2. El Araçta KM limitiniz nedir?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hurkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

2. El Araçta Alırken KM Limitiniz Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    81
bence km yüksek olmasından ziyade aracın kacıncı sahibi oldugu ,her 10000 de bir servis bakımı olup olmadığı,km nin hangi şartlarda yapıldığı(sehir içi yada şehir dışı) önemlidir...bu yusdende arac alırken km den önce başka kriterler daha önemli benim için..

bu aracın yaşına göre değişir. ben şöle kıyaslarım. yılda 10.000 km yada ayda 1.000 km'den fazla yapmışsa yıpranmıştır.

yılda 10.000 km yapan araç yıpranmış mı??? yuhhh be kardeş daha ne yapsın o araba bende 98 model renault 19 vardı 2 ay önce sattım 100.000 km deydi ama pazardaki reno 19 lar 120-130... v.s. hatta 200.000 m olanı bile vardı şimdi bu araba yıpranmışmı oluyor motor kız gibi duruyodu ve 2 saatte satıldı hemde ilk pazarda.yılda 10.000 km çerez gibi gelir arabaya

bence km yüksek olmasından ziyade aracın kacıncı sahibi oldugu ,her 10000 de bir servis bakımı olup olmadığı,km nin hangi şartlarda yapıldığı(sehir içi yada şehir dışı) önemlidir...bu yusdende arac alırken km den önce başka kriterler daha önemli benim için..
Araç alırken aracın bakım geçmişini, hangi şartlarda kullanıldığını nereden bileceksiniz ki? Fatura mı isteyeceksiniz adamdan ya da adamın özgeçmişini, çalıştığı işleri araştırıp aracı şehirler arası mı yoksa şehir içi mi kullanmış diye mantık mı yürütüceksiniz. Çok zor ;)

yılda 10.000 km yapan araç yıpranmış mı??? yuhhh be kardeş daha ne yapsın o araba bende 98 model renault 19 vardı 2 ay önce sattım 100.000 km deydi ama pazardaki reno 19 lar 120-130... v.s. hatta 200.000 m olanı bile vardı şimdi bu araba yıpranmışmı oluyor motor kız gibi duruyodu ve 2 saatte satıldı hemde ilk pazarda.yılda 10.000 km çerez gibi gelir arabaya

çok binene çerez gibi gelebilir tabi. ama emin ol sen şanslıymışsın, hemen satmışsın. normal şartlarda bayağı uğraşılır o km deki arabayı satmak için. 100.000 deki arabayı yarı fiyatına bile almam ben, bakmam bile. başa bela mı satın alacaksın? 120000-200000km deki motor kız gibi dursa noolur. müjde ar da kız gibi duruyor. ama adı üstünde işte "gibi". başa bela mı satın alacaksın?

Araç alırken aracın bakım geçmişini, hangi şartlarda kullanıldığını nereden bileceksiniz ki? Fatura mı isteyeceksiniz adamdan ya da adamın özgeçmişini, çalıştığı işleri araştırıp aracı şehirler arası mı yoksa şehir içi mi kullanmış diye mantık mı yürütüceksiniz. Çok zor ;)

ewet cok zor olabilir..ama pasardan meyvede almıyorus sonuçta:cry:en az 10 milyar para veriorus bi araba alırken..örnek verecek olursam bundan önceki arabam 99 polo idi 189 bin km deydi..garanti bankasının sube muduru kullanmıs ve wv servisine plaka ve ruhsattan sasi nosunu verince sana arabanın tüm hayatını sölüolar:D:D baktık her 10000 km de servise girmis tüm bakımları eksiksis hatta gününden önce yapılmıs ...sonucta hiç tereddüt dahi etmede
n arabayı aldım ve inanın satarkende 1 milyar para kazandım arabadan( alan kişi servis detaylarını bir gördü tamam dedi) o yusden birascık arastırırsan arabayı inan herseyini öğrenebilirsin:)

Sizinkisi birazda şans herkes servise götürmüyor arabasını, tabiki, eğer adam yetkili serviste yaptırdım derse servisten kayıtlarına bakabilirsiniz. Ama adam hepsini yaptırdım ama sanayide derse belge konusunda biraz sıkıntı çekebilirsiniz :) Tanıdık bildik kişilerden almanın avantajı budur adamın nasıl kullandığını ve nerelerde kullandığını bilirsiniz, sizde böyle olmuş şansınıza ;)
Ama genellikle 2. elde güven sıkıntısı hep vardır...

Tercihim 50bin altı üstünü görünce kaçıyorum arabadan.

Geri