Yeni Bir Opel Sürücüsüyüm Başıma Kötü birşey Geldi :(

haliç köprüsünde 1 saat kalmış birisi olarak yorum yapayım :D önümdeki kalktıktan 4-5 saniye sonra kalkarak yarım debriyaj yapmamış olursunuz ki bu aracınız için gayet sağlıklı olur :)

Bu Güzel sorunu memnuniyetle cevaplayayım kardeşim.
Yer Kızılay/Ankara Binlerce araç dibdibe..1.Vitese atıyorum tam debriyajı kaldırıyorum teker tam tur atmadan hoop fren.Al Boşa Bidaa...Tam 2 adım gitmeden Hoop fren.Al Boşa Vitesi..Anlatabildimmi ? Öle 1.vitese atıpta yavaş yavaş gitme söz konusu değil...:)

madem ıkı adım gıtcen hıc gıtme abıcım boyle dahamı ıyı olduu baskıya 150 kagıt sıkısmıs ıste su anda dıger vıteslere gecıste sorun yasanmıyorsa yada baskı balata kacırmıyorsa sorun yok 1 ay daha göturur senıı

eee şimdi ankara trafiği diyorsun ama istanbulun yanında otoban gibidir ankara istanbuldaki arkadaşlar çok çok iyi bilirler adama sigara yedirir valla :)) şöye özetleyim gebzeden avcılara 4,5 saatte gittiğimi biliyorum

Öndeki araç kalktıktan 2 saniye sonra kalkın, aradaki boşluk sayesinde daha kolay vites seçersiniz. Yol biçmi müsaitse, öndeki aracın önündekilerin fren ışığını da göz ucu ile takip edin. Ona göre aracı boşa alıp, frene hazırlanın. Bu sayede, daha az, gaz, fren kombinasyonu olur ve aracı yarım debriyaj konumuna daha az düşürürsünüz. Agresif bir stiliniz var sanırsam, stili yumuşatmanız ve genel akışa uyarken, genel içinde kendi önünüzdeki boşluk sayesinde size özel akış sağlanabilir.

:) Ankara'da araba kullanırken bu dediğin yöntemi çok denerdim ama hiç bir zaman fırsat verilmezdi. 2 saniye sonra kalkınca çoktan önüne sağdan soldan 2 araba giriyor maalesef:D

:) Ankara'da araba kullanırken bu dediğin yöntemi çok denerdim ama hiç bir zaman fırsat verilmezdi. 2 saniye sonra kalkınca çoktan önüne sağdan soldan 2 araba giriyor maalesef:D

İstanbul trafiği ne kadar sıkıntılı olursa olsun Ankara'ya değişmem, hiç sevmiyorum Ankara trafiğini

Ankara da nereye gidersen git her zaman 1-2 tane alternatif yolun vardır. Biri tıkanırsa başka bi güzergahdan hem de yolu uzatmadan gidebiliyosun. Bu yüzden uzun süreli sıkışıklıklar olmuyo. İstanbulda öyle değil ya yolu bayağı bi uzatacaksın ya da sıkışık trafikde gideceksin. İstanbul da bi keresinde akrabamızı havalimanına bıraktık muğla dalamanda inip marmarise gideceklerdi. Onlar marmarise vardıklarında biz daha evin yolunu yarılayamamıştık.

Geri