0-3000 km rodaj sürecindekilere...

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğinize tamamen katılıyorum 1 2 sayfa oncesinde acıklamam var kalkarken sorun yok ama düsük hızlarda 2.viteste araba gaz yemiyor dediğiniz gibi motor acıldıktan sonra düzelicekse şahane olur..
1-2 sayfa önce combosu olan bir arkadaş yazmıştı ben de ona güvendim biraz.hele bi motor kendine gelsin de o zmn tekrar denemek lazım bence:)

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında öğrenmek istediğim yokuş aşağı inişlerde motoru kompresyona sokuyor mu? Mesela dilovasından inerken siz 90 a sabitlemişsiniz. Araçta CC olmasa 140 a kadar yolu var o inişte. Ancak CC sizin hızınızı 90 da tutmak için motor frenini kullanıyor mu?
kullanıyor ama bazen çok yokuş inince hızlanmak isteyince 90dan 100-110 a kaçıyo..ama düz yola dönünce 90 a -geri geliyo.

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 1 hafta kadar önce 1.6 enjoy elegance araç aldım çok memnunum gerçekten rahat bir araba aksesuarları da bayağı güzel.
600 km kadar yol yaptım genel olararak 3000-4000 devir arasında kullanıyorum.uzun yolda bir kere denedim dayanamadım 180 yaptım.3000-4000 devir arası biraz yüksek mi 2500-3000 devir gibi mi vites değiştireyim?
Bir de araçla gelen paspaslar ufak siz paspas aldınız mı ayrıca?
ben plastik paspas aldım arkadaşım. paspaslarım temiz kalsın diye

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında öğrenmek istediğim yokuş aşağı inişlerde motoru kompresyona sokuyor mu? Mesela dilovasından inerken siz 90 a sabitlemişsiniz. Araçta CC olmasa 140 a kadar yolu var o inişte. Ancak CC sizin hızınızı 90 da tutmak için motor frenini kullanıyor mu?
onu henüz denemedim en yakın zamanda deneyip yazarım Cenk Bey

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cenk benim araç hızlanmıyor... 90'da gidiyor...

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 1 hafta kadar önce 1.6 enjoy elegance araç aldım çok memnunum gerçekten rahat bir araba aksesuarları da bayağı güzel.
600 km kadar yol yaptım genel olararak 3000-4000 devir arasında kullanıyorum.uzun yolda bir kere denedim dayanamadım 180 yaptım.3000-4000 devir arası biraz yüksek mi 2500-3000 devir gibi mi vites değiştireyim?
Bir de araçla gelen paspaslar ufak siz paspas aldınız mı ayrıca?

3000-4000 devir iyidir. Kırmızı çizgiyi görmeyin yeter :)

launch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bir başlıktan öğrendiğim kadarıyla gazın tepki verme süresini kısaltmak için sprintbooster var ama garantiyi bozuyormuş diyorlar