1.6 Turbo insignia, 10 tl benzin

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan haydut25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
O arabanın teneke kendi başına bir vectra parası zaten, Aldığımdan beri yaptıklarımı sana kabaca yazayım hesabını yap ozman,

Aldığım ay egzoz son susturucu orjinali ile değişti 250 tl
4 tane 225-45-17 potenza lastik aldım 1200tl
radyatör ve kalorifer petekleri yenileri ile değiştirildi 200 tl
Üzerindeki çakma hava debimetresi orinal bosh ile değişti çıkma 200tl

Sonraki aylarda..

katalizör değişip susturucu taktım, 100 tl
Orjinal orta susturucusunu taktım 180 tl
Alternatör şarj kesti yenisini ile değiştirildi 300 tl
benzin pompasını değiştirdim 70 tl
Ön camı değiştiridim çok çizikliydi 170 tl
4 amortisör değiştirdim 250 tl
orjinal bosh ateşlem bobini + buji kabloları 250tl
sonar angel far ve stop takımı aldım 600 tl

geçen 10.000 bakımı usta tarafından yapılan hata sebebi il üst kapak, contalar vs 2500tl

Geçen 2 hafta yapılan işler,

kapak ölçüm ve revizyon
sıfır piston segman takımı
kol burçları
motor bloğuna baga yapılması
blok ölçümü ve rektefiye,
sıfır debriyaj seti Luk
eskisi 20.000 önce değişmiş olmasına rağmen Gm triger seti.
sıfır yağ pompası
tüm su hortumları ve hidrolik hortumlarının yenilenmesi
gergi rulmanı ve v kayışı
alt ve üst takım contalar, keçeler, oringler ne varsa tamamı
yağ ve su kapakları,
yayları kırılan kapı kollarının yenileri,
alt salıncaklar ve rotiler
aks körükleri
devir daim pompası
motor kulakları
bosh marka krang sensörü
motor sıcaklık sensörü
vs vs rengi güneşten atan cam fıskiyelerine kadar değiştridim..
bu sırada kullanılan tereson balata spreyleri bir sürü ıncık cıncık malzeme
işçilikle beraber toplam verdiğim para 4500 tl

Bu hafta Komple boyası devam ediyor 1700 tl

yurt dışından getiritiğim ve taktiğım ıvır zıvır göstergeler , ve bunların sensörleri resimlerde görürsün konuda geçecek 300 tl

izolasyon için harcanan para yaklaşık 300 tl

Şimdi aklıma gelmeyen başka şeylerde olabilir..

Bunlar sana, seninki gibi 15 lt yakan bi vectra aldırırmaya yeter heralde :D :D

Ayrıca kendi harcadığım emek karşılığını da maddi olarak hesaplarsam çok daha borçlu çıkarsın..

Bende ispatı olmayan söz yok :D Aksini idda edersende ortaya istediğin şeyi koy ben teker teker fotoğraflar buraya koyarım malzemeleri sıkıntı yok :D

Herşeyi tam bir jantları yok aracın, şahinlere takılan jantları takıyosun :( İyi hoş harcamışsın da benim ortalama tüketimim 8.5 litre civarında(yol bilgisayarı), nereden çıkartıyosun ki 15 litreyi, litresi 2.26TL den 50 liralık gaz alıp 200küsür km yol gidebiliyorum ben(depoyu boşaltıp tekrar boşalana kadar) :rakir: Gönlün olacaksa 20 litre yakıyo da diyebiliriz :D

Herşeyi tam bir jantları yok aracın, şahinlere takılan jantları takıyosun :( İyi hoş harcamışsın da benim ortalama tüketimim 8.5 litre civarında(yol bilgisayarı), nereden çıkartıyosun ki 15 litreyi, litresi 2.26TL den 50 liralık gaz alıp 200küsür km yol gidebiliyorum ben(depoyu boşaltıp tekrar boşalana kadar) :rakir: Gönlün olacaksa 20 litre yakıyo da diyebiliriz :D

Seni mi kırıcam, sana söz lastiklerimin 1 sene ömrü kaldı en fazla, biter bitmez, hem lastik hem jant alıcam :D :D

Aracının benzinde 10-15 lt yaktığını kendin söyledin, biraz geri gidip dolan bakalım yazdıklarını bi oku :D

benzinde 15lt yakanın zaten tüpte 20lt yakması lazım :D

Benim aracımın uzun yolda 6.5 lt benzin 8.5 lt lpg tüketimi vardı aynı kullanımda test edildi.

kaldı ki lpg ayarı senin bahsettiğin gibi 0-100 değerimi 8.5 dan -7.5 a geriletecek kadar da açık değildi :D:D

Bence sen direk bi servise git, opel mühendislerinin 95 oktan benzin ile 0-100 10 sn yaptırabildiği aracı 15 sene sonra LPG ile nasıl 9 sn ye gerilettin bi araştırsınlar :rakir::D :D

