Yeni Jetta mı? Octavia mı?İkiside Dizel

Sizce Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    74
  • Anket kapatılmış .
valla yeni jettayı yakından gördüm. tek kelime çakma audi a4. ama mükemmel duruyor. içi bildiğimiz klasik wolksvagen fakat araç harika yapılmış. biraz tuzlu ama düşünülebilir. skoda= wolkswagen zaten. hemen hemen bütün parçalar ortak, tip zaten çok çok yakın. sadece eski imajından çıkması şart. bence uzun süre binilecekse skoda alınır. bu süre zarfında akıllardaki kötü imajını kesinlikle siler. değer kaybın çok çok olmaz

Son düzenleme:
her ikisi de güzel araçlar, zaten çoğu parça ortak, uzun uzun yazmayacağım ama jetta benim için 1 adım önde,

Türkiye'de Skoda,Dacia,Kia,Yeni Chevrolet aklıma ilk gelen markalar bunlar. Bu markalara hep ön yarı ile yaklaşılıyor, Bıraktıkları imajdan dolayı ama bugune baktığımızda bu markalar hatırı sayılır bir şekilde kaliteli araç üretiyor ama o ön yargıdan bir türlü kurtulamıyoruz. Aklımıza hep önceki skodalar, kialar geliyor Dacia ve Chevrolet Türkiye pazarında yeni olmasına rağmen güven vermekte zorluk çeken markalar. Onlarada yaklaşım pek sıcak değil ama benim tahminim kısa zamanda Türkiye'de iyi konuma gelecekler ve tutulan markalar arasına gireceklerdir.

skoda da ikinci elde çok zarar edersin, satamazsın derler. kısmen gerçek payı olsa da zamanında fabiamı en kısa zamanda ve çok iyi fiyata satmıştım.
2-3 aydır ikinci el dizel 1.6 tdi cr oktavia elegance arıyorum; ki aynı aracın sıfırını arkadaşlar anahtar teslimi 47.000 liraya aldılar. şu anda 6-7 araba var ikinci elde ve 47-48 fiyat çekiyorlar.
artık o eski skoda imajıda büyük ölçüde değişti. buralarda bile eskiden oktavia ve süper b tek tük görülürken şimdi her yerde var.
ben 2005 yılında fabia aldığımda bana salakmısın oğlum sen skodaya paramı verilir diyen arkadaşlar şimdi oktavia ve süperb ye biniyorlar.
bu olayın bir boyutu, diğer boyutu ise eskiden skoda az paraya çok şey vermesinden ötürü tercih ediliyordu.
şimdi biz ikinci sınıf marka değiliz diye çok şeyi çok paraya satmaya başladılar ve fiyat/alınabilirlik oranı düştü.
fiyatta artık eskisi kadar ucuz değil. tabi bunda Türkiye kotasını rahatlıkla satmalarının etkisi çok büyük. bu nedenkledir ki ne reklam yapıyorlar ne fiyat kırıyorlar.
bütün firmaların ötv indiriminde deve yükü ile araba sattığı geçen yıl skoda felaket satabileceği ve yeni piyasaya çıkmış ve tutulmuş olan süperb nin bile satışını durdurup fiyat listesinden kaldırdı.
evet bazı handikapları var ama her zaman parasını hak eden bir marka bana göre

Super b alacaktım(eski kasa) sırf direksiyondaki iğrenç yeşil ambleminden dolayı almadım.GÖzüme batıyor.Zaten bir renault birde skoda...

Araç konusuna gelirsek amblem dışında skoda diyorum.Jetta dediğimiz araç çakma passat gibi geliyor bana.

Oktavia ...:)

skoda tartışılmaz.

Geri