100 km 9.8 litre yakan canavar :( Yardım...

Normal olmadığını düşünüyorsanız eğer; bence fren diskleri, kaliperler ya da hidroliğini kontrol ettirin..Ayarını ya da hassasiyetini kaybetmiş olabilir ve haliyle frene basmasanız da mikro düzeyde araç fren yapıyor olabilir...Fazla yakmasına sebeptir..Bunun dışında kullanıcı ve trafik ile de ilgili...Yol şartları, hava şartları vs vs uzuyor...

Müdür corsa 1.2 6-6,5 lt arası iyi gibi ya. 1,3 cdti dan çok fazla yskmıyor demektir. Çekişinden memnun musun bari?
Abi araçtan ne beklendiğine göre değişir. tabiki 1.2 nin vermiş olduğu geç hızlanma var. ama bugüne kadar şu yokuşu çıkamadım bu yokuşta kaldım ama sollayamadım durumunu hiç yaşamadım. tabi aracın motorunu bilerek rampaya 2000 devirle girmiyorum. biraz devirli giriyorum araç rampa bitene kadar bayılmadan yoluna devam ediyor. 5 kişi full bagaj 180 e kadar çıkmışlığım da var.
Tam bir ekonomi aracı asında ama devirli kullanayım dersen de şaşırtacak bir atikliğe sahip olabiliyor.
Şuan yakıt beni çok üzmüyor.
45 Litre depo var yaklaşık 5-6 litre kala ışık yakıyor.
Uzun yolda 110-120 ortalama ile 5 litre civarında tüketim oluyor.

aynı canavardan bende var..sizin gene iyi 9 litre cok değil.özellikle benzin fiyatlarına göre 1,6 motor bi aracın 50-55 kuruş yakmasını normal karsılıyorum..

benim denizlide 11,5 lt civarı tüketimim var..bursada 9,5 gibi gidiyor...bence gaaayeett normalll...

bence kullanımlarınızda imkanınız varsa CC kullanmaya çalışın...gaz pedalı masallah dokunmayla anlık tüketimi 25 lt lere fırlatıyor

Arkadaşlar ben arabanın sahibiyle biraz sohbet ettim, yakın bir zamana kadar yaın 7.5 litre kışın da 8.5litre ortalaması varmış, yol aynı güzergah aynı ancak ortalama tüketimi birden 10 litreye fırlayıvermiş. Bir sorun olduğunu düşünmekte haklı sanki.

normal değerler,şehir içi fabrika verilerine en az 1 litre fark eder.

O agirlikta şehiriçi kullanımda bana da normal geldi. Benim corsa 1.4 otomatik de 9.5 lt civarinda

Yakıt 9lt civarı normal. Bende de 1.6 Easy. vardı sürekli otobandan okula gidip gelirken 6-6,5 ortalama yakalıyordum.

Müdür corsa 1.2 6-6,5 lt arası iyi gibi ya. 1,3 cdti dan çok fazla yskmıyor demektir. Çekişinden memnun musun bari?

Arabanın çekişi gayet iyi bastıgımda gayet iyi bir şekilde gidiyor açıkçası 1,6 85 beygir oynama yapmadım araçta

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:34 ----------

Almany aya şikayet edince türkiye deki yetkililer nasılda arıyor araba şu anada istanbul da kİ bir yetkili servisde arabayı inceliyorlar v servis den şikayetçi olmamı söylediler 730 TL servis ücreti ödedim için ortalama servis üçreti 520 tl olması gerekiyormuş hayırlısı bakalım ne olacak sabirsizlik la bekliyorum,sonuçu arkadaşlar

Arabanın çekişi gayet iyi bastıgımda gayet iyi bir şekilde gidiyor açıkçası 1,6 85 beygir oynama yapmadım araçta

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:34 ----------

Almany aya şikayet edince türkiye deki yetkililer nasılda arıyor araba şu anada istanbul da kİ bir yetkili servisde arabayı inceliyorlar v servis den şikayetçi olmamı söylediler 730 TL servis ücreti ödedim için ortalama servis üçreti 520 tl olması gerekiyormuş hayırlısı bakalım ne olacak sabirsizlik la bekliyorum,sonuçu arkadaşlar

2012 astra ? 1,6 ? 85 bg ?? sizin arac hangi kasa ben anlayamadım

Geri