Yeni Jetta mı? Octavia mı?İkiside Dizel

Sizce Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    74
  • Anket kapatılmış .
Denedim gördüm

sevgili busenede burdayım arkadaşım öncelikle şunla başlıyım nerdeyse bütün büyük markaları tek tek dolaştım (fransızlar hariç yanaşmam bile) ve tek tek adamlarla konuştum. umarım yardımı olur.

sen 55 bin 57 bin diyorsan otomatik istiyorsun bende öyle istiyorum ve ona görede bulduklarmı yazayım.

Ford : ford da otomatik vites dizel yok ve focus modelinde çıkarmıyacaklar. Satıcı adamın dediği ( Beyefendi otomatik viteslerde sorun çıktığı için ford üretmiyecek bu modellerde istiyorsanız benzinli alıp 2000 3000 binin gelip tüp takalım) diye talihsiz bir açıklamada bulundu full arabası 48 bin tl ama bişeyi yok gibi. koltukları kazık gibi taş doldurmuşlar sanki içine. geçiyorum

Opel : bu sitedekiler biraz kızıcak ama gerçek bu. bu markadada ne yazıkki otm. dizel yok yeni astra dizayn olarak güzel fakat 53 bin lira bi fiyat çektiler benzinli otm ge

Şimdi gelelim şu talihisiz karşılaştırmalara

önce şunu açılıyayım uzun süreli bi vw kullanıcısı olarak Octavia Passat ayarı değildir olamazda
POLO = Fabia
Golf = boşluk
Jetta = Octavia
Passat = Superb bilmediğim varsa diyin. Bi yetisi var onun ne olduğu belli değil.

Birisi otomatik vitesi hakkında sallamış 5 yaşında passat vitesi dağıldı filan Abi şirket arabası diyorsun 5 yaş diyorsun o araba 150 bini aşalı çok olmuştur ve bence sen bi şirkettekilere sor bunu nasıl kulladınız dye.

Dünyanın en sağlam 1 otm şanzıman Bmw 2. Vw 3. Mercedes. ilk 10 da sadece bu markanın modelleri var

Skoda hakkında açıklama yapayım skoda daima motor vs bakımından vw ile aynıdır fakar skoda 2. kalite malzeme kullanır iç mekan ve saclarda seat 3. kalite fakat iskelet tamamiyle sağlamdır.

Gittim skodanın en üst modeline bindim fakat kullanamadım gözüme çarpan krem rengi döşemeler çuval gibiydi kıçını yakıyordu adamın görüntü güzel ama icraat kötü. ön gövde jettanın benzeri plastikleri iyiydi fakat kapı kolları ben 2 sene sonra kırılıcam diye bağırıyordu. araba jettaya göre braz kullanım açısından yüksekte gözüküyor. arka koltuktan daha kullanılmadan biri oturunca garc gurc ses geliyor. ve tekrar söylemek isyorum gerçekten kötü bir döşemesi var.

55 bin lik full octavia ile 57 binlik full jetta arası farka gelince octavida olupta jettada olmayan 1. hız sabitleme 2. çift yönlü klima 3. iç alarm diye bişey yapmışlar. 4. katlanan aynalar. gerisi fasa fiso.

Jetta da olupta octavida olmayan 1. iç döşeme kalitesi bariz comfor paketinde bile daha iyi. 2. arabaın 1.2 tsı na bindim arabanın yol tutuşu sanki yarış arabası kullanıyormuşsun gibi sarsmıyor bile u çektim araba yana dahi yatmadı . içine oturunca sanki alçak bi araba edası veriyor.

Birde eskiyi makyajlayıp satıyor diyen arkadaş iyi baksın. BU sefer jetta baştan yapılmış fakat OCTAVİA nın eski kasasına bak bi ön tarafı değişmiş gibi bu sefer makyajlanan ne yazıkki oktavia .

