100 km 9.8 litre yakan canavar :( Yardım...

Aracınızı çok fazla kullanmıyor iseniz LPG illetine bulaşmayın derim.

Maalesef genelinde böyle bir sorun yaşanıyormuş bende sorun arabada sanıyordum ama gene de cok fazla yakıyor yardımlarınız için teşekkür ederim..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:30 ----------

LGP düşünmüyorum bende hafta sonu uzun bolu tarafına gidecem bakalım nasıl olacak kaça düşücek çok merak ediyorum

140 sabit ankara-istanbul arası 6,5 lt ortalama vardi yol bilgisayarında.2-3 ay önce.90 sabit sürat ile 5-5,5 lt arasini kesinlikle geçmemesi lazım.

Aracınızı çok fazla kullanmıyor iseniz LPG illetine bulaşmayın derim.

yok zaten LPG düşünmüyorum kesinlikle artık ne yakarsa diye düşünüyorumm yeter ki BENZİNE ZAM GELMESİN YETER:D

Benim aracımda 2013 Astra H benzinli triptronik ve 5200 km'de. 100 TL'lik yakıtla şehir içi ortalama 235 km civarı gidiyorum. Şöyleki günlük gidiş 12 dönüş ise 13 km. Motor sanırım yeterince ısınmadan işe varıyorum. Biraz da trafik var tabi bu şartlarda...

Durum böyle…

Benim aracımda 2013 Astra H benzinli triptronik ve 5200 km'de. 100 TL'lik yakıtla şehir içi ortalama 235 km civarı gidiyorum. Şöyleki günlük gidiş 12 dönüş ise 13 km. Motor sanırım yeterince ısınmadan işe varıyorum. Biraz da trafik var tabi bu şartlarda...

Durum böyle…

Benimde ortalama okadar yani gun de 30 km filan evet motor ısınmıyor ısınca yol bıtıyor bencede demek tek sorun benım araçda degıl :(

istanbul trafiği vectra c ile 9 lt yakardım.
cruze aldım ilk aldığımda 8 lt gösteriyordu sonra sıfırladım beykoz tepeleri sahil trafiği üsküdar trafiği e 5 trafiği derken 9 lt birde cruze çok yakar diyorlar :D

bilmiyorum cumartesi servisden arkadaslar aracı alıp benzını fulledıler ve 100 km gittiler araba 530 krs yaktıgını gorduler ve sok oldular bende anlam veremıyorum artık yanı 100 kmde araç 60 tl yakın benzın aldı.

Yalnız araç 100 km de 60 TL yakıt harcadıysa güncel yakıt fiyatlarıyla 11.5 lt civarı yakıyor. Yanlış hesaplamadıysam.

2013 Bmw 1.16 otomatik 1.6; 100 km de 9,6 Litre... (136 beygir)
2013 mini cooper 1,6; 100 km de 9,9 Litre (125 beygir)
yol bilgisayarı verileri...

Bence şehir içi trafiğinde, dur kalk yapıyorsanız ve kısa mesafe kullanıyorsanız, normal bence..

Araçta pek sorun olduğunu düşünmüyorum bende. yani düşsede bence maksimum 8,5 luk deperleri görürsünüz oda eksi tipte 1.6 motora göre normal gibime geliyor.
Ben 1.2 85 beygir aracımla bile 6,2 - 6,5 değerler yakalıyorum.
207 lemans kullanan arkadaşım şehir içinde 7,5 - 8,5 arası tüketiyor.
Bence normal...

Müdür corsa 1.2 6-6,5 lt arası iyi gibi ya. 1,3 cdti dan çok fazla yskmıyor demektir. Çekişinden memnun musun bari?

Geri