yine cruise control yine fiyasko:((

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lampard
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b2 hız sabitleyici montajı

arkadaşlar bugün cc montajını yaptım yaptıklarımı sıralayayım:
-61,62,44,29 nolu pinleri ecudan aldık ve 61 nolu pin debriyaj ve fren müşürüne verdim.debriyaj müşürünün diğer ucuna da f38 den aldığım artı 12 voltu verdim
-62 yi a,44 ü c,29 u c uçlarına verdim kolun
-koldaki b ucuna f38 in alt bacağındaki artı 12 volt u verdim
çalıştırdık ve deneme yaptık cc çalışıyor fakat;devir saati çalışmıyordu 0 ı gösteriyordu ve koldaki 0 tuşu ve debriyaja basınca devre dışı kalmıyordu sadece fren pedalıyla devre dışı kalıyordu.arabayı sinirden kırıp dökecektim artık bıraktım öylece duruyo.ecudaki kabloları çıkarınca araç eski haline geri döndü devir saati de çalışmya başladı.yalnız ecunun soktini biraz hırpaladım kısa devre olmuşmudur ona bakıcam artık .
21072010046.jpg

22072010048.jpg

22072010050.jpg

22072010051.jpg

22072010054.jpg

resimler bunlar nerede yanlış yaptım bulaıyorum yardım ederseniz sevinirim.bu arada yazılımdan aktifleşme işine de sağolsun cengiz abi halletti.yazılımla alakalı bir sorun yok yani

Son düzenleme:
yok cengiz abi alttaki oket bu 4 tane kablo çektiğim için üsttekine benzemiş olabilir

fren müşürü

bu da fren müşürü arkasında 4 tane fiş var bir tanesini yol bilgisayarına(üst taraftaki)bağlamıştım.cc için hangisine bağlamalıyım?
22072010057.jpg

22072010059.jpg

Tolga baglantı altaki gibi, fen müşürün ikili zaten onu değiştrmene gerek yok ama kol ve debryaj için elektriği fren müşüründen alacaksan fren müşüründe siyah kablo kontak voltajı olması gerek baglamadan yine kontrol edersin.

attachment.php

Ekli dosyalar

• ecusoket.webp
    ecusoket.webp
    37.6 KB · Görüntüleme: 672
abi peki fren müşürüne ecudan kablo çekecekmiyim debriyaj müşürü gibi

abi peki fren müşürüne ecudan kablo çekecekmiyim debriyaj müşürü gibi

hayır.
Fren müşün hazır
yinede emin olmak istiyorsan o söktügün ecu soketinin 5 ve 13 numarasından siyah sarı ve siyah kırmızı olarak çıkıyor.

Son düzenleme:
ecu frenlemeyi algılar diye düşünüyorum fren müşürüne kablo çektiğimiz zaman karışıyor iki pedalada basmak falan gerekiyor.mantığı nedir anlamadım. ethem abi montajlı resminde fren ve debriyaj pedalı olarak bahsetmiş.

ok tahmin ettiğim gibi sabahtan beri boşuna uğraşıyormuşum demekki debriyaja basınca devre dışı kalmamasını şimdi anlıyorum

Geri