0-3000 km rodaj sürecindekilere...

Şimdiye kadar hiç bir kadına bu kadar işi itirazsız yaptıramamıştım :)

Nasıl yani ? :kop::kop::kop: Bu arabadan başka beklentilerin mi var yoksa? :D

Aracın direksiyonundaki city fonksiyonu çok güzel bir olay. 20 km hıza kadar city fonksiyonu otomatik devrede. parkederken sanki daha küçük yerlere girmenizi kolaylaştırıyor gibi.

City fonksiyonunu ve park etmeye yardımını açıklar mısın biraz?

Hız sabitleyici çok sevkli ve dinlendirici. İstanbul izmit arasında kullandım, maşallah bayır mayır dinlemedi. 6. viteste takır takır çıktı. Birde arada fren yapıp yeniden devreye aldığımda beni koltuğa yapıştırması çok zevkliydi:) Utanmasam direksiyonu da bırakıp eve götürmesini bekleyecektim:)

Aynen, bir direksiyon kontrolünü almadığı kaldı zaten CC'nin.. Navigasyon gelişince bence bunu da eklerler mutlaka.. Easytronic'te çok keyifli CC vites değiştirmek gerekmediği için...

Klima performansı çok iyi. Arkadaşları evlerinden almıştım geziyorduk. Arkada oturan arkadaş "olum benim ayaklarıma da soğuk hava geliyor" dedi. Ön iki koltuğun arasında kolçağın arkasında bir hava çıkışı vardı arka yolcular için o sandım ilk başta. Sonra durduğumuzda kontrol ettik ön taraftaki koltukların altında da arka yolcuların ayaklarına doğru soğuk hava üfleyen kanallar varmış. Bu çok hoşuma gitti.

Bu iyiymiş gerçekten.. Bizim enjoy elegance sedanlara torpido bölmesi soğutmasını bile vermezken Opel... Fiat bonkör davranmış..

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Yarın resimlerle birlikte detaylı analizimi sizlerle paylaşacağım dostlarım.

Hepimize kazasız sürüşler dilerim.

Tekrar güle güle kullan diyorum Cenk, kazasız belasız.. Fotoları çekerken bir ara akşam vakti şu konsolun görüntüsünü de alabilirsen harika olur :) Çok şık bir konsol var Bravo'da, zaten Bravo'dan sonra Astra'ya baktım.. O yüzden aklımın bir kenarında senin gibi Bravo kalmıştı :)

650 km de su anda :) aga ona bakalım ben duramıycam gıtcem alcam angel ama krom tabanlı olsa daha ıyı olcak sankı:) tezı bıtırdım cuma gunu teslım edıcem lordum ALLAH dusmanıma vermesın tovbe bı daha okursam su tezı bı verıyım benım okuma hayatım bıtmıs olcak:)

Okay, mail atarım yarın kuzene tekrar..

Bu arada opelaccessories.com sitesinden yedek sigorta seti sipariş ettim.. TR'de bulamadım, ya yok ya da ben bulamadım.. Bir bakın isterseniz..

City fonksiyonunu ve park etmeye yardımını açıklar mısın biraz?
City direksiyon fonksiyonunda direksiyon kuş gibi oluyor. Bilirsiniz park manevrası yaparken ilk önce tam sol sonra tam sağ yapacağım diye direksiyonu çevir babam çevir yapar durursunuz. Hatta çevirirken o sırada durarak işlem yaparsınız ki kısıtlı alana tam girebilmek için.
İşte city fonksiyonunda direksiyon kuş gibi olduğu için şak diye diğer tarafa alıyorsunuz. Sonrasında da hop araba girmiş içeri. Yani şimdi yazarak anlatamadım belki ama neyse, anlatılmaz yaşanır diyorum.

Yarın akşam iç konsol ve görünümlerin de resimlerini çekeceğim. Buradan paylaşırım.

Valla bende inanamadım neredeyse rampada bırakacaktı.. eski arabadan alışkanlık olarak kalmış dün yanlışlıkla 2 ile kalkayım dedim peh.. Araba daha açılmamıştır diye kendimi avutuyorum bakalım ne olacak :)
evet bende de alışkanlık o.broadway de durmadığım sürece 2 yi hiç kullanmazdım ama bunda bazı yerlerde 1 istiyor.ben de çözemedim

yo ileri viteslerde sıkıntı yok daha km yapmamasına ragmen cidden ii gidiyor.. Ama 1. vites te biraz agır gibi geliyor.. Dün babam söylediginde yok felan dedim ama ben geçince biraz hantallık hissi aldım.. Bakalım artık ilerleyen günlerde durumu ne olacak..
çok çok dik yokuşta deneme fırsatım omadı ama yokuşta denedim 1. vitesim iyiydi.kalkarken de 1. vites gayet seri kalkıyo.hatta bgn kavşakta kalmiyim diye biraz fazla gaz verdim -2000 deviri geçmemiştir ama- pati çekti hemen debriyajla lastiklerimi kurtardım :)

Geri