerine yarım debriyajla gittiniz?:D yada en baştaki sorun balatada değilde şanzımanda ise 2.vitesi atlayıp 1'den 3'e çekebilirdiniz?

Bu Güzel sorunu memnuniyetle cevaplayayım kardeşim.
Yer Kızılay/Ankara Binlerce araç dibdibe..1.Vitese atıyorum tam debriyajı kaldırıyorum teker tam tur atmadan hoop fren.Al Boşa Bidaa...Tam 2 adım gitmeden Hoop fren.Al Boşa Vitesi..Anlatabildimmi ? Öle 1.vitese atıpta yavaş yavaş gitme söz konusu değil...:)

Bu Güzel sorunu memnuniyetle cevaplayayım kardeşim.
Yer Kızılay/Ankara Binlerce araç dibdibe..1.Vitese atıyorum tam debriyajı kaldırıyorum teker tam tur atmadan hoop fren.Al Boşa Bidaa...Tam 2 adım gitmeden Hoop fren.Al Boşa Vitesi..Anlatabildimmi ? Öle 1.vitese atıpta yavaş yavaş gitme söz konusu değil...:)

Çağrının demek istediği; Aracınızın iyiliği için bir tavsiye vereceğim, lütfen şoförlük öğretiyor gibi algılamayın, alakası yok. Öndeki araç kalktıktan 2 saniye sonra kalkın, aradaki boşluk sayesinde daha kolay vites seçersiniz. Yol biçmi müsaitse, öndeki aracın önündekilerin fren ışığını da göz ucu ile takip edin. Ona göre aracı boşa alıp, frene hazırlanın. Bu sayede, daha az, gaz, fren kombinasyonu olur ve aracı yarım debriyaj konumuna daha az düşürürsünüz. Agresif bir stiliniz var sanırsam, stili yumuşatmanız ve genel akışa uyarken, genel içinde kendi önünüzdeki boşluk sayesinde size özel akış sağlanabilir.

Geri