2.el araç alırken, aracın kaçıncı sahibi olduğunu öğrenmek

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan omero72
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Şimdi Konu biraz eski ama Yazılanlar saçma Geldi Sırf bu yüzden Bu siteye üye olma ihtiyacı duydum

Araç el sayısına göre değil Kaporta + Motor olarak fiyat değer biçilir

Mesela araç 1 yaşında olsun takla atsın km 3.000da daha Bu yaptırılıp size itelenmesi Sizinde sıfır gibi ilk sahibi 3bin km diye almanız HATADIR

Kazalı araba düzen tutmaz 1-2 yılda onarılan parçalar kendini salar Far yerine oturmaz 1-2cm dışarda veya içerde durur Kapıdan aldıysa darbeyi Kapı sürekli gıcır gıcır ses yapar ve Üstüne üstlük Araç sıfıra yakın olduğu için KASKODAN TAM PARA ALMAYA ÇALIŞILIR yani 20-30bin TL HASAR cıkar

<görüntüleme kolaylığı açısından kısaltıldı>

Aracın Direksiyon Sedef Kaplama varsa O araç 300-400bin km üstüdür Sayac 150-200bin arası Düşürülüp satışa cıkartılır gösterir ama EXPERTİZLE MOTOR ÖLÇÜMÜ ŞART
Sedef Kaplama Sabah akşam Çift Şöförlü çalışan Büyük yol otobüsleri Tır ve Kamyonlar ve Dolmuşçuların Yıpranan Dİreksiyon gizleme yöntemidir DİKKAT EDİN BU SEDEF KAPLAMALI ARAÇLAR %90 Takside çalışmıştır
Taksilerde Artık Sarı folyo kaplama yapıyor Sarıdan dönme Araç Zaten taksidir Fakat bu tür Sarı kaplama yapılıp BOyanmadan Takside Çalışmış Araçlar Sedef Kaplama yaptırır

Kısaca Araba alma REhberi Bu şekildedir İsterse 40 sahip değiştirsin BİZİ İLGİLENDİRMEZ siz ALACAĞINIZ ARAC Kaportası nasıl Motoru Yürüyeni Nasıl Emsallerine göre ucuz veya Pahalı Ona göre bilerek Para verip alacaksınız
<gösterim kolaylığı açısından kısaltıldı>

Böyle kaç el değştirmiş gibi Cocuksu Saçmalıklarla canınızı sıkmayın

Bende ilk aracımı alırken böyle Saçmalıklarla kafamı doldurmuştum

İlk Aracınız olunca böyle saçma """kaç el olmş bu 2. el değil olumm yaaaa 4. el satmış P*zzkler Beni kandırdılar"" gibi Tepki vermeniz normal KULLANILMIŞ ARAÇ 2. ELDİR 3.el 7.el gibi birşey söz konusu değil

Merhaba

öncelikle oldukça güzel bir yazı. araç alım satımında yaşanabilecek sorunları anlatması açısından. sayfada görüntüleme zorluğu olmaması için alıntıda kısalttım, yoksa tamamı okunacak kalitede bir mesaj.

Fakat kaç el değiştirmiş konusunu neden o kadar ısrarla "saçma" olarak nitelendirdiniz? Asıl sebebim önceki sahiplerin bilgisine ulaşıp onlara araçla ilgili soru sorabilmekti Bakın 2. mesajım son paragrafı aynen aktarıyorum:

<kısaltıldı>

Peki ya neden önceki sahiplerini öğrenmek istiyorum? Benim aracın motoru ilk sahibi tarafından sandık motor olarak değiştirilmiş, değişimi hangi servise yaptırdı bir tek onu öğrenmek için ilk sahibine ulaşmak istedim, o yüzden. (Bu arada, benim araçta sandık motor değişimi 2004-2010 arasında çok yaşanan bir durumdu, normal bir durum yani)

Yani illa ki kötü bir sebepten dolayı önceki sahipleri araştırmıyor olabiliriz .)

Mevcut durumda önceki sahiplerin bilgisine ulaşmak mümkün değil, benim aracın ilk sahibi kimdir, nerde yaşar telefonu nedir bilmediğim iin ulaşamadım, soramadım.

Fakat bu şekilde güzel bir sebep olmasaydı dahi, önceki sahipleri kimlerdir, kaç sahip değiştirmiştir bunları yine de bilmek istersiniz. Düşünün önünüze 2 araba konuluyor aynı model ve aynı km'de fakat biri 2. sahibinden biri 20. sahibinden. Bir durup düşünürdünüz değil mi? Olaya salt kaporta veya boya orjinalliği açısından bakmayın.

Geri