Yeni Bir Opel Sürücüsüyüm Başıma Kötü birşey Geldi :(

Çağrının demek istediği; Aracınızın iyiliği için bir tavsiye vereceğim, lütfen şoförlük öğretiyor gibi algılamayın, alakası yok. Öndeki araç kalktıktan 2 saniye sonra kalkın, aradaki boşluk sayesinde daha kolay vites seçersiniz. Yol biçmi müsaitse, öndeki aracın önündekilerin fren ışığını da göz ucu ile takip edin. Ona göre aracı boşa alıp, frene hazırlanın. Bu sayede, daha az, gaz, fren kombinasyonu olur ve aracı yarım debriyaj konumuna daha az düşürürsünüz. Agresif bir stiliniz var sanırsam, stili yumuşatmanız ve genel akışa uyarken, genel içinde kendi önünüzdeki boşluk sayesinde size özel akış sağlanabilir.

Estağfurullah Kardeşim..Yanlız dediğin doğru biraz agresifim ve hız severim..Ankara trafiğinde Böle rahat sürücü bulman çok zor.5 km yi 20 dakkada gidince insan , insanlıktan çıkıyor...Bu işi başıma açanda o zaten.O An benş görsen halimi..Aha dedim araba yanıyo buraya kadarmış dedim..Ama allahtan araba sağlammış..Dumanlar gittikten sonra bindim gittim arabama...

Bu Güzel sorunu memnuniyetle cevaplayayım kardeşim.
Yer Kızılay/Ankara Binlerce araç dibdibe..1.Vitese atıyorum tam debriyajı kaldırıyorum teker tam tur atmadan hoop fren.Al Boşa Bidaa...Tam 2 adım gitmeden Hoop fren.Al Boşa Vitesi..Anlatabildimmi ? Öle 1.vitese atıpta yavaş yavaş gitme söz konusu değil...:)
benzer trafiğe corsa d ile yakalanmıştım.kaza olmuş 5-10 km önde.ben anlattıgın şekilde gitmektense beklerim dedim ve sağ çekip araçta içmediğim sigaranın acısını çıkardım.ben böyle durumlarda hep sağ çekip trafiğin açılmasını beklemeyi tercih ediyorum.hem yakıttan tasarruf hem aracı gereksiz yormamış oluyorum.

benzer trafiğe corsa d ile yakalanmıştım.kaza olmuş 5-10 km önde.ben anlattıgın şekilde gitmektense beklerim dedim ve sağ çekip araçta içmediğim sigaranın acısını çıkardım.ben böyle durumlarda hep sağ çekip trafiğin açılmasını beklemeyi tercih ediyorum.hem yakıttan tasarruf hem aracı gereksiz yormamış oluyorum.

Acelem yoksa bende öyle yaparım...

Estağfurullah Kardeşim..Yanlız dediğin doğru biraz agresifim ve hız severim..Ankara trafiğinde Böle rahat sürücü bulman çok zor.5 km yi 20 dakkada gidince insan , insanlıktan çıkıyor...Bu işi başıma açanda o zaten.O An benş görsen halimi..Aha dedim araba yanıyo buraya kadarmış dedim..Ama allahtan araba sağlammış..Dumanlar gittikten sonra bindim gittim arabama...

İstanbul'a bekleriz, 1 hafta geçirdikten sonra Ankara'ya dönüşte trafik baya akıcı gelecektir.

Öncelikle geçmiş olsun, bahsettiğin Ankara/Kızılay trafiğinde hem de mesai saati bitiminde yıllarca araç kullanmış biri olarak durumunu çok iyi anlıyorum. O trafikte araç kullanmak şehre yabancı olanlar için zordur. Ankara trafiğinden kurtuldum sigarayı bıraktım, ama o trafiğin bir de iyi tarafı vardı, trafik tıkandı mı roman, dergi okurdum :). Bu arada aracında fazla bir hasar olduğunu sanmıyorum.

İstanbul'a bekleriz, 1 hafta geçirdikten sonra Ankara'ya dönüşte trafik baya akıcı gelecektir.
Hafta sonu istanbul'daydım. Gerçekten Ankara trafiği ile kıyas edilemez. 11 km yolu 1saat 15 dakikada gittik ve sıkı durun : 1. viteste... Yuh dedim.. Abi Ankara'da bu sabah saat 08:50'de hiç durmadan atakuleden rüzgarlı sokağa (yaklaşık 20 km) 20 dakikada gittim. Ankara'm Ankara'm Güzel Ankara'm...

melih amcaya kiziyoruz ama ankara trafigi akici olmasini sanirim ona borcluyuz hatirlayin on sene önceki kavsaklari

öncelikle geçmiş olsun değerli abilerimizin de söylediği gibi sorunun cevabını siz vermişsiniz..45 dakika boyunca yarım debriyaj yaptıgınız için balatalar ısınmış ve içeriye de koku vermiş sorun yarım debriyaj yaparak uzun süreli kullanmadan kaynaklanıyor balatalarınıza baktırmanızı yıpranmışsa eğer değiştirmenizi tavsiye ederim saygılar..

durum oki balatayi siyirtmissiniz ilk etapta cok fazla hasar almamis olabilir ama ileriye dönük bir kac defa daha tekrarlanirsa isler degisir dikkat etmekte fayda var.
butür trafigin yogun oldugu bölgelerde otomatik araba gibisi yoktur diye düsünüyorum..

Geri