0-3000 km rodaj sürecindekilere...

Merhaba arkadaşlar
İlk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum sizler ile.
Öncelikle iç alan itibariyle genişlik ve uzunluk açısından bravo ve astra arasında çok fark yok. Ancak bravo daha yüksek. USB den mp3 lerin direkt tanınarak dinlenebilmesi güzel özellik.
Hatta türkçe bir kadınla konuşur gibi "sonraki, dur, çal" gibi komutları direkt yerine getirmesi beni mutlu etti. Şimdiye kadar hiç bir kadına bu kadar işi itirazsız yaptıramamıştım :)

Aracın direksiyonundaki city fonksiyonu çok güzel bir olay. 20 km hıza kadar city fonksiyonu otomatik devrede. parkederken sanki daha küçük yerlere girmenizi kolaylaştırıyor gibi.

Hız sabitleyici çok sevkli ve dinlendirici. İstanbul izmit arasında kullandım, maşallah bayır mayır dinlemedi. 6. viteste takır takır çıktı. Birde arada fren yapıp yeniden devreye aldığımda beni koltuğa yapıştırması çok zevkliydi:) Utanmasam direksiyonu da bırakıp eve götürmesini bekleyecektim:)

Murat astranın konsol ışıklandırmasından bahsetmişti. Çok güzel olduğundan. Arkadaşlar yarın fırsat bulursam benimkinide koymak istiyorum. Konsol kırmızı renkli ışıklandırması var. En güzel tarafı tüm iç kapı kollarında gece efektli ışıklandırma. Çok şık duruyor.

Ses sistemi tatminkar. Devamlı aracı sürdüğüm için çok kurcamala şansım olmadı. O yüzden daha bir sürü fonksiyonunu kurcalayamadım. Şimdi ara ara kullanım kitapçığını okuyorum.

Klima performansı çok iyi. Arkadaşları evlerinden almıştım geziyorduk. Arkada oturan arkadaş "olum benim ayaklarıma da soğuk hava geliyor" dedi. Ön iki koltuğun arasında kolçağın arkasında bir hava çıkışı vardı arka yolcular için o sandım ilk başta. Sonra durduğumuzda kontrol ettik ön taraftaki koltukların altında da arka yolcuların ayaklarına doğru soğuk hava üfleyen kanallar varmış. Bu çok hoşuma gitti.

Telefon vs tanıtımını arabaya yapmadığım için henüz arama vs gerçekleştirmedim. Ancak ses sistemini ses komutlarıyla kullanımda çok hassas olduğu ve sesi direk tanıdığı yönünde. Mesela yanımda oturan arkadaşa çok sesli olmadan "kardeş bir (yardım) desene" dedim. Direkt hatun "yardım menüsü" demeye başladı.

Yakıt durumu şimdilik 5,7. İlerde kullanmaya biraz daha alışayım motor da biraz km yapsın daha da düşer. Bugün 3 kere stop ettirdim mesela:)

Sustalı anahtarında 3 düğme bulunuyor. Bu düğmelerden bir tanesi sadece bagajı açıyor.
Bence güzel ve yararlı bir özellik.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Yarın resimlerle birlikte detaylı analizimi sizlerle paylaşacağım dostlarım.

Hepimize kazasız sürüşler dilerim.

merhaba uğurcan nbasıl iyimisin.bende şimdi gittim araçı gördüm yıkamışlar kuruluyorlardı,kartel korumayı takmışlar,cam çıtaları ve gözlük kabı ,marşpiyeller takılacak.plaka işlemleri başlatılmış .cuma tesslim diyorlar.

Süleyman bey tekrar gözünüz aydın. Heyecan biraz geçince sakin bir kafayla aracı iyice inceleyin lütfen.Güle güle kullanın :)

Bugün otoparkın rampasından çıkarken sıkıntı yaşadım.. 1. vites çok hantal kalıyor :(

Debriyaj ve/veya gaz pedallarına alışmadığınız içindir muhtemelen.

Çok dik yokuşta bile ben aracın 1'den 2'ye ve 3'e arka arkaya vites istediğini bizzat gördüm. 3000 km'de iyice alışırsınız.

Güle güle kullanın aracınızı :)

Dostlarım, kader arkadaşlarım, yoldaşlarım.
Bugün saat 19:30 da aracımı teslim aldım.
Şimdiye kadar 150 km yol yaptım araba ile.

Resimleri akşam olduğu için çekemedim. Ancak yarın sizler için detaylı çekeceğim.
İlk izlenimlerimi de birazdan paylaşacağım inş.

Cenk kardeşim sabrın sonu Fiat Bravo'ymuş :) Sana da bravo diyorum azmin ve bilinçli tüketici örneği gösterdiğin için. Belki bu Opel bayi adam olmayacak ama her zaman aklının bir köşesinde sen kalacaksın. "Abi adama arabayı veririz derken o bize geri verdi" diyecek her daim :)

Kazasız belasız güle güle kullan, lütfen ilk fırsatta kara şimşeği bizlere de göster :)

Cenk kardeşim sabrın sonu Fiat Bravo'ymuş :) Sana da bravo diyorum azmin ve bilinçli tüketici örneği gösterdiğin için. Belki bu Opel bayi adam olmayacak ama her zaman aklının bir köşesinde sen kalacaksın. "Abi adama arabayı veririz derken o bize geri verdi" diyecek her daim :)

Kazasız belasız güle güle kullan, lütfen ilk fırsatta kara şimşeği bizlere de göster :)
Çok sağol Muratım...
Yarın size özel fotolarını çekip kısmetse buraya koyacağım.
Yarın fotolarını çekebilmek için foto makinesini iş yerine götüreceğim düşünün artık:)

Angel olayı ile pek ilgilenemedim, daha doğrusu kuzen ilgilenemedi sanırım. (Kuzen BMW'de çalışıyor :) ) Tamam abi bakacağım dedi ama... Devamı yok maalesef..

Tez ne durumda ? :) Araba kaç km'de ?

650 km de su anda :) aga ona bakalım ben duramıycam gıtcem alcam angel ama krom tabanlı olsa daha ıyı olcak sankı:) tezı bıtırdım cuma gunu teslım edıcem lordum ALLAH dusmanıma vermesın tovbe bı daha okursam su tezı bı verıyım benım okuma hayatım bıtmıs olcak:)

Geri