Benim artık yatmam lazım, yarın işe gidip boya parası kazanıcam :D

Aklına takılanı yaz, yarın cevaplarım ben :D

Seni mi kırıcam, sana söz lastiklerimin 1 sene ömrü kaldı en fazla, biter bitmez, hem lastik hem jant alıcam :D :D

Aracının benzinde 10-15 lt yaktığını kendin söyledin, biraz geri gidip dolan bakalım yazdıklarını bi oku :D

benzinde 15lt yakanın zaten tüpte 20lt yakması lazım :D

Benim aracımın uzun yolda 6.5 lt benzin 8.5 lt lpg tüketimi vardı aynı kullanımda test edildi.

kaldı ki lpg ayarı senin bahsettiğin gibi 0-100 değerimi 8.5 dan -7.5 a geriletecek kadar da açık değildi :D:D

Bence sen direk bi servise git, opel mühendislerinin 95 oktan benzin ile 0-100 10 sn yaptırabildiği aracı 15 sene sonra LPG ile nasıl 9 sn ye gerilettin bi araştırsınlar :rakir::D :D

1.6 Vectra ile 10saniye yapan arkadaşın vidyosu var forumda arat izle, arada olur öyle şeyler. Ben zaten acaba çok mu acayip şeyler yazdım diyerekten okudum yazdıklarımı. 70bin lira dediğin insignianın 50bin olanını gösterince saldırmaya hakaret etmeye çalışmışsın falan filan. Daha önce de dediğim gibi Benzinde araç normal gidiyor ama LPG ayarı full açık olduğundan daha bi atarlı gidiyor, bujilere hiç bakmadım araba iyi gidiyor diye, belki lpg bujisi vardır:confused: . Birde atiker değil bizimki yalnız, atikere alışkınsan bilemem :D Piyadasaki en iyi kit var arabada, övüneyim bari böhöhöyt :p
Ha birde arabana gösterdiğin emeğe eyvallah, benim de kafamda olan bişey imkanım olursa mantık dahilinde emek-yoğun bir araba projesi yapmak, 3. kez olacak bu calibraya düşman değilim, bu küçümser tavrın ve sürekli övünme çabalarına ayar oldum, misilleme amaçlı yazıyorum bunları sana başka bişey değil :rakir:

Ben bana laf atana cevap veriyorum her mesajımın altında ezilip niye cevap verme gereği duyuyosun ki :D

He he oldu paşam , f16 in ile roketle koçum :)

Hadi sana iyi hava basmalar , kim burda arabası ile adamlık taslıyorsa asıl ezik odur . Yolun açık olsun , abi olaydın da genclere 50 tl lik benzin alaydın :)

Senin isin gücün yok , burada boş işlerle uğraşıyorsun :)

Rokettttttttttttttt.....

1.6 Vectra ile 10saniye yapan arkadaşın vidyosu var forumda arat izle, arada olur öyle şeyler. Ben zaten acaba çok mu acayip şeyler yazdım diyerekten okudum yazdıklarımı. 70bin lira dediğin insignianın 50bin olanını gösterince saldırmaya hakaret etmeye çalışmışsın falan filan. Daha önce de dediğim gibi Benzinde araç normal gidiyor ama LPG ayarı full açık olduğundan daha bi atarlı gidiyor, bujilere hiç bakmadım araba iyi gidiyor diye, belki lpg bujisi vardır:confused: . Birde atiker değil bizimki yalnız, atikere alışkınsan bilemem :D Piyadasaki en iyi kit var arabada, övüneyim bari böhöhöyt :p
Ha birde arabana gösterdiğin emeğe eyvallah, benim de kafamda olan bişey imkanım olursa mantık dahilinde emek-yoğun bir araba projesi yapmak, 3. kez olacak bu calibraya düşman değilim, bu küçümser tavrın ve sürekli övünme çabalarına ayar oldum, misilleme amaçlı yazıyorum bunları sana başka bişey değil :rakir:

Bak işte sen burda hata yapıyorsun, bize adamın durumunu bilemezsiniz 10tl alması için bi nedeni vardır, ön yargılısınız diye muhalefet oluyorsun ama kendin bizim hakkımızda ön yargılı davaranıyorsun.. Amacının zaten misilleme yapmak olduğunu yazmışsın açıkca :D

2-3 sayfadır konuyu tartışamıyorz zaten, bize misilleme yapmak için alakasız alaksız yerlere aldın götürdün muhabbeti.

