2000 model astrada immoblizer olduğu nasıl anlaşılır

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yaparsa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yaparsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba.2 hafta önce 2000 model opel astra g kasa gl nb aldım.hem opele hemde foruma yabancı biri olarak bir sorum olacak.arabada immoblizer olup olmadığını nasıl anlarım.

Var Diye Biliyorum..Anahtarın İçinde Çip Var Ufak Bişey Anahtari Acabiliyosan O Çipi Çıkar Dene ÇAlışmayacaktır..
Saygılar..

teşekkür ederim verdiğin bilgi için.yalnız çipi çıkarırsak anahtarı tekrar ayarlamak gerekirmi.çıkarmak bir sorun yaparmı.

Çipi çıkarırsanız. Kontagı açtığınızda göstergede elektronik arıza lambası sürekli yanıp sönmeye başlar. ve marş basmaz.
Çipi takınca düzelir. Ayar yapmanıza gerek yok.

dediğiniz gibi çipi çıkardım.fakat bi değişiklik olmadı.yani kontağa anahtarı soktum ve araç çalıştı. elektronik arıza lambası sürekli yanıp sönmedi.anahtarda üzerinde pil takılı bir çip var ama dediğiniz gibi olmadı.galiba immoblizer yok.ama çip olması garip değilmi.

Aracınızda imobilizer vardır. Çip kontaga yapıştırılımış olabilir.
Servise ugradığınızda cihaza baglatıp durumuna bakabilirsiniz.
Yada dirreksiyon kapaklarını sökerseniz kontak yuvasının altındaki attaki resimdeki imobilizer ünitesini görebilirsiniz.

Opel-IMMO2-immobox-Siemens.png

çipi çıkardınızsa direksiyondan hatta araçtan uzaklaştırıp deneyin, çip elinizdeyken de çipi görüyor olabilir :)

evt dediğiniz olabilir çünkü çip arabanın koltuğundaydı.bide uzaklaştırıp deneyeyim

Geri