Zavoli dedim Atiker Takmış

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SuSpect
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benimki de uzun yolda lpg 2.00 dan 16 kuruş yakıyordu. rolantide çalışırken gaza geçerse çok az bir dalgalanma oluyor hemen toparlıyor.

Atikerde ECU sorun çıkarıyor ve LPG enjektörleri ,aracın enjektörlerine yetişemiyor.
o nasıl sacma bir cümle :D zaten lpg devreye gırdınmı aracın enjektorlerının kapandığını bılmıyormusunuz...

benimki de uzun yolda lpg 2.00 dan 16 kuruş yakıyordu. rolantide çalışırken gaza geçerse çok az bir dalgalanma oluyor hemen toparlıyor.
benim dediğim şehir içinde 0,185 lira :)
1,98 ten bu kadar yakması çok güzel bence...
maşallah valla...

cümlenin iki ucu da saçma arkadaşım,
hayatında hiç atiker kullanmadığını düşünüyorum,
tamamen sağdan soldan duyduğun bir cümle kurmuşsun,
bende atiker var ve 6500 devir çeviriyor araba,
yetişememek derken neyi kastettin?
ECU de de hiç bir sorun yok...
ama az sonra bir mesaj daha yazıcam onu okumanı tavsiye ederim...
Cümlemde bir yanlışlık yok.Malesef olduğum yerde bütün atiker takılmış araçlar 2 haftada bir LPG atölyesine uğruyor.Yetişememekten kastım benzin enjektörleri ile LPG enjektörleri tam olarak senkronize çalışmamasıydı.O zaman neden zorlandığında benzine geçiyor?Bence bir kite iyi denmesi için hem kullanılan malzemenin hem de montaj sırasında ve sonrasındaki servis hizmetinin iyi olması gerekir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Haftasonu edirneye gittim geldim.
Arabanın bagajı dolu ve arka 3 kişi.

Gidiş, (ben kullandım)
275km - devamlı 180-200km/s sürat ile.
Dönüş, (babam kullandı)
275km - devamlı 110-130km/s sürat ile.

Toplamda 550km yol 120TL gaz yaktı, ortalaması 21kuruş.

İstanbul'dan çıkmadan önce fullledim, Edirne'ye geldiğimde yine fulledim. (72TL evlat acısı gibi :) )
kmde 25kuruş yakmış.

Edirne'de fulledik, İstanbul'da birdaha fulledim. (49TL)
kmde 18kuruş yakmış.

Yani 200 le gitmekle 120 ile gitmek arasında bayağı fark varmış, onu öğrendim. :D

------------

Yanlız uzun yolda 18kuruş yakıyor olması bana fazla geldi.
1600cc 105bg araç şehir içinde 18 kuruş yakması gerekirken uzun yolda 18kuruş yaktı.
Bu normalmi, yoksa daha yeni taktığım içinmi böyle yaptı, alışma evresi falanmı?

zavoli fiyatı ortalama 1.350 TL
atikeri bilmiyorum 1.000 TL civarı değil miydi? arada 350 TL var sanırım.

Zavoli kullandım şimdi Aldesa takılı meriva'da.
Zavoli yüksek hızlarda benzine geçiyordu Atiker de geçiyor demişler.
Aldesa geçmiyor :)

Atikeri kaça taktılar? fiyat piyasaya uygunsa sorun yok bence elletmeyin kullanın ama iyi bir pazarlık yapın..

alperd;
Atiker kampanyada tüm bayilerde aynı fiyat 990TL imiş, bende zati o fiyata taktırdım ondan yana sorun yok.
--
Yüksek hızlarda benzine geçme olayını hiç duymadım.
Ben 200 le giderken benzine geçmedi, tüpden gidiyordu hala. :)

alperd;
Atiker kampanyada tüm bayilerde aynı fiyat 990TL imiş, bende zati o fiyata taktırdım ondan yana sorun yok.
--
Yüksek hızlarda benzine geçme olayını hiç duymadım.
Ben 200 le giderken benzine geçmedi, tüpden gidiyordu hala. :)

güle güle binin o zaman kafaya takcak bişey yok bence :)

_

Böyle dava mı olur arkadaş, söksün zavoliyi taksın. Adam kafasına göre iş yapmış, sanane benim 450 tl m den.Yalama olacak bir durum yok kardeşim keşke orda söktürüp zavoli taktırsaydın

Geri