Ben gösteriş budalası bir adam olsam, sırf başım ağrımasın keyifle bineyim diye yaptığım motor masrafını yapmam, arabamı o şekilde de yürütürdüm.. Motora ve izolasyona harcadığım emeği parayı harcamaz, 2 yıldır güneş yanıkları ve yırtık döşemelerle gezdiğim aracımın görselini düzeltir onunla hava atardım :D

Benim üye olduğum tarihten bu yana yazdığım mesajlara bak, hangisinde arabam ile övünmüşüm? Ben aracımın ne olduğunun farkındayım.. Kaç para harcarsam harcayayım değerinin belli bir limiti geçmeyeceğinide biliyorum..
Bu forumda pek çok kişinin arabasıda benimkinden çok daha pahalı..

Durum böyle olunca araba ile hava atamayacağımı bilecek kadar da olgunum..

Sana tavsiyem, bu gibi konularda fikrini söyle.. İnsanlar sana şahsi yorum yapmadıkcada, kendine görev çıkarıp şahsi kinin için veya ayar olduğun için kimseye sarma..

Sen bana ayar olup uslubun bozlumasına sebep oldukca, bizim yaptığımız konuşmalar sebebi ile konuyu okuyan pek çok kişi ikimize birden ayar oluyor emimn ol..

Konunun artık amacından saptığını karşılıklı misisllemeye döndüğünü açıkca ifade ettiğine göre daha fazlla tartışıp forum huzurunu bozmayı gereksiz görüyorum.

konu güzel ilerliyor ama abi üye analizi ederken saygı, sevgi çerçevesi biraz aşılıyor gibi, ya da bana öyle geliyor. takdir sizin, saygılar...

Tespitin doğru. Burada yorum yapan arkadaşların büyük bir çoğunluğu birbirini görmeden, tanımadan, hayatını nasıl kazandığını bilmeden birbirlerine resmen laf sokuyorlar, yüzyüze geldiklerinde belki yazdıkları yorumlar nedenıyle pişman olacaklar ama malüm yazı baki kalıyor. O nedenle sıksık yazdıklarımıza dikkat edelim diyoruz.;)

benzine zam getirenler utansın 5 tl geçti anasını satayım !

yazılanları gercekten hayretle okudum.zamanında benimde 10 tl 20 tl benzin aldıgım oluyordu.istedigim kadar alırım arkadas istedigim kadar binerim istedigim kadar gezerim marketten 3 tl alırım 5 tl alırım yeri gelir 10 tlyi karttan gecerim.kimse benim hesabımı bilemez. belki o gün son 5 tl ile benzinimi alıyorum ertesi günü hesabıma 92 bin eyrolar yatıcak. akıl cidden yasta degil şu yazıları okurken cidden hayretler içerisinde kaldım. ve şimdi gidicem sırf su sekilde düşünenler için 10 tl benzin alıp karttan gecicem ve yıkama fişi alıp aracımı yıkatıcam.güzel zamanınızı caldıgım için kusura bakmayın

yazım kişisel degildir bu şekilde düşünenler var olduguna bile inanamasamda kendi görüşümü paylasmak istedim.saygılar..

Son düzenleme:
Ben bu konuyu neden yeni görüyorum ya! :)

İlk sayfayı ve son sayfayı okudum. Kişisel düşüncem, isteyen istediği gibi alışverişini yapar. Bu eleştirilecek bir konu değil ki! Aklıma gelen çeşitli senaryolar ise şöyle:

- Gerçekten 10 liraları vardır.
- 10 lira ile ne kadar yol yapacağını hesaplayacaklardır.
- Varmaları gereken yere 10 lira ile gidebileceklerdir.
- Normalde başka bir istasyonu kullanıyorlardır. Benzin bittiği için mecburen çok az almışlardır.
- Araç LPG'lidir. Benzinin ışığını söndürmek için almışlardır.
- Araç emanettir. 10 liralık gezmişlerdir. Hak geçmesin diye almışlardır.
- Araç kiralıktır. Kiralama süresi bitmiştir. Götürecek kadar almışlardır.
- 10 liranın maddi değerini bilmiyorlardır.
- Benzinin ne kadar olduğunu bilmiyorlardır.
- Birini takip ediyorlardır. Takip ettikleri araba istasyona girmiştir. Onlarda çaktırmamak için benzin alıyor numarası yapmışlardır.
- Karttan falan kazancakları hediye vardır. 10 liralık harcamaları eksiktir. Tamamlamak için almışlardır.
- Pompacıya gıcıktırlar.
- Sosyolojik bir deney yapıyor olabilirler.
- Pompacıya kamera şakası yapmışlardır.
- Araba çalıntıdır. Parçalamaya götürüyorlardır.
- 10 liralık benzinle gidecekleri yere gideceklerdir. Kalan para ise kendileri için çok önemlidir.
- Ertesi gün benzinde büyük bir indirim olacağı şeklinde bir haber almışlardır.
- "10 liralık benzin alabilir misin" diye iddiaya girmişlerdir.

Aklıma gelenler bunlar. Sonuçta kim, neyi, ne kadar isterse alır diyorum.

Geri