1994 Model Opel Vectra GL durmaksızın kaç km yol gider?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi'ye katılıyorum. Araba gider belki ama sürücü gider mi? Bence imkan varsa yolu ikiye/üçe bölün. Hem araba rahatlasın hem de siz. Yok tek seferde gitmek icap ediyorsa en azından iki şoför olun. Tabii son karar sizin...

Araba gider mi? Bakımlı ise gider. Çok yormamak kaydıyla, arada 10-15 dakika dinlendirmek kaydıyla sorun çıkacağını düşünmüyorum.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili dostlar bende yaşlı sayılabilecek 1994 model Opel Vectra GL var, tüm bakımları yapılı, Trigeli, baskı balatası, lastikler hepsi yeni değiştirildi. Yağ daha geçen hafta değişti, sanayideki usta bir sıkıntısı yok dedi yani yürüyen olarak tüm bakımları tamam. Uzun bir yolculuğa çıkmam gerekiyor yaklaşık 2000 km durmaksızın gideceğim. Bir arkadaşım aynı yolu 2007 Model Clio ile gitti ama benim aracım Opel daha olsa 2000km gidip 1 gün sonra tekrar aynı yolu durmaksızın gelmeye yeterli olup olmadığına karar veremedim. Ne de olsa 1994 model. Bu şekilde uzun mesafe yapan var mı? Sıkıntı verir mi yada verirse ne gibi bir sıkıntı verir? Yada hiç uğraşmayayım gidip yeni model bir araba mı kiralayayım?

araç bakımlı olduktan sonra değil 1994 - 1964 model olsa yine gider... kafanıza takmayın rahat rahat gider gelirsiniz... ama arkadaşların tavsiyelerine uymanızda yarar var...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 ve 2001 yillarinda.94 madel vectra cdx ile iki kez Türkiye tatili yaptim.hic durmadan 500-600 km cok gitmisligim var.almanya/osmaniye 3500 km ve o zamanlar 40-44 satte gitmistim.lafi fazla uzatmadan eger arabanin bakimlari tamamsa sorun olmaz.

muhammed201

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi 2 şöför ile çıkacağız yola. En fazla 6 saat araba kullanırız tahminim, birisi uyurken birisi götürür inşAllah. Hderelinin dediği gibi zaten kablo, alet takımı, su, yağ, hatta önceden başıma geldiği için rolesine kadar her şey bağajımda mevcuttur. Tüm bakımları tamdır ama işte 6 aydır bende ve 1994 model eski geliyor gözüme(2000 model palionun başıma açtıklarından sonra) 6 ayda Fiat ile Opel arasındaki farkı çok çok iyi anladım gerçekten ama ilk defa bu derece uzun bir yolculuğa 1994 model bir araba ile çıkacak olmam biraz kafamı karıştırmıştıki siz sevgili dostlar sağolsun aklımda hiç soru işareti bırakmadı. Yorum yazan tüm dostlara teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Muhammed aynı arabanın 1991 modeli bende de var, bana göre oldukça bakımlıdır, o nedenle her zaman için uzun yola gözümüz kapalı çıkarız. Aracın gereken bakımları yapılmış, iki şoför yola çıkacağınıza göre sorun yaşamazsınız. Şimdiden hayırlı yolculuklar.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her turlu gider ya nedemek 94 modelmiş olsun allah allah :) bakımlarını sorunsuz yaptırmıssınız her türlü gider gelir sadece benzın ıcın durursunuz okadar

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 clıo hb sahıbı olarak:D bende rahat gider gelir diyorum uzun yolda zaten araba devrini aldımı akar gider, geceleri uykuya dikkat göz kapakçıkların ağırlaşmaya başladımı hiç riske atma hemen mola ver

muhammed201

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize değerli yorumlarınız ve iyi yolçuluklar temenniniz için çok teşekkür ederim.

muhammed201

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet nihayet yolculuğumu sorunsuz bir şekilde tamamladım ve geldim, arabam nerdeyse durmaksızın 2-3 gün 15 saat yol gitti, 1 ay içerisinde 6-7.000 km yol yaptım ki durmaksızın bi 2.000 km ardından bir gün sonra yine bir 2.000 km yol yaptık, arabada en ufak sıkıntı çıkmadı, nereye gittiğime gelince Konya'dan taa Gürcistan-Tiflis'e kadar gittim geldim :) İki şöför olmamıza rağmen 10-12 saat ben sürdüm sonrada arkadaş geçip direksiyon başına bi 5-6 saatte o yol yapsa nerdeyse 1 gün boyunca araba hiç durmadan yol kat etti, devamlı gözümüz yağ ve suyunda oldu onun dışında depoyu doldur yürü git olayı oldu, gerçekten şehir içinin arabaya daha çok zarar veridğini söyleyebilirim, ortalama hızımız 130 km nin altına inmemekle karadeniz sahil yolunda 150 km hızlara ulaştık ve uzun süren bir motor çalışmasının ardından dahi en ufak sıkıntı yaratacak bir şey olmadı, tek bir sıkıntımız sağ farı ufak bir sıkıntı sonu kırmamız oldu, oda bizden kaynaklanan sıkıntıydı, neyseki tam takır takım aletlerini arabamda bulundurudğum için bir far alıp kendim değiştirdim yolda, yol deyince Alman arabalarından şaşmamak lazım gerçekten. 1994 model bir tofaş yada renault ile o kadar yolu inanın bu kadar rahat alacağımı sanmam. Tüm yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.