Octavia benimde aklımdan geçti hatta Nisan 1 de teslim ediceklerdi en üst paketi arabanın içine binmesem alıyordum binince jettayı ağustosa kadar beklemyi tercih ettim.

dip not: Octavi 5 sene sonra 40 bine satarsın Jetta comfort u 5 sene sonra 45 bin veya kullanıma göre daha da üste. değer kaybın octavidaki kadar olmaz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

teşekkür ederim,,okuduğum en faydalı mesajlardan biri,ben octavia dan vazgeçmek üzereyim zaten,,şu 1,2 motoru araşyıracam biraz,,,

1,2 motor jetta da test ettim gerçekten güçlü bi motor zorlanmadan 4 5 devirleri görebiliyor ama yakıtı karşılıyabilirim diyorsan tavsiye ederim. hayvan kadar arabayı banamasın demeden yapıştırıyordu. Ankaradaysan istanbul yolu Doğuş oto var deneme arabası 1.2 comfort jetta dene kendin gör. fakat torku dizel 1,6 nın torkuna göre düşük o yönden yokuşlarda birazcık zorlayabilir gibime geldi (teknik veri üstünden konuşuyorum kullandığım yerde yokuş vardı yokuşta bile araba gaza basınca atılıyordu). yani octavia mı jettamı diye hala düşünüyorsan eşim de test sürüşündeydi arkada oturdu kendi dediği laf : Octavia da sanki dar bir yerde gibiydim fakat jetta da 3+1 salonda oturuyor gibi hissettim kendimi.

ki kendisi araba erken geliyor diye octavia yı bana aldırmaya çalışıyordu sonradan kendisi vazgeçti. diğer arkadşların düşüncesine bişey diyemem fakat diğerleri alıcı gözle bakmıyorlar olaya teknik veri üstünden gidip görmeden bakıyorlar. 3 haftadır 2. el dahil bakmadığım dizel otomatik vites araba kalmadı o yüzden bu kadar çok şey biliyorum. 2. elde jettanı (eski kasa) dizelinden sadece 4 5 tane bulabildim dizel otm vites hiç bulamadım. millet satmıyor. piyasada benzinli veya otm vites jetta sahibinden ararttırdığım sayfalarda en az bulunan araba bu yüzden vw alıyorsan için rahat olsun fakat kötü bir yönü var 1 kere vw biniyorsan bir daha hiç bir arabayı beğenmezsin (damini kullanıcılara lafım) kendi arabamla aşırı hızla viraja girip döne döne kaldırıma çıktım karteri vs her tarafını sürttüm altın servise gittiğimde sadece plastik alt koruma ve sağ çamurluk davlumbazım kırılmıştı karterde hafif sürtme izi vardı rot balansa soktular lastik dahil hiç birisinde 1 mm kayma yoktu. (2001 golf)

Jettanın iç dizayn çokmu mükemmel ! değil ama karşılartırabileceğin arabada octavia değil. Git jetta ile Yeni golf ün iç döşeme vs bak golf daha güzel iç işçiliği jettayı katlar fakat olay donanıma ve yol tutuşa gelince bende ibre jettaya döndü. Yarında gidip Eylül de gelicek jettanın siparişini vericem. Ben bu araba için beklemeye razıyım fakat 2 hafta sonra teslim octavia yı 5 sene kullanmaya razı değilim. buda benim fikrim.

Benzinli modellerde olur diyorsan ve hatcback te olur diyorsan tavsiyem vw golf ve opel astra yıda işin içine kat. astra yada baktım benim kriterim dizel otomatik ve bagajı büyük araba idi o yüzden elendi fakata bagayı birazcık kullanım açısından dar. Fakat golf ün içi tekrar diyorum yanına yanaşamaz hiç bir araba nubuk koltuk koymuşlar spor göstergeler şahane olmuş fakat comfort modelin donanımını düşük tutumuşlar o yüzden kırıldım. (en büyük vazgeçme sebebim buydu).

daha fazla uzatmıyım eğer ciddiysen tek tek dolaş daha yararlı olur hiç unutmuyorum ford fusiona oturup inmem tan 15 sn sürmedi hayatımda sürücü koltuğuna oturupta popomun uyuştuğunu hissetiğim tek arabaydı sanırım. ve o 15 sn lk oturmanın uyuşukluğu tam 15 dk geçmedi. Benim kişisel tercihim jetta. vw den çok memnunum yeni jettanında beni hayal kırıklığına uğratacağını düşünmüyorum içim rahat gözüm kapalı yarın gidip alıyorum.

eylül de mi gelecek?? yok artık, vosmer izmirde jettanın tüm versiyonları mevcuttu haftasonu gittiğimizde...

Skoda en eski otomobil firmalarından biridir , neden bu kadar küçümseniyor TÜRKİYEDE anlamadım gitti , gerçi normal 90 model doğanlara şahinlere tonla paralar verilen memleketimde , kalite /fiyat oranında en iyi otomobil üreticilerinden biri olan skodaya bu gözle bakılması çok normal ...

Geri