Yolsuzluk Operasyonu Hakkında...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlayamadığım dolandırıcıların yakalanması için yapılan operasyon neden kirli bir operasyon oluyor.bunu yapan o kişilerin abdestinden de şüphe duyulmuyor namazından da bilen biri çıksın ve anlatsın bunu bizlere zorla para sayma makinası komplo ile mi o eve sokuldu da ispatı yapılamıyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle açıklamaların zaten bazı kısımları çok komik... ya biri benim haberim olmadan o kadar kasayı benim evime nasıl koyar? bu mümkün mü?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
BAKAN

Baba-oğul malı götürürlerken…
Sensin o Bakan!
*
Senelerdir gözünün önünde olup bitmiyor mu herşey? Sen değil misin görmek istemeyen… Bakan?
*
Bunların çocuklarının ticaret dehası olduğunu bilmiyor musun? Kimisi armatör, kimisi holding sahibi, kimisi müteahhit olmadı mı? Henüz ilkokuldayken şirket kurmadılar mı? Sen değil miydin seyreden… Bakan?
*
Gariban muhitlerinde, hatta ruhsatsız gecekondularda otururlarken, köşeyi dönmediler mi? Vatandaşa SİT’tir derken, kendilerine villa sit’esi inşa etmediler mi? Pırlantanın kadevesi sıfırken, tezeğin yüzde 18 değil mi? Kaç tanesi hakkında yolsuzluktan gensoru verildi, kimler reddetti? Sen değil misin birader, bu kepazelikleri hiç merak etmeyen, umursamayan, adeta trene bakar gibi… Bakan?
*
Aziz vatanın bütün tersanelerine girildiğinde gıkını çıkarmadın… Dersanelerine girildiğinde mi huylandın? Bunların ciğerini bilen Abdüllatif Şener, televizyon ekranlarında bangır bangır, soygunlar ayyuka çıktı, işin içinde rant olmasa bunlar bir kilometre asfalt bile yapmaz diye bağırmıyor mu? Wikileaks’teki akçeli işlerini okumadın mı? Keriz Feneri’nin üstü örtülmedi mi? Almanya dolandırıcıları yargılarken, bu memlekette savcıları yargılamadılar mı? Sanık yapılan savcı, açık açık, zekât hırsızlarını koruma altına alan bir güç var, hem altındaki figüranları koruyor, hem kendisine ulaşılmasını engelliyor, ben bu güce Hırsızların İmparatoru diyorum, demedi mi? Sen değil misin, hiç oralı olmayan, neme lazım diyerek, suratını çevirip başka tarafa… Bakan?
*
Yollarına çıkan, tekerlerine çomak sokan dürüst bürokratları harcamadılar mı? İtiraz edeni yok etmediler mi? Yan bakan’ı oyarız dedikleri için, sen değil miydin suspus kalan, sana dokunulmasın diye yalvararak… Bakan?
*
Namuslu gazeteciler hapse tıkılırken, işten atılırken, mahkemelerde süründürülürken, tehdit edilirken… Mesleğin yüzkaraları ekran gülü olmadı mı? Rezaletleri ak’lamak için her türlü yalanı söylemediler mi? Sen değil misin, kuzu gibi dinleyen, bunların iki dudağının arasına… Bakan?
*
Gören’leri tenzih ederim.
*
Niye şimdi şaşmış gibi yapıyorsun?
Sülalece malı götürürlerken…
Sen değil miydin o Bakan?
Bakan - Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet YAZARLAR

Ne yani niye şimdi şaşırmış gibi yapıyoruz ki?

Şaşılması gereken nokta milyonlar, milyarlar değildir! Bu, bilinendi zaten!

Neden okyanus ötesinden düğmeye basıldı, bunu sorgulamak gerek! Başımıza hangi isim layık görüldü, bunu tahmin etmek gerek! X'in kucağından inip Y'nin kucağına oturunca, sonuçta kucakta olduğumuzu idrak etmek gerek! İktidardan kurtulacağız diye daha tehlikeli başka bir iktidarı desteklememek, yeni çareler bulmak gerek! Gerek de gerek!

Tam bağımsız Türkiye olamadıktan sonra birileri gider birileri gelir!

Hani meşhur fıkra var ya:

"Horoza sormuşlar, tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan diye...

O da ben işime bakar, yapar geçerim demiş."

Kimin yaptığı önemli değildir, önemli olan yapılmaktır!

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dis güclerin isidir bu dis güclerin.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaderaniz çok haklı, ne oldu da düğmeye basıldı? Şimdiye kadar kimin ne götürdüğü malumumuzdu zaten.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İkinci komik açıklamayı okudum... ayakkabı kutularından çıkan paralar hayır sever kişilerin parası imiş ve bu paralar ile okul yaptırılacak mış... ve bu paralar ayakkabı kutularında muhafaza ediliyor...

Dünya kadar para ve ayakkabı kutuları... böyle bir açıklama sizce ne kadar gerçekçi?

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abiler iki şeyi karıştırmayın, ayakkabı kutusundaki Halkbank olayı, bunların yedikleri kasalarda. Vidyoda gösterilen fotoğraf uyuşturucu kaçakçılarına ait. Neyin ne olduğunu sorgulayalım lütfen.

buyuk fotografi gormek lazim, ayakkabi kutusu olayi da, su riza denen sahsi Turk vatandasligina almaktan baslayan surecte hepsinde hukumetin yani bakanin ya da bakan cocugunun parmagi var.. o sehit babasinin, ailesinin ve Turk milletinin fakir kalmasi ile bu HIRSIZLIKLAR arasinda bag kurulamiyorsa, gozler kor olmussa ben baska bir sey demiyorum..

bu surecte, yok o bu komployu kurdu yok o bunu soyle yapti deniyor.. ee HIRSIZ calmadi mi yani, hukumet eli degmedi.. orataya cikinca komple demek guzel.. tabii, eger olaylari boyle gormek istemeyip hakkidir hakk a tapan degil hakkimdir rte ye taparim denmek istenmiyorsa anlasilir bir durum..

edit : bakin ne guzel demis zamaninda
http://www.youtube.com/watch?v=MC1pnq7PK2g&feature=youtu.be

bence, daha fazla burda msj yazip zaman oldurmeye gerek yok, gecti borun pazari.. onemli olan goremeyenlerin gormesi..

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında şu anlar büyük patlama bekliyordum enflsayon içinibu olanlar işin önünü açtı.Asıl bunu düşünün dolar 2.10 euro 3 lere dayandı benzin doğalgaz gaz gıda bunları düşünün.ocakta ne olacak?
Ben bize gelecek tarafını düşünüyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında şu anlar büyük patlama bekliyordum enflsayon içinibu olanlar işin önünü açtı.Asıl bunu düşünün dolar 2.10 euro 3 lere dayandı benzin doğalgaz gaz gıda bunları düşünün.ocakta ne olacak?
Ben bize gelecek tarafını düşünüyorum

Abi zaten şimdiden satılmış bazı medya organları ufaktan ufaktan gıdıklamaya başladı bile işte şu kadar açık oldu bilmem ne oldu diye ülkeyi soyarlar soydukları paraları vatandaş öder... gündem değişir dolar fırlar bedelini vatandaş öder... yani çalan çalar her zaman vatandaş öder... ödemeye de devam eder...

Yıllardır bu ülkeden dünyalar kadar para çalındı ama şimdi diyorum bu ülkede ne kadar çok para varmış... çala çala bitiremediler... Allah belalarını versin bunların... her kim çaldı ise...