Yeter artık ya yeter...

Ama burçlar değiştiğindede bir daha aynı yerden ses yapmaz, demekki ses başka yerden geliyor burçlar değişirken arka salıncak sökülüyor amortisörde boşa çıkıyor belki ses amortisör yerine amortisör tablasından geliyordur ama burçtan olmadığı değiştikten 1 ay sonra yeniden olmasından belli çünkü bırakın orijinali yerli bile takılsa 1 kaç ayda bozulmaz. sesin geldiği asıl yeri bulamıyorlar gerçek sorun bu

evet opel yetkili servisleri ne yazık ki biraz gayriciddi çalışıyorlar ama özel servislerde durum hiç öyle olmuyor

Ama burçlar değiştiğindede bir daha aynı yerden ses yapmaz, demekki ses başka yerden geliyor burçlar değişirken arka salıncak sökülüyor amortisörde boşa çıkıyor belki ses amortisör yerine amortisör tablasından geliyordur ama burçtan olmadığı değiştikten 1 ay sonra yeniden olmasından belli çünkü bırakın orijinali yerli bile takılsa 1 kaç ayda bozulmaz. sesin geldiği asıl yeri bulamıyorlar gerçek sorun bu
Benim merak ettiğim nokta şu. Bu adamlar sesin kaynağını bulamıyorlar yada araştırmıyorlar artık neyse. Ama aynı yerde 3. parça değişimi olacak ve servis rapor yazacağız dedi.(eğer yine ses yaparsa demişlerdi ki geçende yine yaptı) Bu rapor sonucunda ne olacak onu merak ediyorum...

Ne olacak :) Rapor u yazacaklar en son sökülen arızalı sandıkları parçayı almanyaya yollayacaklar onlarda bakıp parçada sorun olmadığını geri bildirecekler bunlarda artık ne yapacaklarını bilmedikleri için sizi bekletip sonunda sesi kabullenmenizi ve öylece kullanırken opeli her yerde kötülemesine neden oldukları kullanıcılar hanesine sizinde adınızı yazdırmış olacaklar :)
Tavsiyem iyi bir rotçuya gidin kanalda otomobili iyice sallasın alttan sesi hortumla dinlesin nerden geldiğini bulsun sizde o parçanın ses yaptığını servise söyleyin onu değiştirsinler

Ne olacak :) Rapor u yazacaklar en son sökülen arızalı sandıkları parçayı almanyaya yollayacaklar onlarda bakıp parçada sorun olmadığını geri bildirecekler bunlarda artık ne yapacaklarını bilmedikleri için sizi bekletip sonunda sesi kabullenmenizi ve öylece kullanırken opeli her yerde kötülemesine neden oldukları kullanıcılar hanesine sizinde adınızı yazdırmış olacaklar :)
Tavsiyem iyi bir rotçuya gidin kanalda otomobili iyice sallasın alttan sesi hortumla dinlesin nerden geldiğini bulsun sizde o parçanın ses yaptığını servise söyleyin onu değiştirsinler

Nerden bulaştık bu opele yaw.

Şu malum ses tekrar çıkınca servise maalesef tekrar gittik. Aynı parça 3. kez değişti ve garanti şartların agöre servisin rapor yazması gerekirdi...Ama o da ne!! Servisteki yetkili dediki: " Opel fabrikası bizden rapor yazmamızı istemiyor, sürekli olarak parça değiştirmemizi istiyor" dedi... İlginç!!!
Ayrıca servise arka sağ tarafta ses var şikayetiyle gittik ama servisten araç çıkınca arka sol taraftan ilginç sesler gelmeye başladı:s
Meğersem servisteki akıllı usta sol tarafı da sökmüş ama SIKILAMAYI UNUTMUŞ. Bu servisi candan tebrik ediyorum...Şikayet maillerim çoktan Almanya'ya ulaştı... Bir daha Opel mi? Hayır...
Servisin adını vermiyorum çünkü reklamın iyisi kötüsü olmaz...

Opel servislerinde bu artık ilgisizlik mi diyim bilgiszilik mi diyim malesef ki var. Kayseri de tanıdğımın birisi 0 corsa aldı otomatik viteslisini araba 4.000 km de şanzıman arzası verdi ve garantiden yapmadılar 5.500 ytl masraf çıktı...
aynen walla arabam 15000 de sanzıman arza yaotı garantıye almadılar bende ozel serwıse gıttım hem bakımını yaptırdım hemde sanzımanı adamlar 400 ytl hesap cıkardılar daglar kadar fark war bu ne yaa:mad:

aynen walla arabam 15000 de sanzıman arza yaotı garantıye almadılar bende ozel serwıse gıttım hem bakımını yaptırdım hemde sanzımanı adamlar 400 ytl hesap cıkardılar daglar kadar fark war bu ne yaa:mad:
Opel Almanya ile temas kursaydınız resmi servis işinizi büyük ihtimal bedavaya yapacaktı, çünkü bi yakınımın başına geldi oradan biliyorum. Corsa şanzımanı dağıtmıştı, servis yaklaşık 2000 YTL ücret belirlemişti ve 1 hafta servis süresi vermişti. Bizimkilerde Almanya ile temasa geçmişler ve arabayı 2 günde yapılmış olarak 5 kuruşta ödemeden teslim almışlar.

Son düzenleme:
cahıllık kımı kıme sıkayet edıcemızı bılemedık korpeydık demekkı

opelde o amotisör sesi var hep vardı ve hep olacak bence benim vectrada da vardı götürmediğim yer kalmadı hava az ısınınca biraz kesilir gibi oluyor sonra gıcır gıcır sinir ediyordu beni millet diyordu ki aynen "mercedes gibi araba da birde şu gıcırtı olmasa" sinir oluyordum.
benim araç sene 2002 de 6 yaşındaydı 96 model vectra GLS şimdi bakıyorum yeni astralata falan onlarda gıcırdıyor özellikle arka taraf.
Ben araba kullanırken şu kasislerden geçmek istemezdim. En güzeli orijinal süspansiyonu toptan değiştirmek mi acaba, şu japon ve italyanlardan hiç ses gelmezken opel niye gıcır gıcır öter anlamam hala.

Geri