100 km 9.8 litre yakan canavar :( Yardım...

Bence gayet düzgün değerler...

Bu motor bu kasayla bu kadar yakıyor. Aslında aynı motorun atası Astra G'de var ve son derece az yakıyor. Çünkü G kasa hafif. Astra H hele de J motor için bence biraz ağır kalıyor. Ya da gaz pedal sistemi ile ilgili bir durum var. Astra G'de kullanılan gaz pedalı ile H/J'de kullanılan sistem oldukça farklıymış. Servis elemanı demişti. Bundan kaynaklanıyor olabilir.

Aynı motorlu Cruze ile şehir içinde 13/14 lt'lere çıkıyordu tüketimim. Bence aşırı yoğun olmayan bir şehir içi için 10 lt makul gibi...

Arkadaşlar arabam eski haline döndü Allah Şükür artık 100 km'de 7.4 litreye düştü sorunu nedense söylemediler ama sonuçta sorun bitti.

Bu arada İSTANBUL DA bir buluşma yapsak nasıl olur..

Merhaba arkadaşlar 2012 opel Astram var 1.6 benzinli aracım 30000 km bakımına girdi ama sorunlarım hala devam ediyor HAVA LİTRESİ. YAĞ FİTRESİ , BUJILER ,POLEN FİTESRİ BENZİN FİTRESİ VE YAĞ DEĞİŞİMİ YAPILDI ama aracım hala 100 km de 9.8 litre benzin tüketimi yapmakta dir servis buna bir çözüm bulamıyor ve artık arabadan çok soğudum bilgisi olan yada sevis önerecek varsa cvp bekliyorum teşekkür ederim..

Kardeşim daha ne istiyorsun. Ben yeni 2011 corolla aldım . Sinop küçük bir il ev iş arası 1,5 km yani genelde motor ısınmadan stop ediyoruz. tüketim şuanda 11 lt civarında. motor ısınınca düşmeye başlıyor bi ildışına çıkıp ölçemedim.

Kardeşim daha ne istiyorsun. Ben yeni 2011 corolla aldım . Sinop küçük bir il ev iş arası 1,5 km yani genelde motor ısınmadan stop ediyoruz. tüketim şuanda 11 lt civarında. motor ısınınca düşmeye başlıyor bi ildışına çıkıp ölçemedim.

Kardeşim seni çok iyi anlıyorum ben o derdi 1 ay çektim çok iyi biliyorum oyüzden bir şehir dışı yap tüketim otomatik olarak düşecek zaten.

Geri