100 km 9.8 litre yakan canavar :( Yardım...

ÖZGÜN_RC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2012 opel Astram var 1.6 benzinli aracım 30000 km bakımına girdi ama sorunlarım hala devam ediyor HAVA LİTRESİ. YAĞ FİTRESİ , BUJILER ,POLEN FİTESRİ BENZİN FİTRESİ VE YAĞ DEĞİŞİMİ YAPILDI ama aracım hala 100 km de 9.8 litre benzin tüketimi yapmakta dir servis buna bir çözüm bulamıyor ve artık arabadan çok soğudum bilgisi olan yada sevis önerecek varsa cvp bekliyorum teşekkür ederim..

Biraz sert kullanım birde şehir içi sıkışık trafik olunca bana göre normal geldi sanki.

bilmiyorum cumartesi servisden arkadaslar aracı alıp benzını fulledıler ve 100 km gittiler araba 530 krs yaktıgını gorduler ve sok oldular bende anlam veremıyorum artık yanı 100 kmde araç 60 tl yakın benzın aldı.

Fırat bey aslında Opel araçlarının geneli bana göre benzin düşmanı. Fabrika verilerin de bile 8-9 litreden aşağı araçları çok zor. Birde tabi bu ölçümlerin ne şekilde yapıldığı ortada. Kişisel fikrim tabi aracınız da sorun olduğunu pek sanmıyorum.

Araçta pek sorun olduğunu düşünmüyorum bende. yani düşsede bence maksimum 8,5 luk deperleri görürsünüz oda eksi tipte 1.6 motora göre normal gibime geliyor.
Ben 1.2 85 beygir aracımla bile 6,2 - 6,5 değerler yakalıyorum.
207 lemans kullanan arkadaşım şehir içinde 7,5 - 8,5 arası tüketiyor.
Bence normal...

Merhaba arkadaşlar 2012 opel Astram var 1.6 benzinli aracım 30000 km bakımına girdi ama sorunlarım hala devam ediyor HAVA LİTRESİ. YAĞ FİTRESİ , BUJILER ,POLEN FİTESRİ BENZİN FİTRESİ VE YAĞ DEĞİŞİMİ YAPILDI ama aracım hala 100 km de 9.8 litre benzin tüketimi yapmakta dir servis buna bir çözüm bulamıyor ve artık arabadan çok soğudum bilgisi olan yada sevis önerecek varsa cvp bekliyorum teşekkür ederim..

Bu aracın fabrika değerleri zaten 8,8 lt gibi olması lazım.İstanbul da 9,8 lt de normal.Benimde aracım easytronic olmasına rağmen manuel de kullanıyorum 10 lt nin altına düşmüyor.Fakat uzun yolda 90 sabit süretle 5,0 lt yaptığım çok oldu.Hatta hafta sonu yine gidicem sakin sakin hedefim 4,5 lt...

Aracınızla ilgili araştırma yaptım çıkan sonuç şu şekilde..
Fabrika verileri;

Ş.içi: 8,5 litre/100 km
Ş.dışı: 5,1 litre/100 km

Günümüz benzin fiyatlarıyla cebinizi yakıyor doğal olarak... LPG düşünmüyor musunuz?

Maalesef genelinde böyle bir sorun yaşanıyormuş bende sorun arabada sanıyordum ama gene de cok fazla yakıyor yardımlarınız için teşekkür ederim..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:30 ----------

LGP düşünmüyorum bende hafta sonu uzun bolu tarafına gidecem bakalım nasıl olacak kaça düşücek çok merak ediyorum

Geri